Bydlení na orné půdě

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
woodoo
Příspěvky: 45
Registrován: 18 čer 2012 21:17

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od woodoo »

v jiném vlákně Eva Hauserová napsala:
3) co se zamyslet nad využíváním zvířátek, která v zimě hibernují :-)? Medvědi, jezevci, sysli... to  by byl originální permakulturní přístup!


Jasný pokus o vtip. 
QNX ale z jejího nepovedeného vtipu udělal opravdový PK design, z medvěda udělal ledního medvěda a furt to mele dokola. To bych blil. Tak jak je EH známá teoretička, tak QNX je známý demagog.


Asi i proto mu lidi kašlou na sobestacnost.cz ... Když z něj udělá neveřejnej web, tak co myslíte, bude to lepší ?


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Sanča »

woodoo: Eva Hauserová pokud vím není jen teoretička, byť nemá desítku hektarů. Hlavně je obětavý pracovitý člověk, který spolu s ostatními zachránil to, co Jílek málem pohřbil. Sprosté a neoprávněné útoky, mě vždy i přes můj věk vytáčejí, podlé výpady vůči ženě obzvláště.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od jarda bon jovi »

Mno, kdybys něco dělal a o něčem činorodém přemýšlel, pak by tě třebas qnx inspiroval některou ze svých myšlenek či poznatků. Je to sice divnej patron, ale to jsme všichni. Právě jsem chtěl ten kupolovitej domek pochválit. Chválení moc znát nemůžeš. neděláš ty u nás na berňáku? tam je taky takovej týpek, kterýho brzo někdo náhodou přejede tatrou....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

woodoo: hele, já bych to jako vtip třeba i bral ....... ale když už někoho kritizuju že je škarohlíd (protože tvrdí, že pro zvířata je potřeba na zimu seno = práce), tak bych to doplnil nějakým argumentem jak to dělat lépe a bezpracně ....... a ne hloupým vtipem (pokud to tedy byl vtip). Znovu opakuju, že bez práce nejsou koláče. Znovu opakuju, že chov dobytka je klíčová záležitost v udržitelném zemědělství (medvědem krávu nelze nahradit). Jak v tom zemědělství ta kráva funguje by měl vědět každý PK hospodář (dobrému nePK hospodáři to není třeba vysvětlovat). Založ téma "Chov ledních medvědů", sem to netahej.


Sanča: no, tak když není teoretička, kolik má kusů dobytka? Ani jeden = teoretička. Založ téma "Chov ledních medvědů", sem to netahej.


JBJ: Ten kupolovitej domem  sem dávám jenom na ukázku. Je to alternativa i když tvarově i barevně příšerná (subjektivně podle mého vkusu).  Tak snad za mnou pan stavitel nepřijede s tatrou :-)


woodoo
Příspěvky: 45
Registrován: 18 čer 2012 21:17

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od woodoo »

.


woodoo
Příspěvky: 45
Registrován: 18 čer 2012 21:17

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od woodoo »

Smazal jsem to, protože moje odpověď byla pro JBJ. Chudák starej magor nestíhá reagovat tak rychle jako stárnoucí demagog kterej na můj, teď už smazanej, příspěvek skočil jak slepice po flusu :-)  A ty lední medvědy si už opravdu strč za klobouk, fakt už seš s tím trapnej.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od jarda bon jovi »

fakt nestíhám, mám prací ztuhlé klouby a píšu děsně pomalu,  ale i když píšu pomaličku, psychoanalýzu jsem ešče nezapoměl. Woodoo, ničeho se neboj, stejně všichni umřem, to je jediná jistota, co máme....


je třeba být laskavým a shovívavým, obzvláště k novicům, kteří se marně a opakovaně budou dožadovat pečených holubů dle nějaké publikace či vokšopu.Věřte nebo ne, ale je tolik šílených věrozvěstů, kteří novicům do hlavy utáhnou takový šrouby a s důvěrou ponechají svému osudu....Já ne ně pak hledím, jak na zjevení, ale moje plody práce naštěstí vypadají hodně přesvědčivě......chvála bohu, páč se těžko hledají argumenty, když guru už kázal....

woodoo říká:


Smazal jsem to, protože moje odpověď byla pro JBJ. Chudák starej magor nestíhá reagovat tak rychle jako stárnoucí demagog kterej na můj, teď už smazanej, příspěvek skočil jak slepice po flusu :-)  A ty lední medvědy si už opravdu strč za klobouk, fakt už seš s tím trapnej.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

JBJ: a je podle tebe třeba být laskavý i k těm šíleným věrozvěstům co kážou pečené holuby a uvádějí novice úmyslně v omyl?


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Sanča »

QNX: lední medvědy mi nepřišiješ, otravuješ s nimi leda ty brouku. Je mi novinou, že se permakultura dělí na ty s dobytkem (praktici) a bez dobytka (teoretici). Nicméně má předešlá poznámka pouze rozvíjela příspěvek woodoo, jemuž tvé výpady na Evu Hauserovou nebyli stejně jako mě, pochuti.


JBJ: máš chlape setsakra pravdu, že zkušenosti hospodáře jsou potřeba, ať už je nazveme permakulturními či ne. Je však poměrně důležité, jak je podáš. To ty poměrně dobře zvládáš, držím palec. Ono ta permakultura je skutečně i o kultuře, třeba i v komunikaci, tu můžeme s klidným svědomím zlepšovat stejně jako půdu, do naší tutové a naprosto jisté smrti:-))).


Uživatelský avatar
Magda
Příspěvky: 42
Registrován: 20 bře 2012 18:10

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Magda »

Jardo, nejen vypadají...i jsou...ráda tě čtu...nejen pro ty moudré rady zkušeného nadšence...líbí se mi tvůj, jak to napsat, "jadrný" (je to správné slovo) slovní projev...


A moje zkušenost? Po přečtení několika PK knih a shlédnutí různých videí a návštěv několika for...po založení různých experimentů...ve větší míře jsem se stejně vrátila ke klasice...i když nezavrhuji spousty úžasných nápadů...např. brambory pěstované ve slámě či posečené trávě nemají konkurenci...více využívám i planě rostoucí rostliny...


Ale nejvíce ctím rady rodičů a hlavně prarodičů, kteří hospodařili...jen mě mrzí, že jsem se neptala více...jak ráda bych teď seděla s babičkou a dědou u kamen a poslouchala, jak za tuhé zimy zahřívali ovečky ve světnici...


Odpovědět