Bydlení na orné půdě

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
PermaWeb
Příspěvky: 823
Registrován: 08 bře 2010 11:20

Bydlení na orné půdě

Příspěvek od PermaWeb »

Uloženo uživatelem Petr Zapletal 9.Prosinec.2010 v 10:06 do skupiny Rodové statky a osady

Ahoj, zakládám téma s otázkami legálního i ilegálního bydlení na orné půdě. Zatím jsem nikde nenašel odpovědi na tuto velmi komplikovanou otázku. Zakládáme rodovou osadu ve středních Čechách a řešíme, jak bydlet na orné půdě, která nemá šanci stát se stavebním pozemkem.

Prosím o všechny zkušenosti, které kdo má. Po jednání se stavebním úřadem jsem zjistil, že prakticky neexistuje legální řešení. Z pohledu stavebního úřadu je vše, kde se přespává, objektem k bydlení a tudíž to vyžaduje stavebí povolení. Jurtu by asi neřešili, v ní je ale dlouhodobý pobyt asi dost komplikovaný. Maringotka a další varianty tažných zařízení s technickým průkazem, které podléhají zákonu o pozemních komunikacích stavební úřad příliš nezajímají, ale pokud se tam bydlí, tak již mohou zasahovat.

Jak jsem viděl na Skalce, tak zde je to řešeno legální studnou v kombinaci s maringotkami.

Budu se těšit na odpovědi. Toto téma jistě zajímá více lidí.


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od drudriger »

nezopdovedel si mi na otazky.?


kde a jak, jakou osobnou skusenost.?


jaka prace v brne ?


kdyz sem ti odpovedel na tvoje narky ohledne toho jak sem linej tak znovu jen mlzis.


napis na rovinu kde si ty mnel se mnou jakou skusenost.?


kdy sem utekl od prace.?


jde mi jen o to aby mne tu nekdo nespinil coz ty qnx delas.. ja svoje vysledky mam a prezentuji je apokracuji v tom co delam.


znovu te vyzivam k tomu abys napsal neco normalneho konecne z cehos mne obvinujes.


promin propaguji veselou skromnost a delam to leta, je zvlastne ze do ted to nikomu nevadilo a az ty tedka na mne najizdis s tim ze sem linej. chci li v projektu pokracovat dale potrebuji nejake informace, ze co a  jak. a ty mne zde zatim jen bez podlozenych informaci obvinujes z necoho co neni pravda.ohrozujes tim nejenom nas projekt ale i dalsi spolupraci. nikdy se PK nedostane dal NIKDY mirku , kdyz budeme stat na nepodlozenych obvinench, nejhorsi je este ze ze strany renomovanych PK lidi.


nahazel si tu na mne dost svinsta na to aby si napsal neco kloudhneho, napis jednu jasnou vec kde pristup k PK ktery delam je spatnej.


nepis prosim ze nadavam na penize. kde si men slisel kde si mne videl, kde my dvaja spolu sme zazili neco kde muzes rici ze sme linej , o dalsich veceh typu dusevniho zdravi atd.


napis jedinou vec, ja se neminim smirit s tim ze nekdo tu bude na mne hazet svinstva ktera nejsou podlozene.


storka se drivim, na co si ji psala eliska kdyz tedka zrazu uz neni aktualni. mirek ji zhrnul style,"to je fuk kde je pravda , bohous je asocial" a ja si stojim za svym a chci si za svym stat. 


o moje drivi mit starost nemusis mirku, ja sve drivi mam, cekam na kloudnou odpoved.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

Sahaw: Paní Eliška má vlastní les, auto, motorovou pilu i zásoby dřeva na několik zim. Ona v tom příběhu nehrála roli člověka který si neudělal dřevo :-)


Také samotný příběh jsi tak úplně nepochopil. Ten příběh byl postavený tak, že existoval (naprosto nerálný člověk), který neměl peníze ani dřevo, ale měl přátele od kterých dostal dřevo, benzín, mohl si půjčit auto, motorovou pilu a vozík ...... ale navzdory tomu to dřevo nechal ležet v lese, protože natahat ho pár desítek metrů na kraj lesa bylo moc práce. Naprosto nerálný příběh ...... který se nějakým podivným řízením osudu skutečně stal :-) Ten příběh má jedinou vadu, nestal se na orné půdě, ale v lesním porostu kde nikdo nebydlel :-)


