K

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Brrtrr
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 15:44

K

Příspěvek od Brrtrr »

S
Naposledy upravil(a) Brrtrr dne 08 úno 2020 14:25, celkem upraveno 1 x.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Koupě pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »

Není žádná veřejná databáze pozemků, a město si pozemky pohlídá pro příbuzné a známé radních....


Je to o hledání. Já, když se mi nějaký pozemek zalíbí, tak si ho najdu na netu , komu že patří a toho oslovím s nabídkou.


Pouze však pozemky, které mají nějaké osobité kouzlo nebo zvláštní půvab, bez ohledu na jejich stav, což je velice důležité. Zemědělská půda je mimo obec a na jeji cenu jsou tabulky.V obci, tedy intravilánu je půda mnohem dražší,páč je chápána jako určena pro rozvoj, tedy stavebně předurčena........


Není problém udělat sad z jakékoli půdy. Ani legislativně, ani technicky...


Aleš Smékal
Příspěvky: 49
Registrován: 06 říj 2010 16:03

Re: Koupě pozemku

Příspěvek od Aleš Smékal »

Třeba zde: http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ můžete hledat podle čísla popisného, čísla parcely nebo jen tak klikat do mapy a dívat se kdo to vlastní (vypíše vám to jména a adresy vlastníků). A ještě poznámka, katastr nijak nekontroluje adresy, takže se může stát, že vlastník se přestěhoval, ale protože se neobtěžoval nahlásit na katastr novou adresu, tak tam zůstala stará. Ale nebývá to často.



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Koupě pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »

Stalo se mi, že jsem si pronajal blok pozemků. asi 40 ha a pak jsem si musel udělat nájemní smlouvu s každým majitelem extra....


Našel jsem pozemek, co patří němcovi,kdysi čechovi...Poslal jsem mu dopis, potom druhý a vrátili se mi oba.


Šel jsem na zemědělskou agentturu , co s tím mám dělat...


Mám užívat pozemek, joko by byl můj, udržovat v kulturním stavu, a před zákonem  to bude, jako bych měl nájemní smlouvu....


Je to zajímavé a poučné. Pozemky patřící nedohledatelným cizincům nebo osobám bydlícím v zahraničí jsou docela dobrej  počin.


Není to žádnej ranec, ale tuším 4 hektárky luk nejsou k zahození.....


 


Aleš Smékal
Příspěvky: 49
Registrován: 06 říj 2010 16:03

Re: Koupě pozemku

Příspěvek od Aleš Smékal »

Ještě se dá k pozemku přijít přes tzv. vydržení:


Občanský zákoník §134 Vydržení :
Oprávněný držitel se stává vlastníkem věci, má-li ji nepřetržitě v držbě po dobu tří let, jde-li o movitost, a po dobu deseti let, jde-li o nemovitost.
Držitelem je ten, kdo s věcí nakládá jako s vlastní nebo kdo vykonává právo pro sebe.
Je-li držitel se zřetelem ke všem okolnostem v dobré víře o tom, že mu věc nebo právo patří, je držitelem oprávněným.


Takhle se dá přijít zadarmo k pozemkům, ale majitel se o to nesmí nijak starat a musí tam být ta dobrá víra že je to vaše. Jestli si to dobře pamatuji, tak po 10 letech se zajde za notářem, ten to sepíše, pak na katastr a tam zapíší vás jako vlastníka. A je to. :)


Aleš Smékal
Příspěvky: 49
Registrován: 06 říj 2010 16:03

Re: Koupě pozemku

Příspěvek od Aleš Smékal »

Na ten "permakulturní" pozemek bych se zeptal na obecním/městském úřadě. U nás v okolí by se našlo taky dost zpustlých pozemků a zahrad, ale vždycky jsem zjistil, že poslední majitel dávno zemřel a dědicové, kteří bydlí různě po celé republice, o to nemají žádný zájem. Je možné že město to kdysi dávno pronajímalo (možná i bez písemné smlouvy) ale nikdo se už o to nestará.


§101, odstavec první:


 K pozemku určenému územním plánem nebo regulačním plánem pro veřejně prospěšnou stavbu nebo pro veřejně prospěšné opatření má obec nebo kraj, který je vymezil v územně plánovací dokumentaci, nebo stát podle příslušnosti k vlastnictví v souladu se zvláštními právními předpisy předkupní právo. Obec má též předkupní právo k pozemku určenému územním plánem nebo regulačním plánem pro veřejné prostranství. Vymezení veřejně prospěšné stavby nebo veřejně prospěšného opatření v územním plánu nebo regulačním plánu se po vydání opatření obecné povahy zasílá příslušnému katastrálnímu úřadu k vyznačení předkupního práva v katastru nemovitostí.


Chápu to tak, že město s pozemkem podle územního plánu do budoucna počítá pro nějaké své záměry, konkrétně by měli zase vědět na městském úřadě.


Uživatelský avatar
LucieX01
Příspěvky: 37
Registrován: 22 čer 2011 16:26

Re: Koupě pozemku

Příspěvek od LucieX01 »

Ahoj také hledám pozemek v okolí Litoměřic do stejné ceny jako ty, ale aby tam,byla voda a elektrika. Našel jsi již něco?

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Koupě pozemku

Příspěvek od Martin Gross »

Chce to jedině zkoušet. My jsme se k pozemku dostali tak, že jeden človíček od nás z Hrádku koupil dům a že pole nechce. Prodávající ale trval na tom, že buď s pozemkama, nebo nic. Pole a louky bych asi v inzerátech nehledal. A když něco najdeš, bude to někde v dosahu inžen. sítí a tím pádem pekelně drahý. Dnes se půda prodává jen proto, aby se zničila.....

Uživatelský avatar
LucieX01
Příspěvky: 37
Registrován: 22 čer 2011 16:26

Re: Koupě pozemku

Příspěvek od LucieX01 »

Na to jsem se také již dívala,místo je moc krásné,to vím jsem rodilá Litoměřičanka,ale je ta cena celá?co ten druhý pozemek o výměře 1873m2..Cena je celková nebo zvlášt oba pozemky...


Odpovědět