Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od drudriger »

tendle rok byla tuha zima a ty mrazy byli fakt tuhe cize zamrzlo na vrchu skraloup asi 10cisel.studna byla sice prikryta ale mnel sem na ni dat hrmoda slamy nebo tak neco.studna je hnedka vedle baraku, v studny sou(byli tramy).uz byli total KO a byli v nich choroby vyndal sem je. udelane to mneli tak ze ve sklepe je klenba ke studni, takze se vlastne dostanes do studny sklepem, az na to opravne prace co tu delali pred nama plus stav kamenne studny.na takovou velkou opravu se fakt nechystam.musel byl rozebrat studnu tak do pulky(hluboka je 8metru)dat tam spatky tramy, vybourat asi metr kameniva co je tedka mezi studny a sklepem a kdo vi c by se tam este zjevilo.


studna je udelana tak kdyz dosahne  podlah sklepa tak tam zacne protikat a sou tam udelane kanalky po celem bvodu sklepa cize voda jakoby protece barakem a s druhe strany je trubka a jde to vlastne na zahradu. to mi prijde uz lepsi udelatve sklepe velkou diru a tam se ta voda bude schazet. voda je kvalitni zijou tam ruzne jesterky mloci.


jak se kdysy cerpala voda ze studni..? vzdy se zavrel poradne poklop a co kdyz se tam udelal skraloup zamrzle vody, to tam hazeli kameny nebo co, nebo tyc nejakou.jako fantazie se meze nekladou, ja jsem hlavne rad ze mame vlastnou pitnou vodu a nikomu za ni nemusime platit.


bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od bobek »

Ahoj,


Belgičanům došla trpělivost a tak jste se přesunuli do zahrádkářské kolonie v Česku ? A chcete tu žít, tentokrát skromněji, z našich daní ?


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Sanča »

Bobku, to je jako nepovedný vtip nebo ten hnus, co jsi napsal myslíš vážně?


Pokud to bylo opravdu mysleno vážně, měl by sis vyfackovat a následně to aspoň 14 dní co 10 minut opakovat.


Jen vrozená slušnost a nejistota, zda to není nepovedený žert mě brání se vyjádřit ostřeji!!!!!!

bobek říká:


Ahoj,


Belgičanům došla trpělivost a tak jste se přesunuli do zahrádkářské kolonie v Česku ? A chcete tu žít, tentokrát skromněji, z našich daní ?





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, rychlosoudce bobek ukázal karty, abychom věděli, co  je zač. A MY TO VÍME, VIDÍME A CÍTÍME.Stydím se za tebe.



 


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od drudriger »

zalozime sdruzeni (na prikladu zelenho carodeje) ZLEJ CARODEJ a ten bude podobne bobkovi dela zle cary mary, posilat mandalinky na jeho brambory, zajice na mrkvicky dobre kouzlo by mohl bejt pekne krupobiti, zrovna kdyz se bobek koupe na rybniku.kouzel nespocet.muzes se pustit i do mne, ja sjem slovak! a mam tu jenom pobyt..a obcas sem na pracaku a obcas delam na cerno.bobku bobku na bobek


Uživatelský avatar
Sibiřan
Příspěvky: 61
Registrován: 02 lis 2011 23:21

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Sibiřan »

Je hezké, že se Bobek stará o blaho národa :-)... à propos Bobku, kolik těch "daní" vlastně odvádíte a čerpáte?? Aby bylo jasno.


 


bobek říká:


Ahoj,


Belgičanům došla trpělivost a tak jste se přesunuli do zahrádkářské kolonie v Česku ? A chcete tu žít, tentokrát skromněji, z našich daní ?





Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Sanča »

pro Veroniku a Marka:


O lidičky jako vy, nemám strach:-). Dělal jsem také už všelicos, žil v jiném státě, tak vím, že pracovitý a schopný člověk se vždycky uživí. Do maringotky na kopec se nestěhují nefakčenka, ale lidi co umějí žít z mála, pro radost žití. Zdravím Marka, moje děti se učí uměleckými kováři, takže bod pro něj:-))). Mějte se krásně, ať se Vám daří.


bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od bobek »

Ale ale, tolik reakcí za takovou chvilku :-) Normální permakulturník by touhle dobou dělal třeba šindele a neseděl u internetu :-))))


Veronika a Marek:
neodpovídej mi prosím příště na otázku otázkou. Zeptal jsem se sice drze ale slušně. Když tu podrobně píšeš kolik co stálo, tak by jsi taky mohla poradit jak ty peníze vydělat. Jakou prací bez dotací. Moc by to pomohlo těm "zelenáčům" co nemají peníze ani na kýžený hektar. Furt tu kvůli tomu někdo brečí. Navíc bydlení v maringotce není ani permakultura ani skromnost. Pokud jsi ranhojička, švec, kovář nebo kněz atp., velikost pozemku na kterém jsi se usadila bude stačit. Rozpočet který uvádíš je nereálný. Už jen zdravotní pojištění pro dva lidi je minimálně 2 x 1670 Kč. Neuvádíš zdroj příjmů. Větě " a mam duchodove z belgii? " nerozumím ale to není důležité.



Petr Brhel:
Ale já neřekl že vyčerpávají systém.



Sanča:
nežertuji, mám jen alergii na parazity.


Sibiřan:
daně se nečerpají, ty se jen platí.



JBJ:
nastěhuj si Veroniku a Marka k sobě na statek. Uvidíš.
Ale musel jsem tě teda fakt nasrat když jsi použil velká písmena. Přitom mluvíme o tomtéž ... Nechápu, to mi teda vysvětli.


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Sanča »

Pro Bobka:


Tak, jinak. Jsem člověk poměrně nekonfliktní, ale xenofobní hovada se zlým jazykem a nenávistnými kecy, bych fackoval zdarma i častěji, než po 10 minutách. Ty si chlape, jak soudím, nevytáhl paty z jeskyně na déle než na 14 denní dovču k moři, že? Je mi tě líto, ale s radostí bych tě na pár let vykopl s holou řití do světa, aby ses trochu naučil pokoře a nabyl rozhledu. Vím, že takové jako ty, nejde přesvědčit a diskuze s nimi je marná. Proto se ani o to nepokouším, ovšem na jiných moderovaných webech, by jsi měl chlape problém. Z lidí prezentující se podobnými názory jako ty, je mi nablití.


 


Pro Veroniku a Marka


Omlouvám se za to hovado, které nemá dostatek slušnosti, aby se omluvilo za chybu a svou nevymáchanou hubu.


Děkuji za ten odkaz na Francouzskou farmu, škoda že nepočítají s angličtinou:-), moc si nepočtu, ale ti lidi vypadají zajímavě.


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Josua »

Připojuji se moc pěkné :D Sice bych to asi takhle neudělal, ale gratuluji, já to pořád říkám, jde to.



Zdraví Josua

jarda bon jovi říká:


Přátelé, máme to k sobě přes kopec a chystáme se sobě dva roky......


Myslím, že jste příklad toho, jak to JDE. Všechno jde, jen když se chce. 


Čím topíte v maringotce a na čem vaříte???


vůbec si neumíte představit, jak vám závidím...........tu svobodu.


 



 
Veronika a Marek říká:


Dobry den,


Taky rada se podelim o zkusenosti finance, projekt i zpusob zivota:


Nedavno jsme se nastehovali do Ceske Trebove.


My jsme zily v Belgii ( ja jsem ceskeho puvodu, narozena v Bxl ale mam tu rodinne koreny, Marek je Belgican. V B byli jsme oba eko poradci v kancelari Friends of the Earth, soucasne jsme nepracujici, a uredne bezdomovci (bez trvaleho bydliste v cizine a s prechodnym pobytem tady). , Chteli jsme siv B koupit pozemek, vsecho tam je desne drahe ( kazdy kdo bydli v Belgii neni evropsky urednik jak si tady v CR vetsina lidi mysli... To pro nas znamena: jedeme do CR a mame malo prachu;-) Dva roky jsme makaly v Belgii a usetrily na projekt...