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Sahaw »

Ja jsem vychazel z otazky od Eltariel, ktera se ptala . Myslim, ze jsem to pochopil a jasne napsal, ze bych si nepujcil motorovku a auto, ale radsi penize nebo drevo, ktere bych se snazil co nejdriv vratit, protoze neni dobre mit dluhy. A dobrym kamosum nikdy nic nedluzime a nezijeme na jejich ukor.  Ale to je muj nazor. Tod vse.;)



Eltarielova otakza viz:


Je člověk , který nemá peníze, potřebuje dřevo na zimu. Má ale přátele. Jeden půjčí vozík za auto bezplatně, druhý půjčí auto a zainvestuje do pohonných hmot. Dokonce koupí motorovou pilu a pujčí i tu pilu s benzínem. Toho člověka bez peněz přivedete do lesa ,....




Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od drudriger »

podivne rizeni osudu. drivi sem nepotreboval ja! ale nekdo treti ktery v tom pribehu nefiguruje, take drivi sem nedostal ja ale ten treti kteri tu nefiguruje. celi pribeh je slatanina, z neschopnosti odpoved . narknul si mne z necoho tak dej normalni odpoved.mlzis mlzis a mlzis .punc humoru te neomlova. napis uz konecne neco realniho, neco na cem se da stavet. kdyz uz si na mne nasypal tolik svinstva zadam o omluvu nebo napsani necoho realniho z ceho mne obvinujes. 


kdyz mne nemas rad, nemusis kvli tomu vymyslet pribehy ktere sou obycejnima pohadkama a tvrdit ze se realne stali. vzajemne nesymptie v pohode, ale snizovat se k takovim vecem.




QNX říká:


Sahaw: Paní Eliška má vlastní les, auto, motorovou pilu i zásoby dřeva na několik zim. Ona v tom příběhu nehrála roli člověka který si neudělal dřevo :-)


Také samotný příběh jsi tak úplně nepochopil. Ten příběh byl postavený tak, že existoval (naprosto nerálný člověk), který neměl peníze ani dřevo, ale měl přátele od kterých dostal dřevo, benzín, mohl si půjčit auto, motorovou pilu a vozík ...... ale navzdory tomu to dřevo nechal ležet v lese, protože natahat ho pár desítek metrů na kraj lesa bylo moc práce. Naprosto nerálný příběh ...... který se nějakým podivným řízením osudu skutečně stal :-) Ten příběh má jedinou vadu, nestal se na orné půdě, ale v lesním porostu kde nikdo nebydlel :-)





Uživatelský avatar
TerezaX02
Příspěvky: 4
Registrován: 25 bře 2013 21:18

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od TerezaX02 »

Dlouho jsem odolávala zapojení se do této diskuze, ale byl jsi to ty, Drudo, kdo mi link přeposlal, takže asi očekáváš nějakou reakci. Osobně jsem proti řešení soukromých záležitostí na veřejných webech a myslela jsem, že se tomu vyhnu, ty jsi ale neodolal a zatáhl sem i mě (jsem ta jistá slečna T).
Moje odpověď sice není relevantní k tématu hospodaření na orné půdě, ale ráda bych se vyjádřila k otázce veselé nebo radostné skromnosti, kterou Drudo propaguje.


Myslím, že veselá skromnost by mohl být opravdu skvělý permakulturní přístup. To, jak to zde ale Drudo prezentuje by mohlo být zavádějící a pro spoustu lidí představovat nasazování růžových brýlí. Člověk, který si nikdy sám na zimu dříví nedělal, by možná uvěřil, že je možné, aby jeden člověk v zimě sám nadělal 15 metráků dřeva ruční pilkou a navozil ho na káričce.


