Bydlení na orné půdě

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od jarda bon jovi »

mno, potíž je v tom, že soběstačnost jako taková nebere v potaz ekologické, ani jiné dopady, což se mi u permakultury líbí. Ale zkušenosti se mohou naprosto různit. Ale úplně. jako kráva a její dojení a výživa.


Jeden tvrdí, že mu kráva nadojí 24 litrů denně a krmí ji jen slámou a občas seno. Druhej zase bude řvát, že bez siláže a senáže a gépéesky to proastě nejde a jádro taky nelze opomenout... Pak přijde další a bude huhlat cosi o tuku a bílkovinách v mlíce, že se prostě ze slámy nemohou transmutovat, stejně jako výkon v elektromotoru bez elektřiny, nebo spalovací motor bez paliva. Přesto všechno budou kopce lidí zkoušet dál krmit krávy řezankouze slámy a slámy, když to jeden napsal, že mu kráva dojí majlant a zadarmo.Máme rádi pohádky s pěkným koncem a posly špatných zpráv nemáme rádi. Pak jsou však osobní zkušenosti nepřenosné .... A petr nj má velikou pravdu v tom, že informací je hodně, ale ta kvalita je v troubě. Možná proto jsme tak nabubřelí, že víme všecko. Možná to fakt víme, ale blbě.....



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

Sanča: S tím co píšeš souhlasím, jenom na ta uzavřená fóra mám jiný názor. Je to zase jenom další prvek zvětšující diverzitu. Otevřená fóra jsou (třeba i permaweb), nějakou úlohu plní a určitě všechna nezaniknou, uzavřená fóra (nakonec i tady na permawebu jsou uzavřené diskuze kam se běžný uživatel nedostane) plní zase úlohu jinou. Každý si může vybrat, jestli mu stačí to fórum veřejné, nebo jestli mu stojí za tu námahu dostat se na fórum uzavřené ...... i do toho uzavřeného vede nějaká cestička. Z mého pohledu bude znamenat uzavřené fórum zvětšení kvality, protože na něj budu moc vkládat informace, které jsem zatím nikde zveřejňovat nechtěl, nebo nemohl. Navíc je ztráta času hádat se o výživě rostlin ze vzduchu, nehořlavém dřevě a chovu ledních medvědů a podobných nesmyslech. Dá se to vyřešit velice snadno .... odfiltrováním části uživatelů a následné komunikaci pouze s tou motivovanou menšinou co vykazuje přiměřenou úroveň racionálního myšlení. Jedince iracionální přenechat na pospas diskuzím otevřeným. Nakonec i školní docházka je rozdělena do jednotlivých stupňů. Obdobně může i zájemce o PK začít na veřejném fóru a když zjistí, že by chtěl něco víc, tak se může propracovat na fórum uzavřené a tam pokračovat.


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Sanča »

QNX: Jo, rozumím, je to otázka úhlu pohledu. Hodně štěstí.


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od PetrNJ »

Pokud někdo naráží na odbornost ve veřejné části, pak je třeba takového jedince odlitrovat i v případě, že se jedná i o informace ohledně prostupu vlhkosti v konstrukcích - když už zase někdo potřebuje vytahovat narážky ohledně iracionality apod..........................


Protože pak takový egoistiský jedinec v domnění, že všechno umí, zná, ovládá v tom uzavřeném foru nadělá více paseky, než když ho na otevřeném foru někdo usměrní a dotyčný už není pak schopen ani faktické konfrontace předložením daného textu a zavře oči a stáhne uši. To ale neznamená, že dotyčný jedinec např. neumí vůbec nic. Naopak, v jedné z oblastí může vynikat, ale pak je otázka jak takový egoista umí pomoci a předávat informace.


Jsou dva základní přístupy - buď jsem mistr světa a "iracionálním" pokusům resp. jejich nositelům se obecně vysmívám, nebo mám inteligenci a namísto výsměchu nabídnu pomocnou ruku (i to je umění dávat) bez jediné zbytečné odbočky ohledně nějaké iracionality atd.. Poslední varianta je když se citím na neskutečné úrovni znalostí, pak se tímto případem vůbec nezabývat a nechat to udělat těm co jsou o něco níže.


Ale nejhorší fakt je když si někdo honí své ego na úkor jiných. Jak říkám, nadprůměrné znalosti (nebo jen obecná sečtělost či sešprtanost jak jsme se jasně přesvědčili ) v několika oblastech, ještě neznamená, že dotyčný je také na úrovni po lidské stránce. Pak mu je nějaké uzavřené forum opravdu jen pro pěstování obdivu v uzavřeném stádu svých oveček coby udoucí klientely ?. 


