Pozemek v Čechách

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Jan Beneš
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2013 17:51

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Jan Beneš »

Rád bych nabídl původní vodní mlýn s pozemkem 13 468 m2, více zde http://www.bioreality.cz/stavebni-parcely/byvaly-vodni-mlyn-s-pozemkem-13-468-m2.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od QNX »

Jan Beneš: Máš blbě vložený odkaz. Mělo by to být:


http://www.bioreality.cz/stavebni-parcely/byvaly-vodni-mlyn-s-pozemkem-13-468-m2


Pěkné, dá se tam obnovit náhon, aby se ten mlýn mohl znovu rozeběhnout?



Jan Beneš
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2013 17:51

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Jan Beneš »

Děkuji za opravu a omluvám se za pozdní reakci. Samotný mechanismus mlýna se nedochoval, nicméně pokud jde o přítok vody s dostatečným průtokem, tak ano.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od QNX »

Jan Beneš: Mechanismus mlýna je dobrý tak do muzea, hlavní je ta voda. Mlýn s vodou je mnohem zajímavější než mlýn bez vody :-)


Jan Beneš
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2013 17:51

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Jan Beneš »

Bioreality procházejí jakousi rekonstrukcí, tedy ještě jednou:


http://www.bioreality.cz/detail-inzeratu/?inzerat=55125


Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od HonzaK »

Václave, jak na to koukám, jsme na tom hodně podobně:) 


hledáme intenzivně už 2roky a zatím nic. letos v červnu to vypadalo, že jsme našli, co potřebujeme, ale pak jsem zjistil, že se vedle plánuje ČOV. A i když už nás svrbí mozoly a tento pozemek splňoval všech x podmínek, které jsi výše taky popsal, nakonec jsme se po dlouhé úvaze rozhodli raději ještě počkat. Nechtěli jsme v budoucnu řešit takový zásah do krajiny hned vedle pozemku


Taky už jsem několikrát přehodnotil taktiku a vizi. od něčeho do 50km od bydliště, sem se už posunul i na větší pozemky(třeba i se stavbou v havarijním stavu) mnohem dál. Uvidíme....


Protože už ale chceme začít sázet a budovat co nejdřív, napadla mě ještě jedna varianta. Koupit něco menšího cca 4 - 5 000m TTP v relativní blízkosti bydliště a koncipovat to jako časem veřejnou ukázku Jedlé lesní zahrady s informačním centrem v podobě přírodního domku. Nedělám si iluze, ale zkouším to i oficiální cesto. Hlavně abych věděl jak se k tomu ouřada vyjádří, podávám žádosti o vyjádření k záměru založení JLZ(ten domek vůbec nezmiňuji, to až podle toho, jak se budou věci vyvíjet:)


tak jsem sám zvědavý, jak se k tomu kde postaví. mám vytypovány 3 místa, jedno je dokonce CHKO, tak budu referovat...


A mezitím, co by se JLZ tvořila a rostla hledat v klidu něco se zázemím a větším pozemkem na již komplexnější PK design. a klidně i daleko, ale ať to stojí za to:)


a kdyby se nic nenašlo aspoň by byla úroda z  té JLZ a třeba by se tam časem mohl postavit ukázkový přírodní domek jako infocentrum(kde by zájemci mohli sledovat život 2 lidí ve spolupráci s přírodou:))



Díky všem za odkazy, které sem dáváte.


Přeju hoooodně trpělivosti, protože takováto věc se nedá uspěchat


ale já vim, že to jednou přijde:)) 



Uživatelský avatar
Evelínka
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2010 19:15

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Evelínka »

HonzoK, před cca dvěma lety jsem měla podobnou úvahu- pozemek byl ale těsně na hranici CHKO. Naštěstí kamarád pracuje přímo v CHKO jako správce. Vyptala jsem se na kde co...výsledek- o stavění čehokoliv- i kdyby to byl jen kurník nelze ani mluvit. Každý strom, který bych chtěla zasadit, bych musela s nimi zkonzultovat. A bylo mi řečeno, že by stejně většinu nepovolili a to ani živý plot, prostě tam nesmí být žádný plot.. Tak jsem od nápadu upustila.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od QNX »

HonzaK: Nakonec můžeš někde sázet ......... a pak to přesadit. Dejme tomu na stromy do 4m  bych si troufnul.


Uživatelský avatar
Jitka Řezníčková
Příspěvky: 64
Registrován: 09 srp 2010 13:37

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Jitka Řezníčková »

Mám pozemek na Nymbursku, ale letos byl zaplavený velkou vodou. Přežily melouny, slunečnice a malé ořešáky. Místní říkají, že  záplavy nepamatují na tom místě co tam žijí, že je to sušší oblast. Letos se vylily potoky a pozemek je u strouhy, ale celá keři ohraničená oblast nebyla zaplavena. Můj pozemek nenabízím, ale ráda bych měla kolem seme podobně smýšlející přátele. Bylo by ovšem nutné požádat vlastníky (většinou restituenty), kteří vlastní sousední pozemky. 5 ha vlastní obec. Babiš kupoval za 3 Kč/m2, což se nikomu dalšímu asi nepoštěstí. Mým snem je, aby se z celé oblasti staly krásné permakulturní zahrady. Půda je nejkvalitnější v Čechách, černozem. Země je tam rovná placka ale jsou tam nádherné rozhledy na daleké hory Koncem léta by tam nebyl problém dopravit mobilní domy. Obec by nám asi byla vděčná, protože v té zemědělské krajině chybí zahradní oázy. Je tam čistý vzduch a větry vanou, soused má na pozemku chatu a větrník.



Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od HonzaK »

Qnx: nad tím jsem zatím vůbec neuvažoval, protože nemám zkušenost. Jaká je uchytnost(:prostě kolik percentuelne přežije) když se budeme bavit o stromech 3-4m?

Odpovědět