Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Hlad »

No to to bych čekal od děcka co zaslechlo cosi v v hospodě.....


skoč si do zdi,pokud k ní doběhneš....

bobek říká:


Ahoj,


Belgičanům došla trpělivost a tak jste se přesunuli do zahrádkářské kolonie v Česku ? A chcete tu žít, tentokrát skromněji, z našich daní ?





Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Hlad »

 


 


QNX by měl potrénovat jednání s lidmi,co si tak zajet na kurz....


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Josua »

Jen tak dál, já mám rodinu a ještě ji budu zvětšovat takže maringotka jen přechodně. Ale také mám cíl minimalizovat náklady a závislost na systému. Uvidíme co se podaří.



Ať se vám daří



Zdraví Josua

Veronika a Marek říká:


Bobek, otazkou budu odpovidat otazkou pokud se mi to bude libit. Kazdy ma svoji drzost ;-)


 


Zivot v maringotce: pro mne je udrzitelny  a skromny pro druheho zase ne. Mam ji zateplenou, je tam dvojsklo a kdyz se tam zatopi, krasne se teplo drzi. Elektriku skoro zadnou nepouzivam, kadim do pylin, pouzivam hlavne destovou vodu, trochu plynu na vareni, nemam sprchu (pouze letni na zahrade). Topeni max 5 metraku za rok.


Stroje a techniku zadnou nemame krome pily. Jinak Marek dela vsechno rucne.


Rozpocet: Jo, musim se priznat ze jde o zdravotni pojisteni "komercni", to je standartni nemocni pojisteni pro cizince ktere stoji pro dva cc 2000 mesicne. Jinak rozpocet je realny: nemame auto, neplatime zadne zalohy na elektriku, jime "lokalne", obcas jezdime vlakem a vsechno hlavne pesky. Mame jeden mobil na ktery nabiju 200kc mesicne, na internet mam Usb modem na kredit, obcas chodime do internetove kavarny, ale u pocitace nesedime kazdou chvily. Radio ma nabijeci baterky. Nekourime.


Pak zbyvaji nejake naklady: dan z nemovitosti, dogerie a leky kdyz jsou nutne...


Zijeme krasne, neumirame hladu, nenudime se neflakame se (a at ten ktery se chce flakat si to uzije), pestujeme, podelime se se sousedy...


Psala jsem duchod v Belgii: mam za sebou 10 let placeni duchodu v Belgii, to same Marek to znamena ze kdyz pujdu do duchodu, budu brat z Belgie, to co sem si platila.


Abychom si vydelali na tento projekt, uz jsem psala ze jsme "makaly" dva roky. Z platu sme nasetrily, zadne davky neberu.  


Parazit? Parazit je stat, paraziti jsou banky a jejich hypotecni uvery, pojistovny, notare, urednici...


Slava Namezdni praci? Ne. Ja nejsem stakanovista.Budu makat jenom abych si vydelala to co potrebuji. Co nejmene. Pak zbyde cas na praci na zahrade, v lese, na poli... Realny zivot. A tak se mi libi.


 


 





bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od bobek »

Nedávno tu někdo psal (tuším že Sančo) o svých známých kteří jsou cílevědomě na podpoře a že to státu vrací tím, že když si cokoliv koupí, tak zaplatí DPH :-) To jsem se ještě smál ale Veroničin příspěvek mne už vyprovokoval k reakci. Nechci aby se toto fórum stalo útočištěm asociálních chytráků. Potřebujeme školství, zdravotnictví, hasiče, policajty, soudce, silnice, postarat se o postižené  atd.atd.atd.... A musíme se na to složit. Že by nás to mělo stát půlku toho co to dnes stojí a že by to celé mělo fungovat trochu jinak na věci nic nemění.


 
JBJ se mne ptá kolik platím daní, kolik na charitu, kolik mám ovcí ... Do toho mu nic není. Podstatné je že NEPRACUJI NA ČERNO (jako pracoval Sančo) a platím vše co zákony vyžadují. I když se mi kdejaký zákon nelíbí. Když dávám něco na charitu, nedělám to proto abych se tím pak chlubil na internetu.