QNX problém není v otevřenosti fora, ale v jeho pravidlech a komunikaci na úrovni. A to je třeba umět zvládat, jinak je ti uzavřenost k ničemu a jen se defacto skrývá nikoliv znalost a um,ale neschopnost komunikovat na úrovni, ač jednáš na různých úrovních odbornosti daného oboru řešení.



Vysvětli mi prosím jednu věc níže, protože zde jsem nechápavý, jak si tom myslel ?.


Z mého pohledu bude znamenat uzavřené fórum zvětšení kvality, protože na něj budu moc vkládat informace, které jsem zatím nikde zveřejňovat nechtěl, nebo nemohl



Pokud  zveřejňuješ na uzavřeném foru  informace, které si vkládat na otevřeném foru nechtěl nebo dokonce vůbec nemohl, tak mi vysvětli jak chceš zajistit to, aby tyto informace někdo zevnitř nevyvedl na veřejnost ? Budeš tam mít soukromé STB, CIA i KGB v jednom :-) ?


Moc tě QNX v tomto řešení nechápu, ale pokud máš fígl jak toto ošetřit, rád se nechám tvými znalostmi posunout zase o kousek výše.  


 


QNX: Obdobně může i zájemce o PK začít na veřejném fóru a když zjistí, že by chtěl něco víc, tak se může propracovat na fórum uzavřené a tam pokračovat




Člověče QNX zamysli se, nad tím co jsi napsal !. Pokud si to rozebereš do důsledku, pak se nedivím, že se musíš připojit k těm co 300h studujou a pak 1h realizují. Toto je naprosto zbytečné, ale jelikož jsem ti slíbil, že tě nebudu nijak dál dráždit, nebudu s tebou raději řešit ani proč je to zbytečné, aby to neskončilo opět ve stavu neslyším, nevidím. Budu se tedy bavit jen obecně.


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od PetrNJ »

jarda bon jovi říká:


mno, potíž je v tom, že soběstačnost jako taková nebere v potaz ekologické, ani jiné dopady, což se mi u permakultury líbí. Ale zkušenosti se mohou naprosto různit. 


................ A petr nj má velikou pravdu v tom, že informací je hodně, ale ta kvalita je v troubě. Možná proto jsme tak nabubřelí, že víme všecko. Možná to fakt víme, ale blbě.....





Jardo malinký nesouhlas. Pokud se bavíme o skutečné soběstačnosti, pak ta bez naprostého ohledu na ekologické  a jiné dopady nemůže ani fungovat. Pokud se bavíme o soběstačnosti v rámci dnešní ropou dotované společnosti, pak je to možné brát i jinak, ale vždy ti ten ohled na soběstačnost přímo generuje otázky i řešení jak to nejprve udělat bez zavislosti na ropě, elektřině apod., a až pokud to nelze s ohledem na svoje vlastní živobytí udělat jinak (jinak by dotyčný skončil mimo společnost), pak teprve volím ta nejlepší technicko-ekonomická řešení.



Tvá druhá věta je přesně určena těm co se domnívají, že jsou vševědoucí a pak se v nějakém skutečně odborném tématu zjistí jak to s tím jejich "věděním či rozhledem" skutečně, že sice mají našprtanou omáčku, ale v jádru věci jsou úplně mimo  a kredit takového člověka pak leze dolů oprávněně, ale i zbytečně. Proto pak tito lidé raději zalézají do uzavřených for. Ale ono vše se dá řešit i jinak. 



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

PetrNJ: Přečetl jsem si první řádek a pak jsem to zase přeskočil ....... ty odborníku na komíny z nehořlavého dřeva :-) Tebe opravdu rád odfiltruju. Jo a když už ti píšu ..... před týdnem jsem byl na jedné stavbě, pěkný dům s projektem a realizací od profesionálů za pár mega ........ a byla tam OSB deska na vnější straně konstrukce :-)  Nakonec ti ale musím poděkovat. Právě ty tvoje sprosté útoky a pomluvy jsem asi potřeboval jako tu "poslední kapku", která mi scházela k přehodnocení přístupu ke sdílení informací. Chodit na fora, kde si anonymní sprosťáci co tvrdí, že dřevo pokácené v určitý datum je vhodné na budování komínů hrají na odborníky stavaře fakt nemá moc velký smysl.



PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od PetrNJ »

Nevydržel jsi QNX -  Drudo měl pravdu, jsi obyčejný egoistický a teď mi promiň ten termín  "obyčejný ..." neschopný se ovládat a absolutně se vyžíváš v tom vytahovat pořád dokola někomu staré věci, překrucovat původní informace, tak aby se hodily v daném textu, protože předpokládáš, že se nikomu nebude chtít hrabat ve starých věcech.