Konkretne: jaky je nas projekt a kolik to stalo.


Pozemek: 1/5 Ha, zahradky (v okoli jsou vsechny zahrady vetsi nez 1000²m), ovocne stromy, blizko lesa ale nedaleko zeleznice (zijeme bez auta). Zatim voda na pozemku (jinak 500m reka Trebovka), elektrika u pozemku ale nechceme se pripojit na ceske jaderne elektrarny. Zvolime elekricky ostrovni fotovoltaicky system. Drahsi investice ale vyplati se to, detaily nize...)


Nas zpusob zivota:


Jsme "ztarsi par", deti nemame...


90% vegetariani (slava vege gulasi a svickove, nezereme jenom travu ;-), vejce vlastni, zelenina, ovoce  pouze ze zahrady, jidlo z volne prirody (houby, rostliny, koreny, orechy... Medicina prirodni, obcas profen... Drogerie: pereme s vytazkem z popele,kupujeme jadrove mydlo.


Mame psa. Pes zere granule, to se mi nelibi, musime to vyresit ;-)


Auto nepouzivame, pracku mame zakoupenou (stary rucni model ktery nam byl inspirovan v muzeu prani ve Svitavech ;-)


Zatim co jsme nevyresily: olej, mouka, plyn... , obleceni: vsechno ze sekace. (ucime se tkani, kdyz uz ropa nebude ;-)),


Drevo: lze resit samovyrobou: kazda obec i lesy CR nabizeji stromy ke kaceni.Jen se zeptat.


Kolik to stalo:


Pozemek: 65000


Maringotka: 40000


Upravy maringotky na celorocni pobyvani: 30000



(to je: osb desky na podlahu, zatepleni, opalubkovani interieru, zlaby, voda,)


Ostrovni elektricky system:  25000 : 6 zarovek a jedna zasuvka (na notebook, 1 mobil a baterky na radio) Jsem si jista ze ten notebook je luxus a ze za par let uz ho nebudeme potrebovat. Na ceste v dobrovolne zkromnosti jsme toho nechaly tolik ze se nekdy divim.... Kdysi jsem zila s mikrovlnou troubou, s vysavacem, s mixerem, s televizi, s lednickou... Ted uz se na to vsechno divam jen s usmevem ;-) Uz to nemam a uz se mi ulevilo ;- )


Dalsi naklady v nasem projektu budou:


Kurnicek z recyklovanych materialu a oploceni: 2000 KC


Velky Sklenik: "Ourady"  jak vzdy krasne pise JBJ nam dovoluji 40 m² skleniku bez stavebniho povoloni nebo ohlaseni. Nas sklenik se sklada ze starych spaletovych oken (tech je po CR zpousta!). cHceme k tomu pridat sklad na drevo. Planujeme 1200 Kc


Veranda: 12500 to je takovy luxus...  Hele, my uz je 40 a uz si nejak chci odpocinout. Mistecko v klidu u maringotky abychom se mohli rozhlizet do okoli a SNIT! U verandy, za maringotkou budeme mit kadibudku. Ta nam doda kompost...


Pak abychom si natrenovaly pestovani obilovin a dalsich veci jsme si vzali v najmu od PF 4000²m nedaleko od naseho pozemku. To je najem za 450 kc rocne.


Mozna ze budeme muset pocitat s oplocenim pozemku, snrnci se tady objevi casto. No mame na to usetrenych 7000 KC na objednavku lesniho oploceni u Wiremetal...


Mame mesicni rozpocet a zijeme s 9000 pro dve osoby ( kupujeme bio nebo mistni, mame zdravotni pojisteni,  obcas si dame vylet, vychlatsame neco nebo si koupime strom nebo kytky...). Kdyz nebudete chlastat jako my tak to muzete snizit na 7500 pro dva  ;-)


Otazka trvaleho bydliste: lze vyresit (stejne jako pro jurtu) tim ze si date trvale bydliste u znameho nebo na urade...


No, neni to tak hrozne co?


 


Veronika


 








Odpovědět