A když já platím na zdravotním pojištění každý měsíc 1670,- Kč a Veronika jen cca 1000,- Kč, tak se mi nedivte že píšu co píšu. Ať si každý pracuje jak moc chce, když to není na účet jiných.


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Josua »

Bobku hele vyvoláváš tu zbytečně plamené reakce na něco na co ti dva ti odpověděli, že nic ze státu nečerpají. A teď se snažíš to obhájít že oni jsou ti špatní v našem státě a kkůli takových máme dluh přes 1,5 bilionu. Zamysli se :D



Souhlasím s tebou že je třeba se složit na společné udržování společnosti.



Měl by jsi si ale uvědomit jak to nyní funguje, máme polici která je bezmocná (mluvil jsem hodinu s policistou nějaké vyšší hodnosti a ten postiženému, mě, v podstatě popisoval že nemohou nic dělat - nebo nechtějí) asi to není všude, ale zloději, podvodníci i ti malý se jim v podstatě smějí. Státní pokladna je rozkradená, stát už nevlastní nic kromě vybraných daní ze kterých rozdává firmám po hromadách a nás tak zadlužuje i když si to nepřejeme (teda doufám :D). Silnice ano máme je - velmi drahé :D. postižené? viděl jsi někdy jak žijí postižení? Zdravotníctví také velká černá díra pro mafii pojištoven a farmaceutických podniků....  a tak bych mohl pokračovat. Připoměl jsem to proto aby jsi viděl obě strany mince.


Jak jsem napsal na začátku, aby jsi zase někdo nevybral pár slov z celého příspěvku které se stanou tvým bičem, skládat se má smysl, ale situace není prospěšná pro nás ani naše děti. Máme se skládat ale na věci společného zájmu a prospěchu!!!



Jedinou smysluplnou cestou pro mě a to vlastně soběstačnost a permakultura naplňuje, je co největší "bojkot" stávajícího systému. Nebojovat jen nepoužívat. A umřít kvůli toho zase nemusíme.


Lidé, kteří nevlastní majetky ani lukrativní práci, mají daleko menší šanci a často nemají už ani sílu, pravda mohou odjet do jiné země, nebo  jiného kraje, ale ani já neměl ve svých 18 odvahu odjet do zahraničí jen tak a to jsem si žil dobře.



Chytnul jsi se Bobku do pasti představ, že ti chudí ti kradou z talíře... ale opak je pravdou, ty drobky které oni vezmou jsou nic, proti tomu praseti co ti vzali z talíře úředníci, zákonopichové a další směť podnikatelů a lobistu co operuje na jiných úrovních.



Nebo prostě jen chceš prodit :D taky možnost.... 



Zdraví Josua


bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od bobek »

Josua:
ještě jednou si přečti můj předchozí příspěvek, prakticky nic z toho co mi podsouváš v něm není.


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Romana SM »

bobek: no kvůli tomu, že platí jen 1000 zdr.poj. ještě nemusí dělat na černo nebo nelegálně. Při evidenci na úřadu práce si můžeš vydělat do 4000 Kč a zdravotní poj. za tebe navíc platí stát. Jsem vlastně taky parazit ... došlo mi to až dneska na pracáku, jinak mám práce tolik, že si ani nestíhám všimnout, že jsem nezaměstnaná :-). A není to práce na černo ...


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Sanča »

Pro Bobka:


Nejsou na podpoře, podpora se vyplácí pracákem pouze do určité doby. Pokud se žena stará o 2 děti do 15 let, má placené státem zdravotní, zda i sociální nevím. Chlap je na ÚP, ale má hrazeno státem jenom zdravotní, jinak makají všichni mimo systém. Je to dané jejich rozhodnutím, ale i jinak jim nic moc, velice nezbývá. Pokud budeš žít vysoko v horách, které není v zimě ani autem 4x4 přístupné, k nejbližšímu autobusovému spoji to máš cca. 1 hodinu, a to ještě jezdí 4 x ve všední dny, nemáš moc na výběr v normálních zaměstnání. Systém využívají, ale nezneužívají, aspoň dle mého.


