Tipy na pozemek

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Tipy na pozemek

Příspěvek od Romana SM »

Zde bychom mohli dávat tipy na pozemky pro ekozahradu, rodový statek atd., pokud narazíme na něco zajímavého, co zrovna není pro nás, ale může být zajímavé pro ostatní hledače :-).

Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Tipy na pozemek

Příspěvek od Romana SM »


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Tipy na pozemek

Příspěvek od QNX »

Co takhle něco permakulturnějšího? Koupil bych si to sám, ale nerad chodím vzhůru nohama a pozemků už mám docela dost.


http://permaculture.org.au/2007/03/01/tagari-farm-designed-and-esta...


Kdo zná přednášky Billa Mollisona o akvakultuře, tak si asi dokáže představit jak propracovaný systém to může být :-)


Jan Vítů
Příspěvky: 2
Registrován: 12 pro 2011 03:43

Re: Tipy na pozemek

Příspěvek od Jan Vítů »

Dobrý den přátelé,



v Praze a okolo se pozemky hledají nešťastně :) Myslíte že má šanci tohle ?



http://www.portaldrazeb.cz/025EX09913/09-23/pozemek-o-velikosti-56-m2-strasnice?backsearch=1


Alda Sralda
Příspěvky: 16
Registrován: 10 lis 2011 13:06

Re: Tipy na pozemek

Příspěvek od Alda Sralda »

Zdravím, příteli, ,,Plně zastavěný pozemek bez možnosti jiného reálného využití" . Jak si mám vysvětlit možnost využití tohoto pozemku pro permakulturu? Jako že permakultura je nereálné využití pozemku? Tomu říkám pondělní vtip:-)


Jan Vítů
Příspěvky: 2
Registrován: 12 pro 2011 03:43

Re: Tipy na pozemek

Příspěvek od Jan Vítů »

ok, myslel jsem že k tomu patří i ten kus trávníku, omlouvám se, jan


Alda Sralda
Příspěvky: 16
Registrován: 10 lis 2011 13:06

Re: Tipy na pozemek

Příspěvek od Alda Sralda »

No ten princip by mě taky zajímal...

Bohůdík Vyliztalalir Balalajkin říká:


nevíte jak je to s pronájmem pozemků od pozemkového fondu? slyšel jsem, pro prodej zájemce musí hospodařit alespon na 10 ha v okolí. chtěl bych si něco pronajmout s předkupním právem abych si to časem mohl i koupit. je to u pf možné? díky





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Tipy na pozemek

Příspěvek od jarda bon jovi »

Od pozemkového fondu si můžete pronajmout cokoli a koupit také. Avšak v intravilánu, tedy v zastavěné, nebo obecní ploše.Budou chtít ovšem vyjádření obce, kam ten pozemek náleží a ti se většinou postarají, aby se pozemek dostal k tomu korektnímu kámošovi......nadarmo nemáme nejzkorumpovanější ouřady  světa..... Kde končí dědina, tam jsou jiné podmínky. Rozhodně zbořeniště, opuštěné vesnice i stavení mají své kouzlo a pro mne to je srdeční záležitost. Zelená louka nebude mít nikdy ducha  jako výše zmíněné.


Když vidím, kde se dnes staví, tak mne hrůza jímá. A když se jedná o obecné moderní stavení na hromadném místě, tak je pro frigiditu zaděláno.

Alda Sralda říká:


No ten princip by mě taky zajímal...

Bohůdík Vyliztalalir Balalajkin říká:


nevíte jak je to s pronájmem pozemků od pozemkového fondu? slyšel jsem, pro prodej zájemce musí hospodařit alespon na 10 ha v okolí. chtěl bych si něco pronajmout s předkupním právem abych si to časem mohl i koupit. je to u pf možné? díky








Gabriela Z
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2011 19:32

Re: Tipy na pozemek

Příspěvek od Gabriela Z »

No tak to je škoda, že je mi ten kraj už zapovězený :(( Ať se ti tam usadí fajné rodinky. Papa slečna G.

Petr Zapletal říká:


Ahoj, prodám ornou půdu v místě s již třemi permakulturníky s působivou okolní krajinou na dohled Velkého Blaníku, 55 km od Prahy, 18 km od Benešova. Cena 15,- Kč á m2. Kontakt na zapletal@buchov.cz.


 






Odpovědět