Ve světě existují komunity, kde se používají pouze ruční nástroje a kde se ale na práci podílí větší počet lidí a určitě to vyžaduje jejich obrovské odhodlání a disciplínu. Mají můj obdiv.


To ale rozhodně není Drudův případ. Ano, nějaké dříví jsi určitě ručně nadělal, ale motorová pila se ti přes léto hodila a taky jsi zde zapomněl uvést, že káričku nahradil terra traktůrek a že když jsou peníze, tak si dřevo necháváte přivézt až domů.


K tomu, pro koho jsi dříví dělal a nedělal, jakým způsobem jsi odešel ze zaměstnání a kdo s kým se rozešel se zde nebudu vyjadřovat, protože to sem podle mého názoru opravdu nepatří.


Tak si říkám, že kdyby chtěl člověk hospodařit na orné půdě, tak by se vzhledem k omezeným zdrojům elektrické energie také asi často musel spokojit s používáním ručních nástrojů...




drudo drudriger říká:


dobra zacnu tahat veci , kdyz ty si nedas pokoj s vytahovanim tech svych


drivi sem nedelal pro sebe ale pro jistou T, pujcila motorovku a ja ji delal drivi, drivi to co mi bylo ukazano jako drivi ktere mam sparacovat sem spracoval .Pak spolecne s T sme se dohodli ze to ostatne drivi je uz moc daleko a ze mame spoustu jinich veci na praci a ze mame driviho na zimu dost.kdyz mnela T pocit ze potrebuje vice drivi mnela to rici, byl sem tam a mohl sem dal delat.


znovu se ptam 


byl si u toho.? kdyz sem se s ni dohadoval na tom ze uz nebudeme dal drivi delat.? nebyl!!!!


Tak si tady pis co chces, at si pise dotecna 


nebot ja mam pocit ze tady nejde o prispevek ktery sem sem napsal a ty si zacal vytahovat na mne jednu vec za druhou, nejhorsi je ze ty veci nejsou od tebe ale od te slecny T, a ne z nasi osobni skusenosti, ze skusenosti ja verzus ty. resis drivi nebyl si u toho kdy se reklo ze uz nebudeme delat, resis moji praci nebyls u toho kdyz sem se rozesel s T. to ze sem na socialce mas od T , sranda je ze tendle rok sem na socialce este nebyl a mam praci. 


slecna T muze psat jak chce o me lenosti, nechapu proc si se do toho zatahl ty.


ohledne prace kterou sem domitl, ponevac sem se s danou osubkou rozesel , musel sem se logicky rozejit i s danou praci to je logicky.


zadnou praci si mi nenabizel, jednou a to kdyz uz sem praci svoji mnel a nemnel sem logicky cas, za cos se ti omluvil, nejednalo se ani o praci ale o vzajemnou vypomoc.


tedka kdyz sem se uz vyjadril k tomu cim mne tu ty pomlouvas, zadam te abys konecne napsal neco realneho neco z vlastny skusenosti kde si ty videl moji lenost, nebo asocialnost.


dekuji za odpoved





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od drudriger »

sem rad ze si veci uvedla na pravou miru terezo.


jasne si napsala ze ohledne drivi vozicka ci meho odchodu z prace neni prostor to tu resit, je to mezi mnou a tebou.


cele obvinovani ze strany QNX stoji na vode a nema nic cim by mne mohl dal obvinovat.


k memu pristupu k vecem jako je moje drivi a moje karicka.


kdyz nam byla v lete nabidnuta na pomoc motorova pila radi sme ji vyuzili, to nema s veselou skromnosti nic v rozporu, ba naopak, mas li pilu ses spokojenej, nemas li tak ses take spokojenej, i kdyz urcita snaha o dosazeni abys na ni mne tu je.


ohledne trakturku, ano nase sdruzeni dostalo darem penize na koupi trakturku. nikdy sme netvrdili ze chceme pouzivat jenom rucni naradi, jen proste kdyz ho nemame tak se s toho neposerem, nebrecime s toho a usmivame se a snazime se najit na tom neco dobreho.


je to drina, to si piste, natahat si drivi na zimu, nevim nebyla si od te doby u nas, ale pilu nemame a delame si drivi rucne dal a nikoho tu nesockujeme o motorovku. trakturek se hodi.


sem rad ze se veci dostali na pravou miru. jen nevim jak se s tim vyporada tedka qnx z jeho obvinovanim, stale si stojim za svym a tou je omluva, a nebo jasnej pripad kde sem ja byl to z ceho mne obvinuje. budu za to rad


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Eltariel »

 Sahaw napsal cituji:"Tu otazku myslela teoretickou, protoze v realu je to nemozne. Je to paradox."


