Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Blanka Sikorska
Příspěvky: 6
Registrován: 16 úno 2012 21:18

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Blanka Sikorska »

Zdravim Asol,


take prosim o blizsi informace (lokalita pozemku, stavajici situace...). Jsme rodina se dvema malymi detmi a hledame pozemek pro tvorbu RS. Muj email: Blanka.Lum@seznam.cz Dekuji


Uživatelský avatar
Patrick Schnelly
Příspěvky: 1
Registrován: 07 bře 2012 13:07

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Patrick Schnelly »

Milý Michale, přeji vám, ať najdete brzy sousedy a rozjedete to ve Valeči naplno :)


Jinak musím tě podpořit ohledně cen za pozemky. BPEJ cena je nereálná, pozemky jsem hledal dva roky a vím, jaká je realita. Ty ceny ve Valeči jsou pořád ještě super. My kupujme na sever od Litoměřic za cca 22Kč a je to ostatní plocha v extravilánu bez bpej, prostě papírově nezastavitelné a zemědělsky nepoužitelné...a jsem rád, že jsem našel.


Patrick


Uživatelský avatar
Matej Valenta
Příspěvky: 40
Registrován: 19 úno 2012 10:41

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Matej Valenta »

chtel bych se zeptat osadniku: kdyz koupim nejake ty pastviny dejme tomu, proste pozemek, kde se nesmi stavet, jaky alternativni bydleni tam tedy muzu postavit[chatu, jurtu, slamenej barak, maringotku?], jaka je legislativa. Slysel jsem myslim neco o chate do 45 m2 bez zakladu, ci co... 


Uživatelský avatar
Michal Remišovský
Příspěvky: 28
Registrován: 28 bře 2012 09:48

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Michal Remišovský »

Pokud nejsi v CHKO, tak můžeš kdekoliv něco postavit, pokud to není v rozporu s územním plánam a stavební úřad Ti to povolí. Také nezáleží, jestli je stavba pevně spojena se zemí, ale na způsobu užívání. Na zemědělském pozemku můžeš postavit hospodářskou budovu do 70m2 bez sklepa do 5m výšky na územní rozhodnutí. Myslím že 100 nebo až 200m2 s projektem a běžným stavebním řízením. A stavební úřad ve Žluticích to vidí takto. Můžete takovou budovu postavit, pokud povede k pozemku cesta a pokud vám to povolí obec. Cesta tam je a obec tyto stavby povoluje. Obecně je vedoucí stavebního úřadu ve Žluticích vstřícný, chce mít ve svém spravovaném území legální stavby. Jurtu tam mají Lenka a Vojta 2 nebo 3 roky, maringotku o něco méně. To jde všude, ale většinou to obec nevidí ráda, protože jsou toho názoru, že obzvláště maringotky hyzdí. Stavební úřad může vyzvat majitele, aby maringotku odvezl.


sokol
Příspěvky: 5
Registrován: 01 srp 2012 17:18

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od sokol »

Zdravím přátelé ,


omlouvám že tuto informaci dávám sem do vlákna s jiným tématem .., ale možná bude někomu ku prospěchu. Sklenářka stále funguje a za poslední roky jsme udělali spousty práce. Je dokončena rekonstrukce celého přízemí, s kuchyní kde je pec na chleba který pečeme kváskový :-) s kavárnou, recepcí a čajovým barem, komplet zázemí. Vrchní část vily je před dokončením pro ubytování. K dispozici jsou ještě tři byty a chatky pro trvalé osadníky. Opravili jsme terasu bazén .. atd. 


Nyní se chceme zaměřit na intenzivní obdělávání pozemků i s využitím permakulturních principů a ekonomické stabilizaci projektu , tedy vytvoření dalších možností pro obživu zde na místě. Prošli jsme mnoha etapami vývoje a snad teď již víme lépe jak na to. Není to jednoduché budovat něco co tady nikde nefunguje:-) Ale vytrvali jsme a práce se začíná zúročovat. 


Podařilo se nám navázat spoustu nových kontaktů v regionu a vytvořit i možná pracovní místa. Takže pokud hledáte alternativu která je ve fázi že lze již " nastoupit do vlaku " :-) tak jste vítáni na neváznou návštěvu kdykoli po předchozí dohodě. Pokud si padneme do oka   ... možnosti  tu jsou .. ..  Více se dozvíte: www.sklenarka.cz 


Srdečně zdravím, těším se na případné setkání a nechť se nám všem dobře daří !!


Zdeněk 


zdenek.sokol@sklenarka.cz


724250500


www.sklenarka.cz 


Uživatelský avatar
aia-bro
Příspěvky: 1
Registrován: 14 lis 2012 16:23

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od aia-bro »

Zdravím...pár dní zpět jsem se o projektu dozvěděla a velice mne zaujal...bydlím nedaleko, doupovské hory mám moc ráda, Valeč též a o rodovém statku sním už nějaký ten čas..takže jsem nadšená a sbírám veškeré možné informace o tom, jak to s osadou je dnes..a hlavně s volnými pozemky.


Jsme mladá rodina s malou dcerkou, já se věnuji waldorfské pedagogice, manžel je permakulturně založený, mmj včelař, tak věřím, že bychom se v osadě neztratili :-)) 


Budu ráda, za kterékoliv bližší info, díky!


Uživatelský avatar
Michal Remišovský
Příspěvky: 28
Registrován: 28 bře 2012 09:48

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Michal Remišovský »

Ahoj, aktuální info získáš od Sůši, který ve Valči bydlí a hospodaří, jeho mail mail: susakv@centrum.cz.

Lucka
Příspěvky: 2
Registrován: 05 úno 2014 23:39

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Lucka »

Zdravím všechny někde ve světě:)



Jak daleko jste s osídlováním zde uveřejněného pozemku?? Je nabídka ještě platná, či ne??



Máte kontakty ještě na další Rodové osady??



Děkuji


S pozdravem


Lucie


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od QNX »

Také bych se přidal s dotazem ............ Máte někdo kontakt na jakoukoliv rodovou osadu? Už v ČR nějaká vznikla? Nebo je to jenom taková literární fikce, která si na vstup do reálného světa nedělá žádné nároky?


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od jarda bon jovi »

rodová osada, rodový statek, jedlý les.....permakulturní zeleninová zahrádka. Jsou termíny, jako yeti, příšera loch ness,poctivý policajt a užitečný úředník. Mohli by se někdy někde vyskytnout, ale je to spíše zbožné přání, než racionální důvod existence.Většina rodových osadníků svoji existenční funkci nezvládne přestěhováním a přerušením vazeb, ztrátou obživy a neschopností platit závazky, ke kterým se přivázali, aby mohli bydlet.Bez peněz, do rodové osady nelez.


Vlasně ani netuším, co si pod termínem rodová osada mám představit.... třebas mi někDo pomůže....

QNX říká:


Také bych se přidal s dotazem ............ Máte někdo kontakt na jakoukoliv rodovou osadu? Už v ČR nějaká vznikla? Nebo je to jenom taková literární fikce, která si na vstup do reálného světa nedělá žádné nároky?





Odpovědět