Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Josef Stodola
Příspěvky: 3
Registrován: 30 bře 2012 12:04

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Josef Stodola »

já postavil dřevostavbu do milionu.A dřevo mě stálo do dvěstětisíc korun.Je to ideální varianta.Musíte hledat a třeba já to postavil se dvěma tesaři,takže náklady taky v normě.Většinou jsem vše koupil přes poptavky-stavebni


Standa Veverka
Příspěvky: 1
Registrován: 31 bře 2012 17:59

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Standa Veverka »

S tím můžu souhlasit.teda s panem Baumschlagerem,Stodolou a paní Suchánkovou.


Dřevo - hranoly se daj opravdu koupit kolem pěti tisíc za kubík.Já to tak v lednu koupil devět a půl kubíku a za dopravu to bylo jen 2000 korun.Postavíš konstrukci a pak si třeba kup moduly Ecotherm panel a postavíš to sám s kámošem za 3 dny a máš barák hotovej,aspoň nahrubo.Náklady do půl mega.Jinak přes ty poptávky stavební(www.poptavky-stavebni.cz)sem koupil kompletní elektromateriál za necelejch čtyricet tisíc u Elektro Holešovice(je to kousek od matějský pouti).Ušetřil sem na tom elektru deset tisíc proti jinejm krámům.A to sem ještě dostal dárkem sadu šroubováku a pixlu piva na cestu.No hiolt když se nepoužívá internet jen an hry,tak se dá levně nakoupit


Stanislav Vopálka
Příspěvky: 1
Registrován: 26 bře 2015 10:20

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Stanislav Vopálka »

Ten Ecotherm je sice dobrej,ale ta firma co to montuje nějak Ground něco....????staví nyní s něčím lepším.Viděl jsem to na fotkách.Vypadá to jako Ytong nebo Ypor-celý panely na vejšku baráku-tlošťka asi 30 nebo 40 cm,tak by to mělo bejt bytelný a časovej harmonogram na patro,než dávali věnec byl cca 6 hodin,za pomoci UNCéčka.Hlavní výhoda je v tom,že už to má izolaci v sobě rpo pasivní dům,tak se to nemusí zateplovat.Natáhne se omítka z jedný a druhý strany a je to final.


Ptal jsem se toho šoféra,co to přivez kolik to asi stojí a von říkal,že kolem půl mega celej barák.


Jo a to Elekro Holešovice je v Bubenský ulici kousek od matějský,blbě se to hledá i když je to velká budova.Chdím tam taky pravidelně nakupovat,tak pan Veverka opravdu nekecá.nakupuje se tam asi nejlevněji v Praze se slavami kolem 30%.


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Hlad »

Lidi,stavte lidově a žijte skromě...


 


nezbývá nic než s dnešníma možnostma navázat tam kde to skončilo jako udržitelný,doporučil bych zajít do skanzenu....


 


míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od míra »

Souhlas s Hladem, dyť jsou to rakve. Raději koupit něco staršího funkčního. Do jakého skanzenu? Skanzen by měl ožít..:)


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Hlad »

zase to nepřekrucuj..do skanzenu se zajít poučit ,nebo co se ti nezdá?do rožnova,aj horehronie,nebo třeba v rumunsku u drakulova hradu je prima skanzen,když jsem tam byl ,tak to bylo zarostlý trávou,všichni na hrad ,koupit cetky a pryč... ,a přitom jsou tam tak krásný mikrodomky,pro jednoho dva super bydlení za pár korun,takový postavím přes léto,ALE udržitelnější je obydlet stávající...


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »


Naprostý souhlas, nač krajinu týrat dalšími výpLody ekofantazie, když nám zde předkové ponechali obrovské množství staveb, již mnohdy zbytečných.a bacha, mnoho z moderních materiálů je z recyklovaného elektrárenského popílku či popedla. Nic proti, ale je třeba občas vzít geigera a vočuchat ty moderní zázraky.......kkdo nevěří, ať tam běží.


Inspirace u předků je pro mne jediná možnost poučení, protože v moderní architektuře nenacházím nic citlivého.
Hlad říká:


zase to nepřekrucuj..do skanzenu se zajít poučit ,nebo co se ti nezdá?do rožnova,aj horehronie,nebo třeba v rumunsku u drakulova hradu je prima skanzen,když jsem tam byl ,tak to bylo zarostlý trávou,všichni na hrad ,koupit cetky a pryč... ,a přitom jsou tam tak krásný mikrodomky,pro jednoho dva super bydlení za pár korun,takový postavím přes léto,ALE udržitelnější je obydlet stávající...





míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od míra »

ne, nic nepřekrucuju, sám čerpám ze skanzenů a to hlavně žijících, proto ten dotaz, který skanzen je pro tebe inspirativní.

Hlad říká:


zase to nepřekrucuj..do skanzenu se zajít poučit ,nebo co se ti nezdá?do rožnova,aj horehronie,nebo třeba v rumunsku u drakulova hradu je prima skanzen,když jsem tam byl ,tak to bylo zarostlý trávou,všichni na hrad ,koupit cetky a pryč... ,a přitom jsou tam tak krásný mikrodomky,pro jednoho dva super bydlení za pár korun,takový postavím přes léto,ALE udržitelnější je obydlet stávající...





Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Hlad »

předevčírem jsem našel na chalupě šutr s rokem 1753 ,vláda Marie Terezie,to je 262 let,bez jedinýho pytle cementu  čtvrt tisíciletí nejmíň,kolik domu by za tu dobu přibylo kdyby si každá generace postavila svůj?


 


výplody ekofantazie ,to je  správné sousloví, mnoho lidí trpí utkvělou představou živenou z netu,asi někoho přemluvím,někoho kdo dělá ty směšný a drahý  kurzy,ať si k tomu přibere i probírací kurz-metodiku dodám


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Cyril »

Co máš za chalupu, můžeš uvést nějaké technické podrobnosti ohledně stavby (způsob založení, velikost, jak je řešena vlhkost, otopný systém atd., spotřeba energií)?


Jinak, domy se staví (nebo přestavují) znovu a znovu, ale na týchž místech. Těch původních z doby středověké kolonizace už skutečně mnoho nebude.


A dodávám, že během 19. století se počet obyvatel zdvojnásobil (zhruba z 5 na 10 mil.). V době Marie Terezie u nás žily cca 3 milióny lidí. Např. zde. Takže k jistému nárůstu počtu domů dojít muselo.


Co jsou výplody ekofantazie? Jakou utkvělou představou lidé trpí? Nakousl jsi - dokonči.

Hlad říká:


předevčírem jsem našel na chalupě šutr s rokem 1753 ,vláda Marie Terezie,to je 262 let,bez jedinýho pytle cementu  čtvrt tisíciletí nejmíň,kolik domu by za tu dobu přibylo kdyby si každá generace postavila svůj?


 


výplody ekofantazie ,to je  správné sousloví, mnoho lidí trpí utkvělou představou živenou z netu,asi někoho přemluvím,někoho kdo dělá ty směšný a drahý  kurzy,ať si k tomu přibere i probírací kurz-metodiku dodám





Odpovědět