Hledáme pozemek na Moravě

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Honza Kral »

Dík, tak já to s dovolením shrnu:



1. Radíš najít si rozumě vypadající pozemek podle google mapy


2. ověřit si v katastru kterému a asi taky kolika vlastníkům patří podle parcel? Řeknemě, pro tento příklad že je to jen jeden člověk.


2. Fyzicky se tam dopravit a prohlédnout je-li pozemek skutečně OK. (přičemž čím méně aktivní pozemek, tím lépe.)


3. Pak se fyzicky dopravit na trvalou adresu majitele uvedenou v katastru a zkusit, jestli je doma.


4. Je li doma, zeptat se, zdali by pozemek daného parcelního čísla neprodal a učinit mu ve dveřích nabídku.  (Pokud možno ne jako nemecké zhovadilé prase.)


A takhle šetříš penize a užíváš kreativitu.

Ok, to jsem chtěl vědět. Musím objektivně uznat, že tenhle postup hledání místa pro doupě mě zatím nenapadl. ^^


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Cyril »

Lepší než maps.googe.cz jsou mapy.cz. Tam lze snadno přepnout na turistickou mapu téhož území s vrstevnicemi pro představu výškových poměrů (nevylučuji, že podobné lze i na maps.google.cz, ale nevím jak). Vrstevnice po pěti metrech. Každý skaut by měl umět z horizontálních vzdáleností a vrstevnic spočítat sklonové poměry pozemku.  



Honza Kral: Nenapadlo Tě, že majiteli nemovitosti se dá napsat dopis? Opravdu, to stále ještě existuje. Pravý papírový dopis se známkou. Může být i psaný ručně, počítače a tiskárny netřeba. Ano, je to dražší, než email, ale pozemeků se snad nekupují desítky ročně :-)



Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Bebe »

medwed: Možná to nebylo až tak zbytečné. Kdyby se neudáli kroky 1-9, kdoví, jestli by se udál bod 10. 80% výsledku vyžaduje jenom 20% úsilí. Jenomže když nevíme, která to jsou, pak jsou nezbytné i ty zbytečné kroky.



Honza Kral: Je malá nádej, že niekto, kto nič nepredáva, predá len preto, že ty chceš kúpiť. Bolo by vhodnejšie zoznámiť sa s dotyčným s tým, že by si možno potreboval jeho radu, či pomoc. Potom by si povedal, že si ho našiel ako jedného z majiteľov pozmkov v okolí, či by nevedel o niekom, kto by predával vhodné pozemky, alebo či by sa nemohol opýtať známych v okolí. Povedal by si mu svoju predstavu, na čo chceš tie pozemky využiť a opýtal by si sa ho na jeho názor, čo si o tom myslí. Počas rozhovoru získaš veľa cenných informácií a skúseností. Potom by si mu nechal telefonny kontakt pre prípad, že by sa o niečom dozvedel. O nejaký čas by si opäť prišiel za ním a opýtal by si sa, či sa niečo dozvedel. Skrátka necháš na ňom, či ti sám ponúkne svoje pozemky na predaj. Obchod je záležitosť emócií a skôr, či neskôr stretneš niekoho, komu budeš sympatický aj so svojou víziou a pozemok ti predá. Neponúkaj za pozemok peniaze, ponúkaj možnosť zveriť pôdu do rúk dobrého hospodára. Ponúkaj víziu a možnosť podielať sa na nej predajom svojho pozemku.


Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od medwed »


Honzo presne jak pises kazdy ma jiny styl nekdo se navazi do lidi na diskuznim foru a snazi se je ponizit tezko rict proc mozna proto ze ja jsem tu jen chvilku a ty si tady toho napsal plno tezko rict jestli si chces jen honit ego nebo si takovej od prirody nebudu ti vysvetlovat ze tohle nejsou postupy ktery detailne dodrzuji a ridim se jimi ale jen mozne varianty jak postupovat asi to stale nechapes o cem tu pisu nevadi i takovi lide jsou na takovych to strankach k necemu aspon trosku rozviri diskuzi o jejich zbytecnosti a ostatnim aspon pripomenou ze si maji vazit te mensiny ktera se jim i pres takove exoty snazi i trosku poradit....


Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od medwed »

Ano presne jak pises nekdy k necemu vede cesta dost dlouha i kdyz to nakonec je za rohem....


Honzik je presne typ ktery i kdyz mu bude 10lidi neco vysvetlovat nepochopi to prave a jen proto ze nechce chapat....




Bebe říká:


medwed: Možná to nebylo až tak zbytečné. Kdyby se neudáli kroky 1-9, kdoví, jestli by se udál bod 10. 80% výsledku vyžaduje jenom 20% úsilí. Jenomže když nevíme, která to jsou, pak jsou nezbytné i ty zbytečné kroky.




Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Honza Kral »

V poho Medwede, všechno dobré?

Jinak, já jsem spíš zastánce základních a hlavně levných metod,  kde permakulturník nesjíždí po všech čertech naslepo a taky nepřivádí nevinné lidi do nečekaných stresových situací, ve kterých stejně nejsou schopni rozumě reagovat.



1. inzerát na vývěsce u obchodu nebo na obecním úřadě v dědině, kterou jsem někdy prošel na čundru a líbila se mi. On to někdo nekdy dokonce přečte a sem tam někoho místního buď rovnou nasměruje nebo mu aspon nasadí brouka do hlavy.


2. sem tam telefonát na tamní obecní úřad starostovi, jestli by na dědině nechtěl / nepotřeboval někdo něco takového makového prodat. Že se mi líbí kraj a že bych se u nich rád usadil s řemeslem a chci k domek se zahrádkou a nejlíp i kus sadu. . Tím dávám ouřadovi kapku motivace, protože mezi řádky sděluji, že ze mě parkrát do roka dědině neco kápne. Nebo teda aspoň žiju v domění, že dědina má podíl z výpalného od svých živnostníků. Je to pořád tak? Neví někdo?


3. kvartálně hlídám nucené veřejné dražby. Ty se zveřejňují na tuším půl roku dopředu zároven s odhadem nemovitosti, nejčastěj v přiloženém pdfku.   link mám případně v práci,



a nově:



4. Laskavý a mé idei relativně nakloněný realitní broker, přes kterého jdou pro vnitrofiremní schválení nabídky makléřů na několik různých realitních webů. Ten má důkladně vysvětlěno co hledám a když se něco podobného objeví, mám hodiny a víc na reakci. Doteď jsem musel hlídat inzeráty, ale třeba už nebudu muset. Tady by se nabaštila i realitka a makléř, kterému to patří, ale stejně to znamená výhodu.



Takhle jsem vždy směřován k lidem co sami o sobě chtějí či potřebují něco prodat, vše se ke mě dostane s kontaktem na prodejce a vše komparativně brzo. Také nikoho neprudím tím, že bych se mu z čista jasna zjevil u něj doma, a oznámil mu, že se mi líbí jeho nemovitost. Jednak je nezdvořilost přijít k někomu domů s obchodní záležitostí neohlášený a taky to zvedá cenu. A konečně taky nikoho netahám za nos. Jako že třeba hledám něco v okolí, jestli by třebas nevěděl.  Ne. Všechno narovinu a s kartama na stole.


Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od medwed »

No konečně rozumná řeč prostě někdo sází mrkev z leva někdo z prava ale nemusi to znamenat nutne ze to dela spatne jen to dela jinak....


Uživatelský avatar
Sarkafarka
Příspěvky: 21
Registrován: 04 úno 2013 17:54

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Sarkafarka »

Takže na závěr shrnuji, že sto lidí, sto názorů. Koneckonců ať si plac každý najde jak chce :-) 

medwed říká:



Honzo presne jak pises kazdy ma jiny styl nekdo se navazi do lidi na diskuznim foru a snazi se je ponizit tezko rict proc mozna proto ze ja jsem tu jen chvilku a ty si tady toho napsal plno tezko rict jestli si chces jen honit ego nebo si takovej od prirody nebudu ti vysvetlovat ze tohle nejsou postupy ktery detailne dodrzuji a ridim se jimi ale jen mozne varianty jak postupovat asi to stale nechapes o cem tu pisu nevadi i takovi lide jsou na takovych to strankach k necemu aspon trosku rozviri diskuzi o jejich zbytecnosti a ostatnim aspon pripomenou ze si maji vazit te mensiny ktera se jim i pres takove exoty snazi i trosku poradit....





Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Bebe »

Honza Kral: Takže na rovinu říkáš. A všechno. Neměl jsi nám pak na rovninu říct, jak to děláš ty až pak se zeptat, jak to dělají ostatní? Netaháš nás tak trochu za nos, jak tomu hezky říkáš, nebo se Ti to nezdá totéž?

Honza Kral říká:


 A konečně taky nikoho netahám za nos. Jako že třeba hledám něco v okolí, jestli by třebas nevěděl. Ne. Všechno narovinu a s kartama na stole.





Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Bebe »

Gratuluji, tohle je nejosvícenější názor tohoto webu. Mohl bys to napsat na závěr každý diskuze ve smyslu ať si dělá kompost, či jezírko, ať si sází, seče, nebo vůbec celou permakulturu každý jak chce. Shrnuto, sečteno, můžem to tady zavřít.

Pavel V Sarkafarka říká:


Takže na závěr shrnuji, že sto lidí, sto názorů. Koneckonců ať si plac každý najde jak chce :-)





Odpovědět