Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Cyril »

Omlouvám se Vám Hade, pokud máte z mých otázek dojem, že jsou zlomyslné. Udržitelnost - to je, oč tu běží. Ještě jednou opakuji, udržitelnost je vážný pojem a není udržitelné vše, co se za ni vydává. Proto jsem opatrný a mluví-li někdo o udržitelnosti zajímají mě podrobnosti, okolnosti, jak to vlastně myslí. Vy jste několikrát zmínil, že způsob života, který (asi) obdivujete a prosazujete, tedy v oblasti bydlení, je udržitelný. Vaše spotřeba dřeva je skutečně extrémě malá. Je tak na úrovni běžného pasivního rodinného domu. Ale za jakou cenu? Prostory, které vytápíte jsou nejspíš podprůměrné na rozlohu a neodpovídají dnešním požadavkům. Nebo.... Raději se neptám, abyste zase neřekl...

Obávám se, že k životu, jako v předminulém století sotva někoho nalákáte. Ale někdo se jistě najde. O lidech na útěku z chudých poměrů jistě nesvědčí např. plné čluny uprchlíků v Itálii a Řecku, zeď mezi Mexikem a USA, vylidněné osady ve Španělích, města v Indii plná přistěhovalců z venkova.... Možná to vidíte jinak, Vaše přesvědčení Vám neberu.
Hlad říká:


nemám rád když někdo vymýšlí rychleji otázky než odpovědi ,ty vaše otazníky se kroutí jako had a já vám toho hada nenarovnám, a na lopatu nesednu,ještě že se na všechno neptáte proč-to je ďáblova otázka..,víte ,neměl jsem pocit ani v těch nejchudších částech světa že by ti lidé byli na útěku,to se pletete,pro ně je mnohdy víra(hory a prales) to nejcennější co mají,nechybí jim konzum ani rozum


 

Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Cyril »

míra: Žádné řešení ode mě jste nevyčetl. To souhlasí. Také jsem žádné neuvedl. Pokud vím, tak cosi naťukl Hlad a Petr a Petra. Hlad svůj model poněkud přiblížil, vypadá to na dost asketický způsob života. Je-li vhodný a reprodukovatelný pro rodinu běžné velikosti, nevím, ale pochybuji. Hlad nemá rád otázky, jeho přání respektuji, takže tím je to pro mě uzavřeno.
Petr a Petra nereagují vůbec. Proč jich se nezeptáte na návod, jak se žije v domě 3x7 m? Já to nevím. Jsem stejně zvědavý jako Vy.
Ke zboží zdaleka.  Příklad dovozu růží z Keni znám. Takových by se dalo nalézt mnoho. Ale o tom moje námitka vůči jardovi bon jovimu nebyla. Odpovězte si sám, jak byste dopadl, kdybyste byl odkázán pouze na věci, nebo řekněme zboží z okruhu 50 km. Neberme věci dogmaticky. I v době, kdy byla doprava podstatně náročnější a nebezpečnější než dnes, existoval dálkový obchod. Samozřejmě s komoditami, které nebylo možno zajistit z místních zdrojů.
Ten Váš návod na přemýšlení, odkud pochází věci, které kupujeme, je dost dobrý. Bohužel, mnohdy není na výběr. Globalizace koná svoje zhoubné dílo. Ale, co si lidé vyhlasovali, to mají.  
 


7inline
Příspěvky: 46
Registrován: 24 led 2015 23:54

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od 7inline »


  zatim ..zatim..v čr prší asi všude, takže i relativně suchý pozemek se dá zásobit dešťovkou - i když to stojí něakou námahu.-svody ze střechy do sudu, igelity na zem...


Jana Zakupková
Příspěvky: 1
Registrován: 12 led 2018 16:22

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Jana Zakupková »

Pěkných zapadlých pozemků je velká spousta. Větší problém už je, co všechno je na ně navázáno a jak se tam tedy můžete chovat. Jestli stavět? Pokud ano tak co? Jak to vypadá s vodou? Co ochranné pásmo atd. Je to celkem velká spousta papírování a dohledávání, ale najít nějaké pěkné místo se pořád ještě dá. :)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od QNX »

Jana Zakupková: A doufejme, že ta pěkná místa nebudou zastavěna. Bylo by dobré ještě zpřísnit zákony a zamezit stavění mimo intravilány obcí.


Odpovědět