Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

O všem co roste...
Odpovědět
Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od FSP »

zde je kopie naší korespondence z PM:



Hoj jasny cetl sem to od zacatku ale prijde mi jednodussi kdyby jsme se domluvili spolu a za zeptani nic nedam ze jo tak zalezi na tobe ja na EBAY nejsem ani reglej nic proto jsem se chtel zeptat tebe samozrejme ze to nechci zadarmo ale pokud nechces tak v pohode.... Urcite nebudu kupovat seminka za 5tis no ono to mozna smrdi ale ne podvodem jen tim ze ten clovek je svine a chce vydelat protoze to zatim nikdo tady nema....


Tak dik za ochotu pokud budes pro budu rad pokud ne nevadi i tak dik....


medwed


Odesílatel FSP Příjemce medwed
Odesláno 8.2.

Ahoj,


reaguji na prosbu ohledně semínek,já jsem těch 1000 ks koupil z Ebay - tak jak jsem je vyfotil a postnul tady za cca 130 kč,doma byly cca do týdne,co z nich bude nevím.


Myslím si že bys to zvládl taky si to tam objednat :-),zas taková investice to není.


ty řeči tady ohledně hybriddů CFI a semínka za 5000 tisíc smrdí pěkným podvodem....a vůl ten kdo na to skočí :)


měj se zdraví fsp



**************************************



...Tak a teď k příspěvku Tvému:



Medwede pokud máš stále touhu po semínkách - klidně Ti je z EBAY koupím a pošlu Ti je na dobírku - napiš mi adresu,opravdu s tím nemám problém





medwed říká:


Jak koukam je to sice web o permakulture ale jak je videt mezi lidma se tu moc dobrych vztahu nepraktikuje samozrejme proti gustu zadny disputat kazdej at si dela co chce ale FSP by se mohl podelit o nejaky seminka ne kazdy ma moznosti je sehnat otazka jeste je co to vubec jsou za seminka ale to se zjisti az to vyroste no tot jen muj nazor ja bych se rozdelil....





Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od medwed »

V pohode v klidu jen sem si rypl za zeptani clovek nic neda no ne a kdyz nekdo nechce nutit se holt nema smysl.... Mam ti taky zkopirovat nasi korespondenci pro vetsi efekt???? :-))


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od FSP »

znovu opakuji že Ti semínka na Ebay za 130 kaček koupím a s poštovným na dobírku zašlu na Tvoji adresu pokud nemáš zájem,zdrž se prosím dalších komentářů...pokud ano pošli mi adresu


HOWG

medwed říká:


V pohode v klidu jen sem si rypl za zeptani clovek nic neda no ne a kdyz nekdo nechce nutit se holt nema smysl.... Mam ti taky zkopirovat nasi korespondenci pro vetsi efekt???? :-))






Miroslav su
Příspěvky: 12
Registrován: 08 úno 2013 19:32

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Miroslav su »

ale to je trochu jiny druh jak se lisi od tomentosy?


Uživatelský avatar
Urban Grower
Příspěvky: 67
Registrován: 06 kvě 2012 21:23

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Urban Grower »

To máš pravdu, čím se liší nevím možna strejda google poradí ale mě prostě přijdě hezčí vzhledově. Jinak tomentosu tam má taky 120 semen za 50,-.


http://www.neoseeds.cz/cz/e-shop/965973/c16588-stromy/paulownia-tom...



Ty stránky se vyplatí prostudovat má tam spousta zajímavých odrůd rajčat, paprik, semena tomelů, moruší, moďoulů atd. za celkem přijatelné ceny. 
Miroslav su říká:


ale to je trochu jiny druh jak se lisi od tomentosy?





Stepan L.
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2013 08:18

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Stepan L. »

Nebude nejlevnejsi si ty semena posbirat? Znam tady v okoli nekolik velkych stromu...Tech tobolek bude tolik, ze i na jaro se musi dat neco najit. A v kazde tobolce je hafo semen.


Miroslav su
Příspěvky: 12
Registrován: 08 úno 2013 19:32

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Miroslav su »

No jo ale kde rostou? Ja jsem z Chrudimi a tady o zadne rostouci v okoli nevim :(


Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od medwed »

FSP - beru te za slovo posli mi cislo uctu zaslu ti penize a samozrejme dekuji predem za ochotu a spolupraci....


Miroslave - u nas v okoli chodim uz hodne dlouho a taky sem zadny nenasel tak nevim na Olomoucku asi neni zadny....


Stepan L.
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2013 08:18

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Stepan L. »

V Česku je přes svou atraktivnost poměrně vzácný (roste např. v zahradě zámku Ploskovice, v Praze pod Starými zámeckými schody, na zahradě hotelu "Pawlovnia", jemuž dala jméno, u železniční zastávky Praha-Holešovice zastávka, na stanici tramvaje Anděl v Praze Smíchově, v Brně v Biskupském dvoře, na ulici Vídeňská (2 stromy) a v parku na ulici Vsetínská, v parku u Domu umění nebo v Líšni na Hájkově ulici), v Holešověpřed vstupem do zámku. Dva stromy rostou také v zámeckém parku v Klášterci nad Ohří. Na Slovensku jich roste několik v areálu léčebného domu Mier v Bojnicích. Roku 2012 byl vysazen strom také ve Vésce u Olomouce.



Ja vim minimalne o 3 stromech (Mikulov, Lednice, Valtice)


Odpovědět