Hledáme pozemek na Moravě

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Uživatelský avatar
PavelX04
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2013 14:33

Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od PavelX04 »

Ahoj,


s přítelkyní a kamarádem hledáme pozemek, kde bychom chtěli žít permakulturně. Zatím jsme na nic pro nás vhodného nenarazili, navíc téměř vše přes RK. Bohužel nemáme ani příliš prostředků na něco většího (cca 400 tis.). Nejlépe v dojezdové vzdálenosti 1 hodiny vlakem či busem od Brna.


Popřípadě hledáme již fungující projekty, komunity nebo i jednotlivce tady na Moravě v jejichž blízkosti by bylo možné koupit nějaký pozemek. Příjde mi, že toho tady v okolí Brna moc není (nebo špatně hledáme:-)


A v neposlední řadě hledáme permakulturnice a permakulturníky, kteří mají podobný "problém" jako my a chtěli by se spojit v jeho řešení. Nebo i jen lidi, které zajímá permakultura, soběstačnost, přírodní bydlení a stavitelství a chtěli se občas v Brně sejít a sdělit si své představy, sny a zkušenosti...


Díky za tipy, názory a zkušenosti.


Pavel


Uživatelský avatar
lukas sejkora
Příspěvky: 50
Registrován: 02 bře 2011 22:05

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od lukas sejkora »

ahoj! podobny problem mam taky - shanim neco severne nebo zapadne od brna a zatim je mi jedno, jestli to bude vytezenej les, kus skaly, nebo nejaky desny pole... takze kdybyste narazili na neco co nikdo nechce, budu cekat na zpravu ;-) .
p.s. minulej rok jsem objevil tohle: http://www.rigi.cz/ekologicka-sekce/projekt-slunecni-ulice/ ale podle slov autora uz nic podobnyho nechysta...


Uživatelský avatar
PavelX04
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2013 14:33

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od PavelX04 »

Taky hledáme převážně severně nebo západně od Brna, ale skálu si zrovna nepředstavujeme:-) Když něco objevíme, tak dáme vědět..

lukas sejkora říká:


ahoj! podobny problem mam taky - shanim neco severne nebo zapadne od brna a zatim je mi jedno, jestli to bude vytezenej les, kus skaly, nebo nejaky desny pole... takze kdybyste narazili na neco co nikdo nechce, budu cekat na zpravu ;-) .
p.s. minulej rok jsem objevil tohle: http://www.rigi.cz/ekologicka-sekce/projekt-slunecni-ulice/ ale podle slov autora uz nic podobnyho nechysta...





Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Cyril »

Pavel: Co bys říkal na tohle ? Pozor, příjezdová cesta není součástí řečeného pozemku.


Uživatelský avatar
PavelX04
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2013 14:33

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od PavelX04 »

díky, mrknem na to...

Cyril říká:


Pavel: Co bys říkal na tohle ? Pozor, příjezdová cesta není součástí řečeného pozemku.





Veronika Sencivá
Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2013 23:13

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Veronika Sencivá »

Zdravím,dávám do pozornosti i rekreační oblast v Popůvkách u Brna.Taky tu stavíme dřevostavbu se slámou a hlínou.pozemek sice nebyl tak velký a levný jako v inzerátu v hradčanech(tady byl metr za 700),ale docela to tady šlo dolů a pořád je tady hodně zahrad,kde se nic neděje a pořád se tu něco prodává.Krom toho budem rádi,když by se tu vytvořila komunita podobně smýšlejících lidí...


Uživatelský avatar
Sarkafarka
Příspěvky: 21
Registrován: 04 úno 2013 17:54

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Sarkafarka »

Veronika: Máš nějaké fotky té oblasti? Pokud možno letní nebo jarní krajinu. Když nebude zbytí tak současné foto okolí. 

Veronika Sencivá říká:


Zdravím,dávám do pozornosti i rekreační oblast v Popůvkách u Brna.Taky tu stavíme dřevostavbu se slámou a hlínou.pozemek sice nebyl tak velký a levný jako v inzerátu v hradčanech(tady byl metr za 700),ale docela to tady šlo dolů a pořád je tady hodně zahrad,kde se nic neděje a pořád se tu něco prodává.Krom toho budem rádi,když by se tu vytvořila komunita podobně smýšlejících lidí...





Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Honza Kral »

Koncem loňska jsem mluvil po telefonu s paní, co prodávala 1200m zahrady v zahrádkářské kolonii těsně vedle Popůvek (JZ). Mělo to vodu dotaženou doprostřed pozemku a asi deseti starých višní. Celé za 65k. Chtěl jsem si tam dát včely, ale vyfouk mi to chlapík z nějaké realitky na přeprodej v rámci asi dvou dnů :o) Ale i dřív jsem tam zaznamenal na Brněnsko dost atypické prodeje. Akorát jsou to všechno nudle po starých rolích. Tj. 6-12 metrů krát klidne sto i víc se sekačkovými maniaky všude kolem.

Není někdo kdo by se chtěl v rámci Moravy přesunout do trošku vydatnějšího srážkového pásma kupříkladu na Vysočinu nebo někam níž, ale kde je pořád mokřej jako třeba k Mor. Třebové?

Třebas minulé jaro jsem byl v Rychnově (to je sever od Mor. Třebové) a traktorista smolař v exekuci prodával 5Ha ucelené pastviny a sousedící půl hektar sadu (totálně trouchnivého ovšem džunglička to byla nádherná - tu bych s láskou zachoval :) na jihozápadním svahu pod lesem za 350k. A jen tak když jsem to s ním prošel a probral okolostojičnosti, tak mi sám navrhl 300k za celý soubor parcel.  tj nějakých 5.50 na metr. Bohužel jsme se nedomluviil, protože tak jak si představoval platbu jsem nebyl ochoten to riskovat, a chtěl jsem, aby mi realitni broker nejdřív proklepal není li pozemek náhodou v exekuci nebo nejsou li tam jiné podstatnější háčky. A to chvilku trvalo a kdosi místní to mezitím vyfouk. Ale bylo to čisté, bylo možné to vzít, a než jsem to zanamenal bylo to inzerované celý měsíc.



Takže hlavu vzhůru a hledejte systematicky a s rozmyslem. Dobrá místa se dají najít a s tím jak národ pomalu zabředá, budou lidi sem tam prodávat neužívané pozemky i pod cenou jako byly tyhle. Je jen otázka času a kdy se nám všem zadaří.


Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od medwed »

Snad nebude brát mou radu nějak špatně ale co takhle si jasně určit kde chcete pozemek pak kouknout na googlmapy satelitni snimku a prohlidnout si okoli a az si vyberete pozemek staci na mapu katastru kouknout se ci je pozemek a pak uz nic nebrani koupi pozemku píšete že na to mate 400tis za to koupite uz peknej pozemecek tak jen s chuti do toho....


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Hledáme pozemek na Moravě

Příspěvek od Romana SM »

medwed: no koupi může bránit právě ten majitel, který nechce prodávat, u nás nechtěl prodávat nikdo, na koho jsem se obrátila (ale nejsem na Moravě) :-) ... nebo jsem nenabízela dostatečně lákavou sumu


Odpovědět