I když jsem ti veřejně řekl, že je mi to ukradené, že vytahuješ staré věci, tzn. mi tím absolutně nijak nepřitížíš ani nic jiného , přesto se  snažíš každému vysmívat dokud to jde. Dodnes však na mé výzvy nejsi schopen předložit fakta k těm nesmyslům co jsi psal na téma kondenzu. Navíc tvá doslova buzerace Drudovy cesty na všech možných místech na netu  je toho důkazem jakýsi ve skutečnosti člověk resp. chudák. Vědomostně možná v něčem na úrovni, ale jinak po stránce lidské naprostý ubožák. 



A QNXi promiň jestli je pro tebe známkou toho, že jsi dobře pochopil správně skladby a funkce materiálů to, že to někdo nějak navrhnul stavbu za x mega pak jsi tedy naprosto mimo mísu !.



Jak jsem psal, dělám stavbyvedoucího a bohužel ke tvé možná překvapenosti jsem opravoval či doprojektovával chyby projektantů na stavbách za desítky až stovky milionů (domky i veřejné stavby), protože oni si taky mysleli, že když někde okopírují nějakou skladbu někam do konstrukce, tak že pochopili její funkci a principy. A problém kondenzu je pomalu na každé stavbě je jedno zda za 100 tkč nebo 100 milionů. Obdivuji tedy tvoji naivní radost v tom jak jsi mě zase dostal :-).


No alespoň máme na tebe kdykoliv použitelný kompromitující materiál na téma QNXova všeobecná odbornost.


To je přesně tvůj případ a evidentně dál se jen ukazuješ jak moc to kopírování z netu bez znalosti jádra věci, máš doslova zalezlé pod nechty. Dokonce se domnívám, že s tím tvým traficem (pro neznalé se jedná o množství informací a čas, který proteče netem v tomto případě od daného jedince), který na internetu je k vidění, že praxe či odbornosti o které píšeš, a že ji máš téměř ve všem je jen nafouklá bublina.  Minimálně ohledně znalostí skladby staveb to je tutová bublina.



Ano víš co je to OSB, ale prd rozumíš tomu kde a jak se používá. Jak jsem ti psal a dosud si zcela mimo argumentoval, já nenapadal tvé umístění OSB na vnější straně, ale zcela jinou demagogii, kterou jsi v textech uvedl. A protože nerozumíš tomu kondenzu a dodnes si na to nepřišel o co jde, tak točíš furt nesmysly a dokládáš "dechberoucí" důkazy  nad tím co jsem absolutně nenapadal. Já už mám na tebe plný zbrojní pas, synku, tak mi ty náboje dodávej i dál. :-). Já je pak v nejlepší moment použiji, když to bude slušné a vhodné.



Takže v tvém případě přímo doporučuji a myslím si, že nikdo o nic vzácného nepřijde a nikomu se nic nestane, když si fakt zalezeš někde do uzavřené klícky a přestaneš se lidem neustále vysmívat. Otevřené forum lze dělat na jednom místě jak s odborným obsahem (kde i ty jsi evidentně ukázal, jak jsi mimo, ale furt jsi nepřišel na to v čem), tak i tím laickým. A  navíc jde to i na zcela vysoké lidské úrovni. Takoví jako ty se dosud ukazuješ, tam asi budou na blacklistu každého rozumného uživatele.


Jen musíš vědět jak na takové kolektivní vědomí jít a mít k tomu spolupracanty, protože jde o časově náročnější věc.



Pro ostatní: Když mi QNX nechce na nic odpovídat, furt se jen ohání starými obecnostmi, zkuste se ho na to samé dotázat Vy (už raději jen na téma uzařené/otevřené téma, ať mu neděláme ostudu na téma kondenzace vlhkosti u staveb), vám by snad neměl důvod nastavovat statut neslyším, nevidím, nečtu :-) 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

PetrNJ: tak jsem si přečetl tvůj poslední příspěvek, abych zjistil, jestli tě stále baví to útočení. Vyvracet ti nic nebudu, ale věřím, že si každý přebere jestli je velký prohřešek, když já použiju na malý neobytný přístřešek technologii, kterou si profesionální projektanti a stavitelé troufnou použít na velký obytný dům ........  řekl bych, že se držím na bezpečné straně hranice toho co je vhodné/nevhodné. Stejně tak si lidé přeberou, jak na tom je stavbyvedoucí, který věří, že dřevo pokácené v určitou dobu je vhodné na stavbu komína ....... podle mého názoru to je hodně daleko od té hranice na  nebezpečné straně.


