Dotaz na link mapy hospodařících subjektů na zamědělské půdě....

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Dotaz na link mapy hospodařících subjektů na zamědělské půdě....

Příspěvek od FSP »

prosím Vás nevíte někdo web adresu na mapu kde se dá najít jaká organizace hospodaří na určité zemědělské půdě,už jsem se na to jednou koukal ale odkaz jsem si neuložil - potřebuji zjistit kdo vlastně teď hospodaří na určitém pozemku - orné půdě,který zřejmě ( určitě ) patří naší rodině,předem díky za pomoc...


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Dotaz na link mapy hospodařících subjektů na zamědělské půdě....

Příspěvek od jarda bon jovi »

http://eagri.cz/public/app/lpisext/lpis/verejny/


LPIS


Teda fárá to jako když sere a maluje, ale to je fyziologické již od začátku, tedy 7 let a zemědělci tomu říkají osmá rána egyptská.


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Dotaz na link mapy hospodařících subjektů na zamědělské půdě....

Příspěvek od FSP »

moc díky ale nevím jestli je to ono dalo se na te mapě označit místo na pozemku a ukázalo to kdo to obhospodařuje - jako právnická osoba...tady na té mapě tu fci nemůžu najít a nebo už nevím jak se to hledá


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Dotaz na link mapy hospodařících subjektů na zamědělské půdě....

Příspěvek od FSP »

na LPIS jsem ten pozemek našel - údaje které tam k tomu vidím:



- v bílém obdélníčku číslo 3903/1


- probíhá přes dvoje čtverce s názvy Kyjov 8-4 a Kyjov 9-4


poznám z toho momentálního uživatele parcely?


VeronikaX02
Příspěvky: 26
Registrován: 06 srp 2012 08:10

Re: Dotaz na link mapy hospodařících subjektů na zamědělské půdě....

Příspěvek od VeronikaX02 »

Vpravo je informační panel,tam se zadá ten čtvrec a zkrácený kód a vyskočí to.


Je to zajímavé,spoustu se tam toho člověk doví,kde kdo hospodaří (na co bere dotace), kdo má co v ekologickém režimu atd. Dík JBJ za odkaz :-)


Myslím,že LPIS je jen registr půdy kvůli dotacím,kdo hospodaří bez dotací,tak tam nemusí být.



Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Dotaz na link mapy hospodařících subjektů na zamědělské půdě....

Příspěvek od FSP »

moc díky ... už jsem na to přišel taky ... jinak dole pod mapou je lišta ikonek a pokud se dá šipka a klikne se do mapy tak se to vpravo vypíše - v mém případě tam hospodaří Horákova farma a.s. :-)


VeronikaX02
Příspěvky: 26
Registrován: 06 srp 2012 08:10

Re: Dotaz na link mapy hospodařících subjektů na zamědělské půdě....

Příspěvek od VeronikaX02 »

No tak to je o dost rychlejší,díky :-)


Uživatelský avatar
ATropa
Příspěvky: 71
Registrován: 06 srp 2012 11:05

Re: Dotaz na link mapy hospodařících subjektů na zamědělské půdě....

Příspěvek od ATropa »

Dobře, že se ke svému vlastnictví hlásíš, ale trochu pozdě, ne? No, aspoň že někdy. To se to a.s. hospodaří na cizím, nájem se neplatí, dotace se berou... jo jo. O jakou plochu jde? Už tam proběhla digitalizace? To by připadla povinnost platit daň z nemovitosti na majitele.


Takže si dáš si pole vykolíkovat nebo nájem?



Kdysi jsme řešili něco na podobné motivy, a pomohlo nám,že byli v AEO = na 5 let + povinnost mít na tu dobu na všechna, do programu zařazená pole, uzavřenou nájemní smlouvu, což neměli a tak jsme měli páku a vydobyli z nich nájem za dva roky zpátky, tedy vše. Myslím, že teď už je to transparentnější i díky digitalizaci.  


Jestli zřejmě nebo určitě pozemek patří rodině zjistíš z nahlizenidokn.cz




Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Dotaz na link mapy hospodařících subjektů na zamědělské půdě....

Příspěvek od FSP »

je to trochu složitější záležitost,alespoň prozatím,v kostce popíšu o co jde.Pole které patřilo mé babičce která už nežije více jak 50 let je světe div se stále v KN zapsáno na ni - (digitalizace tam proběhla)...........,začátkem 90 tých let kdy umřel děda se pomezek v rámci dědického řízení měl přepsat na něj,což se nestalo,dnes jsem na KN byl a tam mi řekli že se to k nim tehdy asi nedostalo,takže to tam zůstalo napsané na babičku.


Takže než budu moct s pozemkem něco vůbec dělat musím na KN doložit notářsky ověřené dokumenty aby to přepsali správně na dědu (který samozřejmě už nežije),potom bude muset moje máma dotáhnout dědické řízení tak aby to přešlo na ni,pak mi to může darovat a pak............ :),budu řešit co s tím,samozřejmě jako první asi zaplatit státu dan a pak se nejspíš domluvit se současným uživatele na tom že jim to pronajmu,popravdě mám to zruky a je to díl velkého lánu,takže aspoň pro pořádek to dostat do svých rukou a mít o tom do budoucna trochu přehled....co jiného s tím? máte někdo lepší nápad ?


Uživatelský avatar
ATropa
Příspěvky: 71
Registrován: 06 srp 2012 11:05

Re: Dotaz na link mapy hospodařících subjektů na zamědělské půdě....

Příspěvek od ATropa »

Dědictví musí být.


Ale zkusila bych zajít na ZA-PÚ a říct, že tahle a.s. hospodaří bez nájemní smlouvy a co mám dělat, třeba něco poradí. Určitě nejseš první případ... Aby aspoň zaplatili nájem. U nás se pohybuje i kolem 5tis./ha.(výše dotace) záleží na bonitě a okolnostech při dohodě samozřejmě... někde míň.


hodně štěstí!



Odpovědět