Hledáme pozemek na Moravě

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Uživatelský avatar
PavelX04
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2013 14:33

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od PavelX04 »

Každá rada dobrá :-) Tuhle "metodu" jsem zkoušel v Brně s opuštěnýma zahrádkama a mám právě podobnou zkušenost jako Romana. Tak jsem na tuhle možnost trošku zanevřel, ale určitě to za zkoušku stojí..Možná jsem nebyl jen dost vytrvalej. Díky za podnět..


Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od medwed »

Jasne beru na vedomi ze ne kazdej je ochotnej prodat pozemek ale uz ze satelitni fotky na googlu lecos usuzovat jako jestli je o pozemek dobre postarano nebo jako jestli jsou v okoli nejaky dalsi stavby ktery by mohli mit na pozemek pozitivni nebo negativni vliv atd atd.... Ma rada mela mit jen motivacni smer jak treba najit vhodnej pozemek.... a nebo staci kouknout na sreality a tam zadat lokalitu pak typ nemovitosti nebo pozemku a pak jen obejit realitku a pres katastr nakouknout komu to patri a jit primo za zdrojem moznosti je dost....


V rychlosti jsem hodil oko - http://www.sreality.cz/detail/prodej/pozemek/zemedelska-puda/babice-u-rosic--/948732764



Tohle by se libilo i me na takovym pozemku by se dalo udělat hodně pěkných projektu....


Uživatelský avatar
Sarkafarka
Příspěvky: 21
Registrován: 04 úno 2013 17:54

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Sarkafarka »

medwed: Nepřeceňuj satelitní fotky. Podle těch si představu o okolí neuděláš. Pozemek je potřeba vidět jinak než jen z ptačí nebo satelitní perspektivy.  

medwed říká:


Snad nebude brát mou radu nějak špatně ale co takhle si jasně určit kde chcete pozemek pak kouknout na googlmapy satelitni snimku a prohlidnout si okoli a az si vyberete pozemek staci na mapu katastru kouknout se ci je pozemek a pak uz nic nebrani koupi pozemku píšete že na to mate 400tis za to koupite uz peknej pozemecek tak jen s chuti do toho....





Uživatelský avatar
Sarkafarka
Příspěvky: 21
Registrován: 04 úno 2013 17:54

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Sarkafarka »

Na koupi a prodej musejí být dva. Pěkný plac, který není na prodej je plac na prd. 

Pavel říká:


Každá rada dobrá :-) Tuhle "metodu" jsem zkoušel v Brně s opuštěnýma zahrádkama a mám právě podobnou zkušenost jako Romana. Tak jsem na tuhle možnost trošku zanevřel, ale určitě to za zkoušku stojí..Možná jsem nebyl jen dost vytrvalej. Díky za podnět..





Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od medwed »

Pavliku nebud takovej pesimista jak s takovym pristupem vubec chces jit do takovyho stylu zivota ze chces hospodarit a zit jinak nez beznym zivotem.... Ja beru v potaz samozrejme vic moznosti ne jen fota ze satelitu vzhledem k tomu ze byvaji i rok stare ale je to jedna z variant a moznych cest jak se nekam dopracovat.... Když me neco nadchne jdu do toho naplno a samozrejme vim co je treba a potreba ale jedu proste podobne jak pisu tady zrovna ted hledam zahradu pro moji maminku a postup mam uplne stejnej.... Na realitach sem si nasel pozemky na prodej ted si je na googlo projizdim jak vypadaji no zitra je projedu osobne a mam vyreseno ale chce to vic optimismu Pavliku....


Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Honza Kral »

To zní šikovně. Mohl bys nám prosím rozepsat, jak to děláš v reálné praxi?

Prve jsi to formuloval tak, že si vyhlédneš fajnou parcelu na google mapách (podle ortomapy předpokládám) a pak se ji pokusíš koupit. To bych chápal že si dohledáš číslo parcely a majitele ve výpisu.


A ještě jsi dopsal že hledáš i v inzerci realitek. Tedy existuje realitni web s čisly parcel nebo kontaktem na fyzického vlastníka? Sem s ním! ^^

Každopádně a především - jak v prvém i druhém případě kontaktuješ majitele? Neohlášená návštěva s návrhem částky? Telefonem, po mailu, nebo dopis? Díky. ^^





medwed říká:


Pavliku nebud takovej pesimista jak s takovym pristupem vubec chces jit do takovyho stylu zivota ze chces hospodarit a zit jinak nez beznym zivotem.... Ja beru v potaz samozrejme vic moznosti ne jen fota ze satelitu vzhledem k tomu ze byvaji i rok stare ale je to jedna z variant a moznych cest jak se nekam dopracovat.... Když me neco nadchne jdu do toho naplno a samozrejme vim co je treba a potreba ale jedu proste podobne jak pisu tady zrovna ted hledam zahradu pro moji maminku a postup mam uplne stejnej.... Na realitach sem si nasel pozemky na prodej ted si je na googlo projizdim jak vypadaji no zitra je projedu osobne a mam vyreseno ale chce to vic optimismu Pavliku....





Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od medwed »

Samozrejme ze sem necekal ze tu potkam takovy rypali kteri si nedokazi domyslet 1+1 ale aby jste meli klid dam priklad koupe nasi chaty se zahradou.... Nedokazu presne rict postup jak to tenkrat bylo ale asi nejak takhle....


1.rozhodli jsme se ze si koupime chatu


2.podivali se do penezenky na co mame


3.rozhodli se jaky lokality by se nam hodily a do jake vzdalenosti jsme ochotni jit cca 10km od mesta kde zijeme


4.koukli se na mapu jaky zajimavy mista jsou v okoli priorita byla pozemek nejaka nadrz jezero rybnik


5.samozrejme ze jsem koukl na googl a obhlizel jak vypadaji pozemky z vrchu proc nasel jsem nekolik skladek ktery jsem rozhodne v okoli nechtel a dalsi jako vetsi firmy pily cesty atd


6.protože mame psa dost nachodime po okoli a tak jsme si pak vsechny lokality prosli pesky....


7.a samozrejme mi to nedalo vyzvidal jsem od sousedu kde co a jak kdo tam bydli ci to je jestli neni neco volnyho atd atd


8.dokonce doslo i na realitky abych si usetril praci protoze se nam nedarilo vybrat nic co by se nam hodilo jak misto tak jak to vypadalo


9.vybrali jsme lokality a zacli je zase objizdet a zjistovat co a jak a kde


10.nakonec bylo vse zbytecne chatu co jsme chteli nam nabidla znama byla to pravy co jsme chteli a dobra cena byla pro nas jasnym ukazatelem toho ze do toho mame jit a tak jsme do toho sli....



No jeste pro Honzu jako kazdej kdo tady pise udava navrhy moznosti jak by mohl postupovat myslim si ze dnes rad kazdy usetri nejakou tu korunu tak proc se nevyhnout realitce proc nezajit za majitelem a zeptat se u nas se rika JEN HLUPAK SE NEZEPTA a samozrejme ze realitky nejsou jen tak s katastralnimy cisly ale kdyz si das jak uz jsem psal 1+1 a otevres si http://www.sreality.cz/ a k tomu http://www.ikatastr.cz a jeste https://maps.google.cz tak si myslim ze i mene inteligentni jedinec dokaze zjistit jak majitele tak vse potrebne ale to myslim ze nemusim dodavat....


Uživatelský avatar
Sarkafarka
Příspěvky: 21
Registrován: 04 úno 2013 17:54

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Sarkafarka »

medwed: To přeci není o životním postoji. Metoda výběru pozemku může být buď efektivní nebo neúčinná. Vzhledem k tomu, že satelitní foto používám v pracovním životě docela běžně, tak vím, že prohlídka místa pak zanechává úplně jiný dojem, než dojem na základě satelitního snímku. Ale když se kouknu z hora, tak tím určitě nic nepokazím, ale o vhodnosti pozemku se stejně utvrdím až na místě. To jen na doplnění tvé rady.

medwed říká:


Pavliku nebud takovej pesimista jak s takovym pristupem vubec chces jit do takovyho stylu zivota ze chces hospodarit a zit jinak nez beznym zivotem.... Ja beru v potaz samozrejme vic moznosti ne jen fota ze satelitu vzhledem k tomu ze byvaji i rok stare ale je to jedna z variant a moznych cest jak se nekam dopracovat.... Když me neco nadchne jdu do toho naplno a samozrejme vim co je treba a potreba ale jedu proste podobne jak pisu tady zrovna ted hledam zahradu pro moji maminku a postup mam uplne stejnej.... Na realitach sem si nasel pozemky na prodej ted si je na googlo projizdim jak vypadaji no zitra je projedu osobne a mam vyreseno ale chce to vic optimismu Pavliku....





Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Honza Kral »

Ale tos mi neodpověděl. Každý ví, že v katastrální mapě je adresa majitele parcely. Mě zajíma jak ho kontaktuješ, abys mu udělal tu (proti)nabídku v praxi, když je tam právě jen ta adresa posledního trvalého bydliště. Tedy to reálné provedení postupu, co tak laskavě radíš. To zajímá a na to se Tě ptám.


Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od medwed »

Tak ja nevim jak ty ale to je snad jasny jak to udelam podle jmena a adresy si zjistim kde dotycny bydli a zajdu za nim samozrejme ze tedy aspon ja si obejdu i pozemek v realu abych videl co se na nem deje a jestli je tam moc zivo nebo lezi ladem pak je ta sance vetsi ze by mohl byt k mani nebo na prodej no pak bych zasel na adresu a zeptal se majitele co je na tom k nepochopeni za zeptani nic nedas a pokud tam prijdes slusne se zeptas ne jak nejaky nemecky zhovadily prase tak ti ten dotycny maximalne rekne ze nemovistost nehodla prodat a nebo ji treba chce prodat tak to proste u normalnich lidi chodi a v normalni spolecnosti....Musis pouzit svou vlastni kreativitu a napaditost pri hledani je samozrejme vic moznosti a variant....


Odpovědět