V obou případech tvou reakci považuju za ukázku jak se na fórech nemá komunikovat. V tom prvním případě útočíš a pomlouváš (navíc žádné podrobnosti na základě kterých bys mohl vhodnost/nevhodnost posuzovat jsem neuvedl, takže vycházíš pouze z nepodložených předpokladů) a v tom druhém případě z pozice "odborníka" šíříš životu nebezpečné bludy. Jistě si každý udělá obrázek o tom co je horší a nebezpečnější.


Opravdu nemám zájem se s tebou hádat. Tvoje nenávist je zcela zřejmá a je úplně jedno co napíšu, ty to vždy použiješ jako záminku k nějakému podlému útoku. Krásně jsi to předvedl, když jsi zase začal útočit v době, kdy se diskuze uklidnila a nikdo se nehádal. Nechceš něčím užitečným přispět do diskuze ....... máš jediný cíl - ublížit.  Proto s tebou nemá smysl diskutovat. Ber to jako námět k zamyšlení. Odpověď ani omluvu od tebe nečekám.


Uživatelský avatar
Včelka Mája
Příspěvky: 58
Registrován: 21 úno 2011 10:08

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Včelka Mája »

Dotaz Sančovi


Prezimovani - snazim se premyslet pri vsem, co delam, neustale experimentuju (zver zimuju v postupne presunovanych ohradach, abyc hnemusel delat hnoje, cast otav nechavam narust a nesecu, a pasu je dokud se k nim zvirata prohrabou /=cca 15 cm snehu, ktery nema zmrzlou krustu/, redkve, topinambury, turin, repu take prepasam (kravy, prasata i ovce to daji dokud to najdou pod snehem), seniky mam pojizdne a doplnuju je postupne, slamu mam v balicich okolo zimovist, taky nekdy delam foukany stoh tak, aby to zver mohla rovnou uzirat a tvorilo jim to zavetri.


Sančo, dovoluji si odběhnout od tématu. Chystám se chovat prasata podobným způsobem jako ty. Můžeš mi, prosím, napsat co přesně míníš "přesunovanými ohradami"? Už jsem zde na fóru podobný dotaz položila, ale nikdo mi neodpověděl. Nápad s pojízdnými seníky mě zaujal. Můžeš sem umístit nějaké foto, nebo je podrobněji popsat. Tedy, chceš-li se podělit o zkušenosti. Jaká prasata chováš?



Dík za odpověď.


 


Všem se omlouvám, za odklon od témtu, ale třeba by se tyto informace mohli hodit i někomu dalšímu.




PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od PetrNJ »


QNX říká:


 že si každý přebere jestli je velký prohřešek, když já použiju na malý neobytný přístřešek technologii,  ........  řekl bych, že se držím na bezpečné straně hranice toho co je vhodné/nevhodné.


Stejně tak si lidé přeberou, jak na tom je stavbyvedoucí, který věří, že dřevo pokácené v určitou dobu je vhodné na stavbu komína ....... podle mého názoru to je hodně daleko od té hranice na  nebezpečné straně.


V obou případech tvou reakci považuju za ukázku jak se na fórech nemá komunikovat. V tom prvním případě útočíš a pomlouváš (navíc žádné podrobnosti na základě kterých bys mohl vhodnost/nevhodnost posuzovat jsem neuvedl, takže vycházíš pouze z nepodložených předpokladů)





Milý QNX uvedl jsi bohužel zcela jasně určité informace, kvůli kterým jsem vlastně zjistil jak je to s tím tvým vševěděním.


Jak jsem psal - někde něco přečíst a snažit se okopírovat není to samé jako o tom mít skutečně páru. Bohužel stavařina je moje práce a tam jsem logicky  jak ve znalostech, tak i v praxi na zcela jiné samozřejmě vyšší úrovni než ty. A nic na tom nemění  naše story na téma nehořlavé dřevo, jejíž obsah i původní smysl si teď ohýbáš zcela dle potřeb, aby ses mohl vysmívat, protože co se týče diskuse na téma skladeb resp. vlhkosti, dodnes jsi nebyl schopný doložit v mém textu jediný nesmysl, za které mě furt napadáš.


Když bych to vzal z druhé strany, kdybych si měl jako stavař zkazit reputaci, tím že jsem testoval něco ohledně dřeva a znalostí předků, nebyl bych samozřejmě takový hlupák, abych kdekoliv a s kýmkoliv toto téma veřejně diskutoval a hlavně ne s vševědoucím guru QNXem. Takže smysl to mělo naprosto jiný ty vědátore.


