Zemědělská budova

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Petra Horáková
Příspěvky: 1
Registrován: 27 srp 2013 16:25

Zemědělská budova

Příspěvek od Petra Horáková »


Dobrý den, chtěla jsem se optat na pár věcí, které by jste mohl někdo vědět :-) Jde o to, že vlastníme 3h půdy a bylo nám řečeno, že na  pozemcích si můžeme postavit jedině zemědělskou budovu  ,což by nám ani nevadilo, protože jsme chtěli stejně na pozemku hospodařit a chovat zvířata, ale nevíme, jak taková zemědělská budova má vypadat, jestli musí být obytná část domu napojena na zemědělskou budovu nebo může být objekt rozdělen na dvě části. děkuji za rady.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Zemědělská budova

Příspěvek od jarda bon jovi »

budova bude vypadat podle chovaných zvířat a podle finalizace produktů. tři kravky na dojení, tj stání pro tři s odchovem, případně pro zástav. nějakou mléčnici ¨se zpracováním na sýry, připojený seník, půdy plněné senometem, kasačem, přístodůlek na balíky sena neb slámy, sklípek pro řípu, a technická místnost, v které půjde lehce bydlet.....s podkrovní mífstností pro pasáčky, neb dětské pokoje..... všechno jde, když se chce.


Monika Petříková
Příspěvky: 6
Registrován: 10 led 2015 21:44

Re: Zemědělská budova

Příspěvek od Monika Petříková »

Dobrý den, toto téma mě také zajímá. Máte někdo prosím zkušenost zda-li může být taková zemědělská budova i sklad ovoce? A jestli je třeba dané množství stromů na pozemku? Na webu jsem na to párkrát narazila, ale neznám nikoho kdo by to realizoval.


Monika Petříková
Příspěvky: 6
Registrován: 10 led 2015 21:44

Re: Zemědělská budova

Příspěvek od Monika Petříková »

Děkuji za názor. M.



Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Zemědělská budova

Příspěvek od Hlad »

ano bydlet lze i ve stohu(teda slaměnné tentononc...) ,ale těžko bude na poli stavba zkolaudovaná pro bydleni...,třeba jen pokud máte děti tak  taková sociálka poštvaná nějakým šmoulou ...,etc


 


navíc mi to přijde daleko náročnější než obydlet statek už stávající,staré domek s kouzlem předků, ( a co jich je...), i to je permakultura -využít toho co je ,i uložené energie,a navíc jsme tu na chvilku...


bizardní nesmysl stavět na poli,když jsou v obcích prázdné domy,to je antipermakulturní!!!!'!


 


navíc malá vesnice - to je ta pravá dnešní komunita


 


Monika Petříková
Příspěvky: 6
Registrován: 10 led 2015 21:44

Re: Zemědělská budova

Příspěvek od Monika Petříková »

Chápu Vaše stanovisko, sleduji i možnosti koupě starších stavení, ale v rozumné vzdálenosti od města kam každý den dojíždíme do práce jsou pro nás finančně nedostupné. Malá vesnce je jistě ta pravá komunita, ale zas tam většinou není práce a než by člověka rodový statek uživil, tak to pár let trvá. Je to skvělá varianta pro ty, co nepotřebují pracovat/pracují z domova/mají důchod.


Monika Petříková
Příspěvky: 6
Registrován: 10 led 2015 21:44

Re: Zemědělská budova

Příspěvek od Monika Petříková »

Někde jsem právě četla, že u zemědělské stavby si lze časem požádat o přístavek pro bydlení. Ale jak říkám, neznám nikoho kdo by něco takového realizoval. Asi jde opět o domluvu s konkrétním úřadem. Dříve se přeci v zemědělských stavbách běžně bydlelo. Bylo vše pod jednou střechou. Přijde mi logické, že když chci hospodařit ve větším měřítku (hektar), že budu na místě i žít.



Monika Petříková
Příspěvky: 6
Registrován: 10 led 2015 21:44

Re: Zemědělská budova

Příspěvek od Monika Petříková »

Děkuju za názor, taky stále věřím ve vstřícné úředníky :) a pochopení záměru - že nechci stavět haciendu, ale založit sad a z praktických důvodů v místě i žít.



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Zemědělská budova

Příspěvek od jarda bon jovi »

Prosím vás, až náhodou někdo narazíte na vstřícného a chápavého úředníka, pošlete koordináty... okamžitě tam vyrazíme i se suitou nevěřících tomášů. Vidět znamená věřit a my potřebujeme věřit, i když zatím věru marně.


Moniko, upřímně přeju úspěch a naplnění všech cílů.



Monika Petříková
Příspěvky: 6
Registrován: 10 led 2015 21:44

Re: Zemědělská budova

Příspěvek od Monika Petříková »

:) na stavebním ještě nemám zkušenosti, ale na jiných úřadech - obecním i pracovním jsem potkala kolikrát milé paní :) děkuji, já Vám také přeji hodně úspěchů!



Odpovědět