Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Osada Valeč
Příspěvky: 1
Registrován: 04 črc 2010 18:47

Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Osada Valeč »

Jsme skupina osmi lidí a hledáme další osadníky a osadnice se zájmem spolupodílet se na vytváření osady. Pozemky jsou již v prodeji a rozkládají se u obce Valeč - 90km od Prahy směrem na Karlovy Vary. Pozemky se skládají převážně z pastvin, průměrná cena je 10,05Kč/m2.
Značka:  spěchá, jednejte okamžitě

Kontakt: Vojta 775272678


Lenka Tošovská
Příspěvky: 2
Registrován: 27 úno 2012 17:43

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Lenka Tošovská »

nevim jak aktualni je tato vyzva


ja hledam osadu...moznost zalozit r.statek.... Valec znam, v Udrci jsem zootechnicila


Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Avale Moon »

Dobry den,


vidim ze tento prispevok je starsieho data. S partnerom hladame vhodny pozemok a susedia s podobnym zameranim by urcite boli len ku prospechu. Ale aj ked sa budeme velmi radi podielat na akychkolvek komunitnych akciach, chceli by sme ist vlastnou cestou bez nejakych prilis omedzujucich pravidel komunity (stavba len z toho a toho materialu, strava len taka a taka). Ak je to stale aktualne a myslite si ze by to bolo mozne ozvite sa mi prosim.


Lenka Tošovská
Příspěvky: 2
Registrován: 27 úno 2012 17:43

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Lenka Tošovská »

.... i ja cekam jiz delsi dobu na odpoved.


Sama mam podobne pozadavky. Tedy sousede s podobnym zamerenim na dobrovolne bazi.... vymena, rozhovory,  ne predpisy.


Ale jiz delsi dobu zadna odpoved... tak nevim



Lenka


Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Avale Moon »

No v tom pripade by mozno nebol zly napad najst nieco vlastne a inde. Pokial by sa prejavil zaujem urcite by sa to dalo nejak vymysliet. 


Uživatelský avatar
Michal Remišovský
Příspěvky: 28
Registrován: 28 bře 2012 09:48

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Michal Remišovský »

Pozemky ve Valči jsou stále aktuální téma, dlouho jsme řešili přeprodej pozemků koupených od PF, na kterých má předkupní právo, tak jsme se asi na půl roku zasekli, ale teď už jsme se zase rozjeli. Kontaktní člověk je Josef Úlehla, tel: 733 618 959. Ve Valči nebydlí, ale dojíždí skoro každý víkend. Tento víkend tam bude, i já. Cena vzrostla o daň z převodu nemovitosti, náklady s nákupem spojené, Jozef má ceny spočtené.


Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Avale Moon »

A o jaky typ skupiny se teda jedna?  Nemohl by si neco napsat o planech atd? Jako jestli tam planujete bydlet vsichni v jednom domku a zivit se jenom zizalami nebo tak:D:D:D. A jak je to s moznosti stavet?



Uživatelský avatar
Michal Remišovský
Příspěvky: 28
Registrován: 28 bře 2012 09:48

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Michal Remišovský »

Jde o spolusousedství lidí. Dohoda je jediná, hospodařit bez chemie, respektive nezamořovat sousedům pozemky a neobtěžovat je hlukem, smradem atp. Jinak jakákoliv spolupráce (bydlení, vaření, prádelna, zdroje energie, společné věci) jsou ponechány přirozenému vývoji. Smysl je v tom mít sousedy se kterými se dá bavit o alternativě a není na ně pohlíženo zbytkem populace jako na blázny a podivíny, a jsou otevření spolupráci. Došli jsme k tomu, že povídání a plánování, jak by to mohlo být, se můžeme zabývat 10let a stejně nebudeme hotoví, místo toho je lepší věnovat čas a energii budování a povídat přitom. Pokud tedy někdo bude chtít vybudovat komunitu, společné bydlení a tak, může, zájemců je vždy dost, stačí začít slovem a zájemci se už přidají. Pokud jde o mě, šel bych do toho. Mám se spolufungování v jednom domě v komunitě pozitivní zkušenosti a jako start (několik let) je to ideální začátek, třeba dojdeme k tomu, že je to výhodné napořád, nebo odejdeme bydlet na pozemky. Možnosti spolubydlení v komunitě zjistím o víkendu a napíšu. Ohledně práce, je třeba jí tam přivést, nejlépe vychází služby poskytované přez internet, nebo drobná výroba a prodej přez internet, hostitelství seminářů a i jejich provozování. Dále, pokud bude dostatek řemeslníků-zájemců, parta stavící ekostavby. Ve Valči už léta funguje biostatek Vojta a Lenka Veselí. Je zde tedy zázemí, hlavně co do informací, kontaktech a možnosti spolupráce.


Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Avale Moon »

Som mmntalne na Slovensku tak nebudu ted volat ale jen pro predstavu. Jak uz sem tady nekolikrat psala hledame pozemek o rozloze cca 2ha. Planujeme na pozemku bydlet, casem na "full time". Takze proto mne zajima jestli je tam mozno stavet. Nejsme tak bohati aby sme mohli investovat do neceho co se nakonec ukaze jako nerealizovatelne:(. Predstava je ze vytvorime jak se rika rodovy statek . Moznost ze nas vsichni sousedi nebudou mit za podiviny je moc lakava:D. Predpokladame ze zacnem tak nejak provizorne a casem uvidime co vsechno se da zvladnout atd., ale nejsme ten typ lidi co by tam jezdili jen na vikendy, takze tam rozhodne musi byt ta moznost postavit obyvatelny dum pro rodinu. Ne treba hned, treba vyhledove, ale skratka nemnela by to byt CHKO s endemitama v zaplavove oblasti nebo tak neco:). Muzete mne kontaktovat na terka40@post.sk


Uživatelský avatar
Michal Remišovský
Příspěvky: 28
Registrován: 28 bře 2012 09:48

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Michal Remišovský »

To Jan Kolář: Souhlasím s vámi a gratuluji k takto výhodnému nákupu. Hledal jsem pozemky 4 roky a za BPEJku se mi nepodařilo nic najít, jsem Varák. Koupit takhle pozemek se dá vyjímečně od místních, pokud tam člověk žije, zná se s nimi a má jejich důvěru, ale i tak je to běh na dlouhou trať(na léta) a koupit takto půdu pro třeba 10 statků mi přijde jako nadlidský úkol. Když je rodina sama a zkouší permakulturu, má dům postavený ze slámy, tak je hlavní téma v hospodě a místňáky neustále(léta) baví se jim posmívat. Bavil jsem se s rodinou, která po tom, co postavili ekodům, permakulturní zahradu, která už se rozjela a fungovala, vše prodali a šli hledat podobné lidi a začít znovu, aby nebyli sami právě klůli tomu tlaku, neměli si s kým popovídat a vyměnit zkušenosti. Někde je to méně drsné, někde více, ale zatím jsem neslyšel o někom, koho by místňáci přijaly se zájmem, nebo alespoň neutrálně. Z mých zkušeností mají půdu většinou promajatou od místních zemědělci, kteří dávají majitelům drobné dárky ve formě naturálií(nad rámec nájmu), jsou to jejich kamarádi a majitelé na tom nechtějí nic měnit. Zemědělci bojují o každý půlhektar a bojují tvrdě.


Ono koupit i tohle bylo dosti obtížné a časově náročné. Prodej byl formou obálkové metody a druhá nabídka byla od zemědělce 10,02/m2. Louky jsou v BIO a na dotacích za sekání trávy se jim to vrátí, pro ně je to investice. Stejně tak lze provozovat i biosad a čerpat dotace (biosad se nejvíc podobá rodovému statku, podmínka je určitý počet ovocných stromků na hektar, i na založení je nějaká dotace). Cenu uměle navyšuje systém dotací, je to smutné, ale je to tak.


Odpovědět