Plotové sloupky

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Jana K.
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2013 11:58

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od Jana K. »

diky!

Cyril říká:


Dubové a akátové kůly, řezané i štípané, na této adrese.





Jana K.
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2013 11:58

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od Jana K. »

cílem je natáhnout pletivo a vysadit živý/jedlý plot... achátu bych dala přednost, ale finančně ještě nevim, asi rozhodne výsledná cena materálnu...


děkuji za cenné rady

Hlad říká:


šak to je cena  jak za ocelovou trubku normálně dlouhou na plot, sice taky zhnije ale dá se udržovat- prodlužovat životnost,pokud si na ně permakulturně počíháte ve šrotu, muže to vyjít na zajmavou cenu,


druhá věc jak to narvat do země ,ty kůly zatloukat leda strojem ,zas ty trubky se daj zatlouct ručně ale lepší je to železo schovat do betonu ,trubky se před použitím vylijou asfaltovým penetrákem plus ta část co jde do betonu se natře asfaltem,pokud májí kůly 1,6 metru -zustane trčet metr nad zem ,


pokud na to chcete dávat pletivo  tak na ty kuly dostanete jenom to lesnický  z velkýma okama a budeto dost divoko vypadat....


ono nejvíc záleží jakej účel má ten plot plnit...





Uživatelský avatar
tom.tady
Příspěvky: 27
Registrován: 31 led 2013 19:00

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od tom.tady »

Co zkusit diamant? Jestli není moc křehkej...


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od mastnacek »

"Achat" je velka investice a mam tu zkuesnot ze vycurankove co to delaj, tak nez aby dali pulkmen, tak to jeste ctrvrej c oto da az se pak clovek divi, jak to tim bucharem do zeme dostali. Impregnovat doma modrou skalici neni taky zrovna moc sikovny. Kdyz jsem delal ohradnik ( tech kulu bylo potreba min nez na plot ), tak jsem opalil tu cast co je v zemi + cca 20cm nad zemi a zatim drzi, ted jsou treti rok v zemi. Letos jsem se presvedcil o dobre odvedene praci, kdyz jsem vyjizdel zasnezenej kopec a auto zaclo sjizdet a neslo bzrdit nic...zastavil me az ohradnik :)


Jo, drevo jsem mel smrk. Kdyz jsem si spocet cenu "achatu" + kolik si rek za zatluceni, tak to radsi za pet let naboucham rucn :)


A nebo to udelej jako v anglii skotsku atd... plutek jako nasep a na nem kroviska.


Jana K.
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2013 11:58

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od Jana K. »

:o)


Jana K.
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2013 11:58

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od Jana K. »

asi ano, zjistuju zatim vsechno co se da... kazdopadne potrebuju plot, pres ktery se mi nedostanou dva psi, ktery mam a opacne, aby na pozemek nechodili jini psi ani jina zver... nez vyroste zivy plot... O opalovani jsem uz taky slysela, sice u achatu, ale to je podobne u vsech, ze? Uz jsem oslovila i nekolik firem, drevovyroben, za kolik by sloupky prodali, tak uvidime... kazdopadne moc dekuju za rady!

mastnacek říká:


"Achat" je velka investice a mam tu zkuesnot ze vycurankove co to delaj, tak nez aby dali pulkmen, tak to jeste ctrvrej c oto da az se pak clovek divi, jak to tim bucharem do zeme dostali. Impregnovat doma modrou skalici neni taky zrovna moc sikovny. Kdyz jsem delal ohradnik ( tech kulu bylo potreba min nez na plot ), tak jsem opalil tu cast co je v zemi + cca 20cm nad zemi a zatim drzi, ted jsou treti rok v zemi. Letos jsem se presvedcil o dobre odvedene praci, kdyz jsem vyjizdel zasnezenej kopec a auto zaclo sjizdet a neslo bzrdit nic...zastavil me az ohradnik :)


Jo, drevo jsem mel smrk. Kdyz jsem si spocet cenu "achatu" + kolik si rek za zatluceni, tak to radsi za pet let naboucham rucn :)


A nebo to udelej jako v anglii skotsku atd... plutek jako nasep a na nem kroviska.





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od mastnacek »

AKAT se neopaluje, je to proste takova drevina, ktera v te zemi vydrzi i bez opalovani udajen i 40 let. Otazka co udela nadzemni cast, netusim, nevim, nemam zkusenosti. Pokud to jsou atleti tipu borderka ,tak ta se dostane i prez 1,6m ovci pletivo kdyz chce.


Jana K.
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2013 11:58

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od Jana K. »

nene, zlaty retriever... a jde spis o ty srnky a o psa jen okrajove, aby mel vyhrazene hranice sveho teritoria :o)  a okolni psi z vesnice to nemeli tak jednoduche...


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od Martin Gross »

OK Podle vyjádření našeho hajného - pokud bude srnka CHTÍT to přeskočit, udělá to. Prý na vlastní oči viděl srnce přeskočit lesnické pletivo 1,6m. Podle mě jde hodně o to, zda na to půjde z kopce, nebo proti svahu. Do kopce by to tak snadné být nemuselo. 



K těm kolíkům: Pokud by šlo o terénní oplocení - ne až tak pohledové - mám úžasné zkušenosti s modřínovými větvemi. Mrkni někdy v lese. Smrk je na kupách klestí dávno na trouch, ale modřínové haluze jsou furt v celku. U vchodových dveří, v poměrně vlhké půdě mám od r. 2006 zahrabanou modřínovou větev, po které se pne actinidia arguta "ISSAI". Zatím nevypadá, že by se té větvi chtělo padnout. A podle hajného je dřevo do 8cm průměru bráno, jako "nehrubé" a upřímě - u nás většinou zůstává v lese. Podle mě by se do počtu tak 20 - 30 kolíků dalo v lese, kde by to bylo dál od osad, najít dost opadaných modřínů. Po každé zimě, někdy i po větších letních větrech. A v mnoha modřínů hájích je takových větví dost i pod jehličím.... Já už musím i dál od zahrady, protože oplocuju a zároveň jsem kdysi své naleziště vybral na topení. Modřínová větev v kamnech je podle mě srovnatelná s hnědým uhlím. Je samá pryskyřice. Proto tolik vydrží. Je už na stromě přirozeně impregnovaná. Smrková větev jde taky. Nemám zkušenost s jedlovými, ani s borovicí. Ale na VĚTEV  modřínu nedám dopustit. (kmen je +/- stejný, jako smrk, snad vyjma červeného jádra, které přeci jen vydrží o něco déle.)


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od mastnacek »

A ja vul 35 kilovym beranidlem rvu pul metru do zeme smrkovy kuly, sroubuju izolatory, motam napinaky a napinam a ono to jde i takhle pekne ze sedla :)


https://www.youtube.com/watch?v=EuhRyNkQFBE#t=263


Odpovědět