Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr a Petra
Příspěvky: 8
Registrován: 20 dub 2010 15:47

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Petr a Petra »

Ono totiž trvalá udržitelnost vlastně nikde v přírodě neexistuje, takže se o ní někteří snaží zbytečně. Asi by bylo nejlépe snažit se věci dělat s radostí. Copak může člověk ublížit přírodě? Vše se to pak obrátí proti němu. Poučit se z minulosti je možná fajn ale není nad živý prožitek. Je to vlastně taková hra. Takže doufejme že už brzo sleze sníh a začneme praktikovat.

míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od míra »

Ale to my všichni na planetě děláme věci s radostí:) akorát ta radost dlouho již nepotrvá. Ublížit přírodě myslíte, že nelze? Už má usekané ruce, než ji dorostou bude trvat tis let. Jinak je pravdou, že člověk je nepoučitelný, sám se vede do záhuby. Přiroda si po nějaké době pomůže, ale již bez nás. Proč tedy bránit někomu, když chce tam...snad s ohledem na další generaci.

Petr a Petra říká:


Ono totiž trvalá udržitelnost vlastně nikde v přírodě neexistuje, takže se o ní někteří snaží zbytečně. Asi by bylo nejlépe snažit se věci dělat s radostí. Copak může člověk ublížit přírodě? Vše se to pak obrátí proti němu. Poučit se z minulosti je možná fajn ale není nad živý prožitek. Je to vlastně taková hra. Takže doufejme že už brzo sleze sníh a začneme praktikovat.



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, trvalá udržitelnost je příroda sama.


Vyzmizíkujte lidi z planety a trvale a udržitelně matka příroda zacelí všechny rány a bude to trvat věčně, avšak pouze bez lidí.....příroda je trvale udržitelná....


To, že se snažíme o nějaké body je sice fajn, ale mnohdy krátkozraké.


Příroda to jinak neumí, protože by musela sama sebe vyčerpat a pozřít. Možná ještě pár dní budou vandrovat do rusáků a příroda dostane novou příležitost, jak regenerovat. Jí totiž to záření gamma tolik nevdí, na rozdíl od lidí.


Moc jí to přeju, protože se k ní chováme naprosto otřesně....



Uživatelský avatar
Petr a Petra
Příspěvky: 8
Registrován: 20 dub 2010 15:47

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Petr a Petra »

Co to je příroda ? Ta tenká slupka na planetě zemi? Tím to ovšem nezlehču...ji. Pokud se k ní chovám citlivě a s ohledem, tak proto že mi to je příjemné. Nemohu jí ublížit, když v chalupě zatopím na 25°, nebo koupím
V PENY cukr za 11 k.Prostě se na to snažím dívat s nadhledem. Jsme tady opravdu jen na krátký okamžik a nejde o to abychom se snažili být soběstační, ale abychom se naučili spolupracovat. To už jsme se ale opravdu dostali mimo vlákno. Co se týká levného a rychlého bydlení na TTP tak bych asi volil maringotku. Z důvodu toho že člověk je tvor nestálý a pokud se stane že náhodou zmizí může sním zmizet i maringotka. Tak bych to udělal já být na tvém místě:-)

Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Cyril »

Lituji Hlade, otázky na Petra a Pavla neznamenají, že nějaké věci nárokuji. Doufal jsem se, že se dozvím něco o tom, jak lze řít v chalupě 7 x 5 m. Se třemi dětmi. Mohlo by to být zajímavé. Tři děti mám už nějaký pátek a tak minimalistický život si neumím představit. Bazén mi opravdu nechybí.


To co popisujete níže je výsledek nutnosti, nikoli dobrovolná volba. Proč asi lidé takový život opuštějí, mají-li příležitost? Přemýšlejte. Opravdu si myslíte, že všechny žene jen sprostý konzum? Ostatně, co je konzum? Zkuste to nějak přiblížit.
Hlad říká:


Cyrile ,nebláznětě s garáží všechny vaše nároky tak pasujou na novostavbu v satelitu -suterény,garáže ještě že vám nechybí bazén...,


na osadu se pul roku nedostanete autem(moje zkušenost z Kysuc,),kdysi v jedné roubence bylo přes zimu i 11 lidí a koza, záchod? v lepším případě kadibudka nebo bohatě stačil hnuj,umyli se ve škopku a rádi spali na seně a vodu brali z pramene, čistá příroda vás připraví o všechny nadbytečný starosti,v takové roubence si mužete topit na 45 stupňů a bude to udržitelný, Hodně jsem toho našlapal po horách různých zemí a ti lidé tam žijou s neuvěřitelnou skromností a pokorou a ve tvářích mají klid ikdyž mnohdy nemají nic,kolikrát je plastové kýbl a malý radio ten největší vydobytek ktere si připustí...





Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Cyril »

Čtěte přesně. Já citované věci nenabízím. Viz odpověď výše Hladovi.


