Plotové sloupky

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Jana K.
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2013 11:58

Plotové sloupky

Příspěvek od Jana K. »

koupím plotové sloupky k ohrazeni 120ti metrů zahrady, nejlépe achát? máte nějaké zkušenosti, kde nejlépe sehnat dřevěné sloupky? pletivo budu objednávat nejspíš přes wiremetal....



dííík


Jana


Uživatelský avatar
tom.tady
Příspěvky: 27
Registrován: 31 led 2013 19:00

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od tom.tady »

Hele, ty jsi asi pěkně za vodou, když to stavíš z Achátu. Mám Ametystové,nevydrží tak dlouho,ale jsou podstatně levnější :))))).



Tomáš


Jana K.
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2013 11:58

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od Jana K. »

no, za vodou, to moc asi ne, spis pod vodou :o) koupili jsme statek a zjistili, ze jsou vlhke steny... ale plot je potreba... rada si necham poradit, pokud by stacili sloupky ametystove, budu jen rada... achatove jsou asi trvalejsi?


Uživatelský avatar
tom.tady
Příspěvky: 27
Registrován: 31 led 2013 19:00

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od tom.tady »

Nejlevnější je recyklovaný plast. Cca 100 Kč za sloupek na metr výšky plotu (150-160 cm sloupku, rozdíl jde do země).


Ale ten zmiňovaný akát je nejspíš nejlepší, i když stejná dýlka stojí od 170 do 200 kč.


Zato by měl (naipregnovaný) vydržet 20 - 25 let.


Já si zrovna včera u kámoše nakácel 50 sloupků Jasanu, sice vydrží tak 5 let, ale stálo mě to akorát benál do pily, tak jsem spokojený.


Pletivo mám odsud : http://www.e-pletivo.cz/inshop/lesni-pletiva-ovci-pletiva/lesni-uzlikova-pletiva/[id-8150]-lesni-uzlikove-pletivo-150cm-13-dratu-drat-1-8mm.html


Tomáš


Uživatelský avatar
tom.tady
Příspěvky: 27
Registrován: 31 led 2013 19:00

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od tom.tady »

anebo zkus tohle vlákno tady na webu :


http://permaweb.cz/forum/topics/oploceni-pozemku


Jana K.
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2013 11:58

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od Jana K. »

Moc dik!!!!!


Uživatelský avatar
vlado blascak
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2010 20:38

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od vlado blascak »

môžeš skúsiť jelšu, ak ju naimpregnuješ modrou skalicou. Podľa očitého svedka vydrží takto min,50rokov. Zatiaľ ti vyrastie živý plot, čo ťa môže i živiť. Dam na W nejaké foto, ako môže vyzerať smrekový po 5tich rokoch...Plotuzdar. Vladimír spod Šediny.


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od Cyril »

Dubové a akátové kůly, řezané i štípané, na této adrese.


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od Hlad »

šak to je cena  jak za ocelovou trubku normálně dlouhou na plot, sice taky zhnije ale dá se udržovat- prodlužovat životnost,pokud si na ně permakulturně počíháte ve šrotu, muže to vyjít na zajmavou cenu,


druhá věc jak to narvat do země ,ty kůly zatloukat leda strojem ,zas ty trubky se daj zatlouct ručně ale lepší je to železo schovat do betonu ,trubky se před použitím vylijou asfaltovým penetrákem plus ta část co jde do betonu se natře asfaltem,pokud májí kůly 1,6 metru -zustane trčet metr nad zem ,


pokud na to chcete dávat pletivo  tak na ty kuly dostanete jenom to lesnický  z velkýma okama a budeto dost divoko vypadat....


ono nejvíc záleží jakej účel má ten plot plnit...


Jana K.
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2013 11:58

Re: Plotové sloupky

Příspěvek od Jana K. »

dekuji za radu a tesim se na fotky!

vlado blascak říká:


môžeš skúsiť jelšu, ak ju naimpregnuješ modrou skalicou. Podľa očitého svedka vydrží takto min,50rokov. Zatiaľ ti vyrastie živý plot, čo ťa môže i živiť. Dam na W nejaké foto, ako môže vyzerať smrekový po 5tich rokoch...Plotuzdar. Vladimír spod Šediny.





Odpovědět