Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Remišovský
Příspěvky: 28
Registrován: 28 bře 2012 09:48

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Michal Remišovský »

Zdravím Lucie, QNX, Jardu a přídadné další návštěvníky,


osidlování probíhá, jen pomaleji, než jsme čekali. Ve Valči jednak dochází k osidlování a současně k vytváření komunity v místním komunitním domě. Pokud se chcete přijet podívat, kontaktujte Sůšu susakv@centrum.cz. Ve Valči spíš než o rodovou osadu jde o sousedství statků. Tím chci říct, že zde není žádná společná organizace. Souhlasím s Jardou, utrhnout se ze systému a přestěhovat se do Valče je obtížné, zatím to dokázali 2 jednotky a další 2 jednotky letos na jaře. Začínat je rozumné právě na jaře. Stálé osazení komunitního domu čítá 5 lidí a další 2 pravidelně střídají působnost ve Valči s výdělkem nebo jinými aktivitami. Tak je to teď v zimě, v létě tento počet stoupne o další lidi. Je to příjemné společenství i zázemí, když je osadníků tak málo. K pozemkům, volné jsou, majitel je chce prodat pouze jako celek, tj. chce to více zájemců, kteří nejsou. Tento týden proběhne jednání o jejich budoucnosti mezi majitelem a jednou neziskovkou o jejich využití.


Lucka
Příspěvky: 2
Registrován: 05 úno 2014 23:39

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Lucka »

Děkuji, ozvu se Sůšovi:), a hodlám Valeč navštívit:).


Zatím se mějte, prostě nádherně. :)


Lucka




Michal Remišovský říká:


Zdravím Lucie, QNX, Jardu a přídadné další návštěvníky,


osidlování probíhá, jen pomaleji, než jsme čekali. Ve Valči jednak dochází k osidlování a současně k vytváření komunity v místním komunitním domě. Pokud se chcete přijet podívat, kontaktujte Sůšu susakv@centrum.cz. Ve Valči spíš než o rodovou osadu jde o sousedství statků. Tím chci říct, že zde není žádná společná organizace. Souhlasím s Jardou, utrhnout se ze systému a přestěhovat se do Valče je obtížné, zatím to dokázali 2 jednotky a další 2 jednotky letos na jaře. Začínat je rozumné právě na jaře. Stálé osazení komunitního domu čítá 5 lidí a další 2 pravidelně střídají působnost ve Valči s výdělkem nebo jinými aktivitami. Tak je to teď v zimě, v létě tento počet stoupne o další lidi. Je to příjemné společenství i zázemí, když je osadníků tak málo. K pozemkům, volné jsou, majitel je chce prodat pouze jako celek, tj. chce to více zájemců, kteří nejsou. Tento týden proběhne jednání o jejich budoucnosti mezi majitelem a jednou neziskovkou o jejich využití.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od QNX »

JBJ: Nojo, tisíce vydaných knih o zvonících borovicích, tisíce stoupenců anakultury ......... a zatím ani jedna osada.


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Předpokládala bych, že rodová osada se skládá z rodových statků a jak rodová osada, tak rodový statek se od ostatních osad a statků liší právě tím rodem. Ale asi ne, asi je fígl v něčem jiném. Ostatně i leckterá vysoká škola může být v nízké budově i v nízké úrovni :-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od QNX »

Třeba by se na statek dala přestěhovat nějaká menší porodnice a celé by se to ještě něčím osadilo ........ jako nouzové řešení, by to snad šlo.


PermaTat
Příspěvky: 5
Registrován: 30 dub 2011 17:57

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od PermaTat »

Ahoj Všem!


My začínáme v 5-ti lidech + jedno roční dítě v Tatenici. koupili jsme v 2011 7ha a teď už máme asi 200 ovocných stromů a 1500 původních dřevin v živém plotu kolem.. Směřujeme k co největší soběstačnocti. Dáváme do toho nejen všechen čas, ale i všechny finance. V sousedství je ještě cca 60ha ve vlastnictví půdního fondu, kdyby se někdo chtěl pustit do dialogů s úředníky... Foto je zde: http://permatat.rajce.idnes.cz/PermaTat/ 


Vopatrujte se nezapomeňte: Bez práce nejsou koláče...!!!! :o)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od QNX »

Aleš Weidinger: No, moc se tam nerodíte. Na fotkách jsem našel jenom jedno mrně :-) Musíš ubrat se sázením stromů a zapracovat na zvětšení porodnosti (jak říkáš, bez práce to nepůjde). Jinak z toho sice možná bude statek, ale zase nebude rodovej :-)


Uživatelský avatar
EvaX05
Příspěvky: 4
Registrován: 17 čer 2012 00:14

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od EvaX05 »

Ahoj Michale, jsem ráda, že se znovu otevřela diskuze, tak jsem napsala Súšovi, rádi by jsme se přijeli podívat.


Ahoj Aleši, koukala jsem na vaše fotky, udělali jste kus práce :-) moc se mi to líbí...prostě mám také tu skvělou představu samostatnosti a tak hledáme s přítelem pozemky na naši "zahrádku" - pár hektarů, ale spíše západní čechy nebo Liberecko... Což Tatenice jsou trošku z ruky.


Jsem ráda, že jsem se o vás dozvěděla, a že jste se do toho pustili :-) Držím palce a třeba se někdy potkáme.


Eva


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od jarda bon jovi »

Aleš to napsal pěkně. tatenice mám za hrbem, jednou se zajedu mrknout na stromky, když to pude.


Jináč mám hysterickou, resp histerickou bázeň z terenních úprav všeho druhu. Je to dáno tím, že úrodná vrstva, někdy i vrstvička je pouze nahoře a když ji bagr zakutá kamsi do řiti, nevyroste v tom nic, co by stálo za řeč. přírodě to trvalo stovky, i tisíce let a bagr to zničí za rovných 5 minut a není cesty zpět. Zajímal by mne počet stromků přeživši, páč se nedoporučuje mulčování ovocných stromků v prvních letech, páč 2sláma je teploučká a hlodavcům ty sladké ovocné kořínky tak chutnají.


Sám žiju v komunitě, je nás celkem 10. jsem to já, moje žena, nějaké děti a moje první až sedmé já, osmé jsem exkomunikoval, páč to byl hulvát a spustlík.Bacha na mezilidské vztahy, vím o tom své.


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Petra Stejskalová »

K té porodnici :-) Řekla bych, že s těmi rodovými ať-je-to-co-chce by to mělo být jako v tom fousatém vtipu, co se Amík ptá anglického lorda, jak to dělá, že má tak báječný trávník: Nic to není, stačí ho pár set let sekat, pak vám roste sám...Sicflajš to cosi rodového potřebuje, se zdravou rodinou a hodně hodně dlouho a ještě víc práce, a ne s jedním "přítelem" dnes zobnout tady a zítra s jiným zase tam. 


Klidně mě prohlaste za protivnou zpátečnickou starou bábu, ale rodový statek bez rodiny a bez času, aby kořeny zapustily pořádně hluboko, je fakt pitomina a veze se to po té dnešní vlně happy sluníčkových, ale zcela vyprázdněných slov :-)



Odpovědět