Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Richard Pech
Příspěvky: 12
Registrován: 06 kvě 2012 02:23

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Richard Pech »

Doporučuji k přečtení každému, kdo uvažuje o důstojném a spokojeném životě na vesnici. České družstevnictví už od dob Rakousko-Uherska spočívalo na zásadách: Každý na svém a za své a co se nevyplatí dělat samostatně, na to se spojím se sousedy podle pravidla "Dobré účty dělají přátele". Fungovalo to skvěle, dokud se do toho nenacpali komunisté. Existovaly družstevní mlýny a pekárny, mlékárny a sýrárny, lihovary, škrobárny, ale také sušírny čekanky (cikorka - kávovina, dnes známá jako Melta) dokonce i elektifikaci vesnic zajistila ze 2/3 elektrifikační družstva, která se složila na transformátor a natahala po vesnici dráty.. Některá družsta si i postavila vlastní malé elektrárny. Zemědělci vlastnili sklady na obilí, které byly vybaveny technikou na čištění a sušení obilí, společně nakupovali stroje, náhradní díly, hnojiva a další agrochemii. Sdružovali se dokonce i na mezinárodní úrovni, běžné byly třeba celé lodní náklady ledku z Chile, které byly zakoupeny společně. Zajišťovyli si společnými silami i prodej velké části vlastní produkce a zásobování vesnice spotřebním zbožím. Tato družstva nebyla zaměřena na zisk, ale na spolupráci a úspory při nákupu a zpracování. Z i přesto vytvořeného zisku vytvářely rezervní fondy, které sloužily na zvelebování obce, nákupy strojů na zpracování další produkce. Tato družstva i zaměstnávaly řemeslníky, třeba na opravy zemědělské techniky či obsluhu složitých strojů, které družstvo vlastnilo.


Tedy, družstevní spoluvlastnictví jako cesta, jak se na vesnici neudřít a vybudovat fungující obec lidí, kteří mají společné názory a cíle.




http://www.ulozto.cz/x4UgQiT/feierabend-zemedelske-druzstevnictvi-pdf


Asol
Příspěvky: 7
Registrován: 29 kvě 2012 00:03

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Asol »

Ahoj, mne zase zaujala Vaše odpověď - čtu dnes a tak jsem se sem přihlásila, abych mohla ragovat :-)


Máme skupinu, která chce něco podobného začít - máme i pozemek... hledáme další zájemce, kteří chtějí něco smysluplného konečně dělat. Můžete mi napsat Váš mail? Pošlu další info, pokud byste o to stála. Jak vypadá situace tady - našla jste to, co jste hledala? Přeji ty nejlepší zprávy i události!


Asol


RomanX04
Příspěvky: 15
Registrován: 12 dub 2012 10:01

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od RomanX04 »

Asol,


napiš víc.


Nejlíp sem : romansh@seznam.cz


 


Dík


Richard Pech
Příspěvky: 12
Registrován: 06 kvě 2012 02:23

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Richard Pech »

ASOL, dobrý den! Napište mi prosím více podrobností o vašem projektu. Jsem sice už zaháčkovaný ve Valči, ale mám další kamarády, pro které je Valeč daleko. A také vám budu schopem být užitečný, jsem elektrikář a umím vyrábět elektřinu nezávisle na ČEZu a dokonce i nezávisla na slunci a větru :-)



Můj e-mail je: RichardCZ@seznam.cz


alatna
Příspěvky: 6
Registrován: 24 dub 2012 00:59

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od alatna »

Zdravím Asol! Jsem moc ráda že ses mi ozvala. Zatím jsem nenašla co hledám a budu moc ráda za bližší info. Můj mail - alatna@email.cz


Asol
Příspěvky: 7
Registrován: 29 kvě 2012 00:03

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Asol »

Díky Alatno :-)


už píšu mail !!!


Uživatelský avatar
Leňa
Příspěvky: 7
Registrován: 29 led 2012 11:22

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Leňa »

Ahoj Asol,


mohla bys mi také prosím poslat nějaké bližší info o Vašem záměru ? Jsme rodina se 2 dětmi a hledáme to "své" místo, kde bychom mohli tvořit, poblíž podobných lidí...  Můj mail je : biotrend@email.cz . Díky !


Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Avale Moon »

Ahoj asol,


muj mail je terka40@post.sk . Taky bych rada podobne informace jako ostatni:)


Erik Dobrovolný
Příspěvky: 7
Registrován: 03 čer 2012 12:35

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Erik Dobrovolný »

Ahoj Asol,


pošli mi prosím nějaké info o lokalitě pozemků a stávající situaci. Koukám, že odezva je veliká :-) Díky.


RomanX04
Příspěvky: 15
Registrován: 12 dub 2012 10:01

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od RomanX04 »

Nevím kdo je Asol /v mailu jméno neprozradila/, ani nic dalšího. Zřejmě slepá kolej....


Škoda....


Odpovědět