Restituční nárok od Pozemkového fondu

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Uživatelský avatar
Miloš Möhwald
Příspěvky: 26
Registrován: 08 bře 2010 21:43

Restituční nárok od Pozemkového fondu

Příspěvek od Miloš Möhwald »

Ahoj, mohu se zeptat, jak člověk může využít možnosti získat restituční právo na nějaké pozemky? Jakékoli, nebo ty konkrétní?


Je nějaká možnost něco získat, když jedna větev mé rodiny byla zemědělská a druhá zahradnická? To by chtělo nějak dokázat? Najít někde něco?


Teoreticky v minulosti to mohlo být všelijak.


Dík za radu:-)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Restituční nárok od Pozemkového fondu

Příspěvek od jarda bon jovi »

Restituční právo neexistuje.


Existuje restituční nárok a funkční je pouze ten, co je uznaný.


Můžeš jej koupit, vlastnit či prodat. dobrý je pouze k tomu, že se dá vyměnit za pozemek ve vlastnictví státního pozemkového fondu ve stejné výši.


To, že někdy někomu kdysi cosi patřilo bývá iluzorní... I mě přišel jakýsi týpek nabízet pozemky... Byly to ty, co jsem si koupil od pf a jemu v restituci propadly....


Restituční nároky jsou fajn, můžeš si vybrat cokoli od pf. Normálně je těžkej problém kupovat od pf....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Restituční nárok od Pozemkového fondu

Příspěvek od QNX »

jbj: on je restituční nárok ještě možné koupit a něco za něj získat? Já jsem myslel, že tohle přestalo fungovat před několika roky. Nějaké koupené RN jsem měl, ale když jsem je chtěl využít, tak mi úředník na PF řekl, že už mám smůlu a že je můžu zahodit.Dokonce jsem prý prošvihnul nějaký termín, kdy za ně bylo možné získat finanční náhradu (tam byl termín delší než u náhradních pozemků).

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Restituční nárok od Pozemkového fondu

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, tak to je možná pravda, že jsem pozadu..... V pondělí vše zjistím a zde vyvěsím. Já jsem už tři roky nekupoval od PF,takže je docela možný, že jsem mimoň. Strašně to letí a stále se vše mění....


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Restituční nárok od Pozemkového fondu

Příspěvek od QNX »

OK, dej vědět. Tenkrát mi toho zůstalo za cca 17 000kč ...... peníze co jsem údajně hodil do kanálu díky prošvihnutí nějakého termínu o kterém jsem vůbec nevěděl. Ale pokud to je jinak, tak mám restituční nárok v ceně 17 000Kč a klidně ho někomu prodám. Pozemky o které bych měl zájem vlastní soukromníci, tak mi to je k ničemu.

Uživatelský avatar
Kahou
Příspěvky: 14
Registrován: 08 zář 2010 06:51

Re: Restituční nárok od Pozemkového fondu

Příspěvek od Kahou »

Restituční tečka nastala už k 31. 12. 2005, od té doby lze na základě dosud nevykrytého restitučního nároku uspokojit jen přímé oprávněné osoby a nikoli postupníky, tedy ty, kteří si koupí restituční nárok od původní oprávněné osoby. Nadto není možné požadovat od PF pozemky, které si sami vyberete, ač je PF spravuje, ale jen ty, které jsou předmětem veřejné nabídky. Pokud takový nárok koupíte, tak se také může stát, že vám ho PF vykryje jen finančním plněním ve výši 1% původní hodnoty nároku a to jen v situaci, kdy byl včas uplatněn. Takže rozhodně pozor, žádný restituční nárok už nikdo nekupujte, spíše je vhodnější zapojit se rovnou zapojit do přímého prodeje pozemků, které PF nabízí.

Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Restituční nárok od Pozemkového fondu

Příspěvek od Romana SM »

Jaké jsou tedy šance a podmínky pro získání pozemků od PF?

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Restituční nárok od Pozemkového fondu

Příspěvek od jarda bon jovi »

Je to tak, jak píše kahou.Ten čas strašně lůetí.... mea culpa.....


Získat pozemek je pro nezemědělce od pozemkového fondu téměř nemožné. V intravilánu ještě jo, ale zemědělskou půdu....


Předloni jsem šel do obálkové metody dražby a když jsem viděl ty právníky a pantáty, byl jsem rád, že jsem vydražil oč mi šlo a prchal jsem.....


Kdybych byl nezemědělec, šel bych za známým zemědělcem ze stejnýho katastru......Je to fenomenální vyloučení široké veřejnosti. naštěstí mám pozemků dost .....


 


Uživatelský avatar
Kahou
Příspěvky: 14
Registrován: 08 zář 2010 06:51

Re: Restituční nárok od Pozemkového fondu

Příspěvek od Kahou »

O podmínkách nemám příliš páru, ale bude to tedy nejspíš tak, jak píše Jarda, tj. pokud jsi zemědělský podnikatel ev. MZe, pak se asi můžeš s úspěchem do "dražby" přihlásit, ovšem co to obnáší, to opravdu netuším. Na stránkách PF jsou uvedeny nabídky k různým datům, takže tam si můžeš konkrétní pozemek vybrat a pak do toho zkusit jít. O cenách nemám příliš představu, jísté ale je, že v dnešní době je koupě nemovitosti možná tím nejlepším řešením, jak zajistit svůj majetek.


 


Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Restituční nárok od Pozemkového fondu

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

Interesting thread. Forgive me for asking a slightly different but related question (and in English)


PermaLot owns the land under a large run-down ubytovna. We bought the land in year 2000, hoping to later buy the building, but the owner won't sell for what it's worth + we never had 1,5 -2 mio kc available to buy it.


I was told that this year a law may be made which would 'clean up' such cases of split ownership, and significantly that the buildings would belong to the owners of the land under the buildings (!!!)


Have any of you heard anything about this?


 


(Sorry I'm not sure if it's answered above, but I believe not?)


Odpovědět