Ono totiž existují hlavně ve stavařině neuvěřitelné a dosud funkční odkazy v historii našich předků, na které ani dnešní technika či nejnovější znalosti včetně počítačové podpory prostě nemají adekvátní znalosti, materiálové obdoby ani příklady hodné této historii. A to dřevo je oproti nim opravdu jen maličkost. Očekávám, že ty jako zarytý exaktní "vědec", by to dlouho rozdýchával, než by si to vzdal stejně, jako ty důkazy, které jsi měl předložit  a o které jsem tě žádal. 




a v tom druhém případě z pozice "odborníka" šíříš životu nebezpečné bludy. Jistě si každý udělá obrázek o tom co je horší a nebezpečnější.


Opravdu nemám zájem se s tebou hádat. Tvoje nenávist je zcela zřejmá a je úplně jedno co napíšu, ty to vždy použiješ jako záminku k nějakému podlému útoku. Krásně jsi to předvedl, když jsi zase začal útočit v době, kdy se diskuze uklidnila a nikdo se nehádal.





Takže ty "mlýne" nesmyslů a ohýbači textů, ukaž všem odkazem přímo na text, kde můžeš doložit kdo první po tom "uklidnění situace" nemohl vydržet, aby zase nepoužil posměvačné a furt dokola omílané jedny a ty samé věci.


Když to neuděláš ty, pak to uvedu na pravou míru sám.




Nechceš něčím užitečným přispět do diskuze ....... máš jediný cíl - ublížit.  Proto s tebou nemá smysl diskutovat. Ber to jako námět k zamyšlení. Odpověď ani omluvu od tebe nečekám.






Nechci ničím přispět ? omyl synku. Mám v plánu přes zimu otevřít "otevřená" vlákna na určitá témata, tzn. že i ty tam budeš moci přispívat (nemám sebemenší důvod tě nějak posílat do háje, když budeš dodržovat určitá pravidla). A neboj hořlavé dřevo tam řešit nebudu. Jen když vidím jak si protiřečíš ve valstních textech nejen v oblasti fyziky staveb, ale i obyčejném přemýšlení nad otevřenosti /uzavřenosti fora, tak tě žádám o vysvětlení, abych to pochopil a myslím, že ne jen já.


Samozřejmě nechci se srovnávat s tvou časovou kapacitou, kterou naopak ty si schopen věnovat dennodenně na internetu po všech možných forech, boardech, FB apod.. To momentálně nejsem schopen stíhat, protože ten kdo něco dělá (to je ta praxe o které mluvíš a se kterou se oháníš, ale domnívám se, že u tebe půjde spíše o řádně nafouknutý balón), nemá opravdu tolik času sedět za počítačem, aby si dělal takovou dobrou "reklamu" všude kde vleze.



Milý QNXi, klidně mi tu omílej a především ohýbej původní smysl diskuse ohledně toho hořlavého dřeva, abys měl čím se ohánět, když ti někdo šlápne na tvé kuří oko. Je mi to jedno. 


Už ani nečekám, že budeš schopen vůbec dokázat odkazem na mé texty to, pro co mě sám napadáš a už vůbec neočekávám, že někdy příjdeš na to kde byla a stále je tvá neznalost, co se týče nikoliv užití nějaké skladby či materiálu v dané skladbě, ale především pochopení toku vlhkosti v dané skladbě či materiálu. To jsou dvě rozdílné věci.



Pokud vezmu ještě tvůj nick někdy jako odkaz na tvé myšlenky, použiji ho tak, aby nikdo nemohl nabýt dojmu, že tě nějak ponižuji, jak mi tu stále předhazuješ. Od tebe toto evidentně čekat nemůžu, protože tuto část své osobnosti a vědomí absolutně nezvládáš , takže už dále nebudu na tebe reagovat pokud sám o to zcela jasně nepožádáš. Jestli se budeš účastnit diskuse ve vláknech které založím, je čistě na tobě, mě to vadit nebude a není ani proč, pokud nebudeš opět jen sytit své ego.



Tímto jsme spolu konečně vyřízeni, ať už napíšeš cokoliv - budu dělat na tvé texty taky hluchého a slepého, věřím, že ostatní tě už usměrní, aniž bych se já musel tebou zabývat, když budeš mít zase potřebu se komukoliv arogantně vysmívat  a konfrontovat někoho záměrně ohnutými fakty. Tak nízko nepotřebuji fungovat. To totiž dnes umí kdejaký h...ák, ale opačně jen hrstka lidí.




Odpovědět