Josua to píše dobře, pláčeš hezky,ale tento stát dojí někdo jiný. Ti určitě neoblíkají 10x přešívané věci, a nemají na rukou mozoly. A už vůbec neperou v ruční pračce:-)).

bobek říká:


Nedávno tu někdo psal (tuším že Sančo) o svých známých kteří jsou cílevědomě na podpoře a že to státu vrací tím, že když si cokoliv koupí, tak zaplatí DPH :-) To jsem se ještě smál ale Veroničin příspěvek mne už vyprovokoval k reakci. Nechci aby se toto fórum stalo útočištěm asociálních chytráků. Potřebujeme školství, zdravotnictví, hasiče, policajty, soudce, silnice, postarat se o postižené  atd.atd.atd.... A musíme se na to složit. Že by nás to mělo stát půlku toho co to dnes stojí a že by to celé mělo fungovat trochu jinak na věci nic nemění.


 
JBJ se mne ptá kolik platím daní, kolik na charitu, kolik mám ovcí ... Do toho mu nic není. Podstatné je že NEPRACUJI NA ČERNO (jako pracoval Sančo) a platím vše co zákony vyžadují. I když se mi kdejaký zákon nelíbí. Když dávám něco na charitu, nedělám to proto abych se tím pak chlubil na internetu.


A když já platím na zdravotním pojištění každý měsíc 1670,- Kč a Veronika jen cca 1000,- Kč, tak se mi nedivte že píšu co píšu. Ať si každý pracuje jak moc chce, když to není na účet jiných.





Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Sanča »

por Veroniku a Marka.


 


Pěkné obilí, mám od podzimka na podobném pruhu vysazeno něco pšenice, stejnou metodou. Nicméně se hodlám spíše věnovat kukuřici, ta mi tu jde lépe a mohu ji zakompletovat do 3 sester. Zrovna minulý víkend jsem byl ve Valeči a celý víkend se učil zpracovávat kukuřici dle indiánů, tak, aby poskytla všechny látky včetně bílkovin, které se jinak do jídla z kukuřice neuvolní. Což je taky důvod, proč ke zkrmování kukuřice zvířaty ve velkochovech přisypávají sóju.


Pračka na pedálový pohon je skvělá, už před lety jsem v USA koupil v antikvariátu, tenkou knihu vydanou tuším v 60 letech pod jménem "Pedal power", vynikající. Vše na pedálový pohon, včetně malých strojů:-)).


 


Mějte se
Veronika a Marek říká:


Neon Proto: nasla jsme nejake fotky toho pestovani obilovin na farme "Arc en ciel", ale jak sem psala je to jenom pro vlastni potrebu. Nevim co by z toho bylo ve velkem....Zeptam se Rudolfa jak postupujou a jak to zparcujou.


 




Neon Proto říká:


Maxi: chápu a děkuju za vysvětlení ;)


Veroniko: velice inspirativní, hodně mi to pomohlo se zas posunout v představách, děkuju


Jak jste na tom teda s výhledy do budoucna ohledně financí? Z čeho ty měsíční výdaje zatím hradíte, naspořeno? Jak dál?


Ohledně obilí - máte v plánu? Jakou metodou? Protože pokud orat, tak jak? Jak vymlátit? Máte mlýnek, ruční?








Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Levné/rychlé bydlení pro začátek žití na pozemku

Příspěvek od Josua »

Samča: a jak se tedy dá zpracovávat kukuřice aby to fungovalo? Čet jsem o 3 sestrách. Zajímalo by mě více, není někde nějakej link abych se mohl dozvědět více?



zdraví Josua


Odpovědět