Bydlení na orné půdě

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Caso
Příspěvky: 144
Registrován: 15 čer 2012 15:00

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Caso »

Dekuju Sanco, nevsimnul jsem si toho otazku.


Vcelka Maja:


- presunovane ohrady: pro ovce a drubez pouzivame sit (elektricky ohradnik), pro kravy, kone a prasata pouzivame lanko (elektricke) a pro kone jeste pasku aby byla lepe videt. Je treba mit na pameti, ze toto ohrazeni je hlavne psychologicky zabran, pokud zvirata chteji, tak to prekonaji, hlavne ovce a prasata, takze musi mit ve vyhrazenem prostoru co zrat a je potreba je presunovat drive nez je ktomu donuti hlad. Site se pro prasata nehodi, nebot spodni drat neni pod proudem. Pro zimoviste pro ovce a prasata pouzivame jeste ohradu z dratenych plotovych dilcu, spojenych karabinami. Pro kraliky a kurata dreveny ram, castecne zastreseny a zbytek zakryty pletivem.


- pojizdnu senik - jeden typ je na lyzinach, pretahujeme s konem, dalsi je na podvozku (nizky vozik za auto), ten jde pretahnout i jedne osobe. Stejne resim napajecku.


- prasata - nezalezi na plemeno, jakekoliv prase se muze a bude past. Ja je mam zejmena kvuli kompostovani a pro nasledny barter, takze duroc, landras, presticke, apod, ne vitnamce ani divocaky, ti pri prikrmu prilis tucni.

Sanča říká:


A´Včelka Mája:


Zkopírovaný text na který se ptáš patří na nick "Caso", jinak já používám pásku elektrický ohradník.


 


Čao
 
Včelka Mája říká:


Dotaz Sančovi


Prezimovani - snazim se premyslet pri vsem, co delam, neustale experimentuju (zver zimuju v postupne presunovanych ohradach, abyc hnemusel delat hnoje, cast otav nechavam narust a nesecu, a pasu je dokud se k nim zvirata prohrabou /=cca 15 cm snehu, ktery nema zmrzlou krustu/, redkve, topinambury, turin, repu take prepasam (kravy, prasata i ovce to daji dokud to najdou pod snehem), seniky mam pojizdne a doplnuju je postupne, slamu mam v balicich okolo zimovist, taky nekdy delam foukany stoh tak, aby to zver mohla rovnou uzirat a tvorilo jim to zavetri.


Sančo, dovoluji si odběhnout od tématu. Chystám se chovat prasata podobným způsobem jako ty. Můžeš mi, prosím, napsat co přesně míníš "přesunovanými ohradami"? Už jsem zde na fóru podobný dotaz položila, ale nikdo mi neodpověděl. Nápad s pojízdnými seníky mě zaujal. Můžeš sem umístit nějaké foto, nebo je podrobněji popsat. Tedy, chceš-li se podělit o zkušenosti. Jaká prasata chováš?



Dík za odpověď.


 


Všem se omlouvám, za odklon od témtu, ale třeba by se tyto informace mohli hodit i někomu dalšímu.











Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

Sego: to znám, ale nevěřím, že se budou domy tisknout. 3D tisk je zajímavá a užitečná technologie, ale má svoje omezení. Na ty experimenty s velkorozměrným tiskem se používají především geopolymery. Díky velkorysému daru Českých lupkových závodů jsem s geopolymery mohl trochu experimentovat (a v experimentech pokračuju) a chtěl jsem je používat právě i pro 3D tisk (tedy v trochu menším měřítku, do cca 2m délky výrobku.) .......... Je to super materiál, ale tisk domu na 3D tiskárně bude časově náročnější a navíc několikrát nákladnější než stavba s použitím v současné době běžné technologie a troufnu si tvrdit, že to tak bude i v dohledné budoucnosti. Vytisknout něco menšího (lavičku, kamna, květináč, sochu..... ) to ano, ale dům nee.


Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Sego »

Myslel sem si to ale lepší odkaz co znáš než žádnej a ztracená info. Tolik místa to nazabere:) Mimochodem znám lepčí tisk domu. Viděl sem na YT video o stavbě dřevěnice kdesi na sibiři starým způsobem. To byl tisk :) A stačila sekera a pila. To je perma. Žádná stopa jen odštěpky dřeva a pot tesařů :)



Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Romana SM »

Zdravím všechny účastníky diskuze, zajímalo by mě jak jste za ty roky pokročili a jestli se někomu povedlo bydlení na orné půdě vyřešit, pokud ještě diskuzi sledujete, neváhejte napsat vaše zkušenosti :-).


Kristýna Strolená
Příspěvky: 2
Registrován: 25 srp 2016 17:36

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Kristýna Strolená »

Taky by mě zajímalo!


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

Orná půda není určená k bydlení.


Tomáš Hudec
Příspěvky: 3
Registrován: 29 črc 2016 15:35

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Tomáš Hudec »

Hodně lidí v maringotce na poli přesto bydlí. Nevíte, jaká jsou rizika/postihy?

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

Tomáš Hudec: Přijdou do pekla, to je snad jasné :-D


Farmář
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2017 16:06

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Farmář »

Je možné založit farmu, a poté v rámci provozu této farmy stavět.

Odpovědět