Trvalá udržitelnost, to je na knihu, nikoli na stručnou odpověď. Jestli chcete, založte diskusi. Pokud se objeví zajímavé názory, rád se přidám. Ale tato diskuse je přece jen o něčem jiném. V podstatě ani moc nerozumím, co míníte "klasickým konzumem". Ostatně mnozí ze zdejších abonentů, kteří onen konzum kritizují žijí konzumněji, než leckterý obyvatel městského paneláku.
míra říká:


Rád bych se zeptal, v čem vidíte trvalou udržitelnost? Když v podstatě nabízíte to, co je dnešním standardem a s čím se snaží někteří vypořádat. Můžete prosím uvést nějaký příklad, co je pro Vás posunem oproti klasickému konzumu, nejlépe ze své praktikující zkušenosti? D

Cyril říká:


Čím se zabýváte Petro a Petře? Jak staré máte děti? To opravdu žijete na nějakých 30 m2 v pěti lidech? Koupelna? WC? 5 lidí pořebuje spací plochu 8 m2. Žijete? Přežíváte? Živoříte? Nějaké další využitelné plochy, kromě onoho domku: Podkroví? Půda? Stodola? Garáž? Suterén? Zahrada?
Petr a Petra říká:


Pořád se zabývat tím, jak to je někde jinde, jak to bylo, jak to bude, nás odvádí od toho jak to je. Každý člověk má jiné potřeby a neexistuje nějaký vzor. Žijeme s manželkou a třema dětma na Valašsku v dřevěném domku 7x5 m a v zimě si topíme dřvem v kachlovém sporáku na 25,°..









Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Cyril »

Proč by mělo být nešetrné odmítat zboží, které překonalo více než 50km? Vlastně - jaké zboží? Kde máš v okruhu do 50km např. sůl, nebo železo? Nemáš náhodou traktor z P.R.C.u?
jarda bon jovi říká:


... Nebo odmítat zbboží, které překonalo více, než 50km mi připadá také šetrné.



Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Hlad »

nemám rád když někdo vymýšlí rychleji otázky než odpovědi ,ty vaše otazníky se kroutí jako had a já vám toho hada nenarovnám, a na lopatu nesednu,ještě že se na všechno neptáte proč-to je ďáblova otázka..,víte ,neměl jsem pocit ani v těch nejchudších částech světa že by ti lidé byli na útěku,to se pletete,pro ně je mnohdy víra(hory a prales) to nejcennější co mají,nechybí jim konzum ani rozum


 


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od mastnacek »

to ze jim to nechybi je tvuj subjektivni pocit. Kdyby tam meli pristupny to co my a meli na to peniz,tak by ses nestacil divit. Nikdo by dal nepraktikoval veselou skromnost a matky by kojily colou.

míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od míra »

Cyrile, rád bych se od Vás dozvěděl více, zatím jsem z Vašich příspěvků nevyčetl žádné nabízené řešení k diskutovaným podnětům . Zakládat nové vlákno mně připadlo zbytečné, stále se točíme kolem bydlení, možná není někdy od věci vzít konkrétní dotaz více ze široka. Pokud to autorovi nevadí. Pokud by příspěvky byly pro někoho liché, budu rád, když se přispěvatelé přesunou na Agroturistika - pozemek. Domnívám se, že myšlenky jsou přetransformované citáty. Málo vzniká originálních myšlenek. Pokud můžete, vneste pod svícen světlo, ať již napsáním knihy, nebo jen pozitivním impulsem. Vyveďte mne z chaosu. Asi znáte mnoho zdejších "abonentů", můžete narozdíl ode mne posoudit. Já se do role soudce nerad pouštím, ani mne to nepřísluší. Pokud jsem přesto učinil, věřte, že z lidské nadutosti. Co se týče obyvatel paneláku, kdysi jsem jestli mne pamět neklame, něco podobného na foru obhajoval.


Dovolím si ještě reagovat na odmítání zboží, které překonalo více jak 50km. Snažím se řídit pravidlem, sbal si do krosny vše co potřebuješ, před cestou nech polovinu z toho doma. Přece můžu popřemýšlet, zda si zakoupím růži v obchodě, která cestovala z Keni, byla zavlažována pitnou vodou z jezer bez přítoku, kde ji sklidilo malé dítě, které mělo být raději ve škole, byla převezena v chladírenském autě do hlavního města, kde byla následně zpracovávána, zaslána v letadle do jiného státu, kde byla zabalena, dále cestovala na burzu do Nizozemí, odkud byla přerozdělena do čr, kde jste si do květinářství pro ni zajel autem, nebo si ji vypěstuji na předzahrádce u domu. Takto se můžu ptát, na vše s čím docházím do styku, a když nepřevládne chtíč, možná se selským rozumem dovtípím lepšího zítřku. Opět musím říci, že se do všech těchto závěrů prolíná tolik aspektů, že je těžké učinit dogmatický závěr. Přesto nabízím stále jedno a totéž ŠETRNOST. (obecnou šetrnost, snad by neměla zaujmout postoj pozitivního rasismu).


K mastnacek: s tvrzením, ohledně lidí žijících v horách a jejich přístupu k věcem co máme my tady, by poté začaly matky kojit colou, bych souhlasil částečně. Nelze dle mne takto paušalizovat. Je mnoho národností, které ztratily vlastní identitu během několika desítek let. Kam je to dovedlo a zda z "bídy" vyvedlo, je otázkou, která je v mnoha případech zodpovězena. Na druhou stranu, je mnoho národů, které současnou naši kulturu nepřijalo, a distancuje se od ní. Žádný okamžitý přerod nepřináší okamžitý užitek. Jsou zde silné etnografické faktory, které je nutno posuzovat a při závěrech z nich vycházet. Přesto bych přál všem lidem na matičce Zemi, aby došli do stádia "nejvyspělejších zemí světa a jejich blahobytu" a mohli učinit srovnání a krok na své cestě. Z vlastního pohledu můžu tvrdit, že ten blahobyt nepřináší štěstí, to je třeba hledat jinde.


Odpovědět