Proč si myslíš , že je ta situace v reálu nemožná, paradox?


1. Jako , že nemohou být ti přátelé , co poskytují pomoc?


2. nebo jako že nemá člověk v dnešní době na dříví?


3. nebo oboje?


4. nebo něco jiného?


QNX před 1hod napsal viz výše.....


Já musím uznat , že ted si myslím , že je ta situace v reálu nemožná....ale nevím ted zda se mám smát nebo plakat nad tím , jak je to celé skutečné a jak lidská psychika společně s rozumem tvoří skutečnost.


Opravdu paradox.


Drudo: Mám tě ráda , jsi skvělá lidská bytost a tak tě také beru. Nikdy jsem se na tě nezlobila a ani nehodlám. Do této zajímavé diskuse jsi vstoupil ale ne s příspěvkem k orné půdě. (Stejně tak já  se svým příběhem, který nikoho nejmenoval a za to se ostatním omlouvám). Ptáš se , proč se tu na tebe vytahují osobní věci a že nedostáváš odpovědi. Obého se ti už dostalo.Ani nemám dojem , že by se tu na tě něco vytahovalo.  Prostě ty jsi něco zasel a sklidil si úrodu podle své setby. Někdy neodpovídá úroda naší bujné představivosti. Tvé ego se ptá proč a ty jej krmíš vydatně.  Máš to tak jak to máš , tak to tak měj dál , pokud ti to vyhovuje.  Jestli máš  něco k  bydlení na orné půdě a hodláš se s tím bezplatně podělit , prosím udělej to, na to je tu prostor a určitě se najde dost lidí , které zajímájí skutečné zkušenosti .


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

Všechno se to dá napsat stručně.


1) bez práce nejsou peníze (většinou, ale i v té menšině musí člověk dokázat využít nabízené přiležitosti)


2) lepší než naříkat, že nejsou peníze je a) být skutečně skromný a vystačit si s málem b) něco s tím nedostatkem něco udělat a snažit o zajištění dostatku


3) skromnost je bez debaty permakulturní přístup


4) ne vždy je skromnost skutečnou skromností ......asi nejlépe by se to ukázolo, kdyby nepravě skromný člověk dostal spoustu peněz. Zůstal by skromný, nebo se jako mávnutím kouzelného proutku stal neskromným?


5) lidé na které se dá spolehnout jsou vzácní ...... když takové potkáte, tak si toho važte.


6) lidí co vám jsou ochotní pomoc není nevyčerpatelné množství


7) příležitosti se nemusí opakovat, když nějaká přijde, nenechte ji utéct.


8) mladých, pohledných, šikovných, skromných a inteligentních permakulturnic je jako šafránu a nemůžete čekat, že vám budou stát ve frontě u dveří.


9) lidí kterým se nechce makat je naopak hodně a v té frontě budou stát ochotně.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

Je to zvláštní druh skromnosti ........dělám dřevo ručně a vozím ho na ruční kárce ........ když je k tomu motorovka, je to fajn, když je k tomu traktůrek, je to fajn ........a kdyby byl harvestor a vyvážečka, jooo, to by teprve byla ta správná pohodička.


Možná by ani nemusel být harvestor s vyvážečkou a stačilo by pár radiátorů s přípojkou na teplárnu, nebo pár přímotopů a malá elektrárnička. Nemusí to být velká motorovka, velký traktůrek, velký harvestor, velká teplárna a ani velká elektrárna, jsme přece skromní :-) hlavně to nesmí být moc práce, nejlépe když to dostaneme darem.


Odpovědět