Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
RomanX04
Příspěvky: 15
Registrován: 12 dub 2012 10:01

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od RomanX04 »

Ahoj Michale,


 


jak to u vás ve Valeči vypadá dnes? Prosím o krátké info. Díky.


 


Roman Shromáždil


Uživatelský avatar
Michal Remišovský
Příspěvky: 28
Registrován: 28 bře 2012 09:48

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Michal Remišovský »

Ahoj Romane,


od mé zprávy před dvěma týdny (ze 4.dubna) se nic podstatného nezměnilo.


Michal


RomanX04
Příspěvky: 15
Registrován: 12 dub 2012 10:01

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od RomanX04 »

Michale,


prosím tě, písni mi na romansh@seznam.cz.


Jen kontakt, zbytek potom.


Dík.


Roman


alatna
Příspěvky: 6
Registrován: 24 dub 2012 00:59

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od alatna »

Zdravím! Váš inzerát mě opravdu zaujal.. Jsem starší žena a věnuju se přirozené komunikaci s konmi, show, učení lidí a dětí znovu vnímat živé tvory a přírodu, hiporelaxaci. Vlastním 2 koně, 2 psy, pár koček... a momentálně jsem na takové bezvýchodné životní křižovatce. Už delší dobu uvažuji o změně a má představa je zcela jednoznačný návrat do přírody a pokračování v něčem jako malá farma nebo "ranč", spojené s tím co již dělám.. Jsem ale sama a mám obavu někde sama začínat zvlášt v cizím místě a kraji kde nikoho neznám... Proto bych podobné společenství a vzájemnou pomoc nebo radu uvítala  :  -). Jsem ale také pro individuální soukromí, jsem velký samotář, ráda píšu a stále něco tvořím a potřebuji svůj klid i když lidi mám moc ráda a nemám s nimi problém. Také bych třeba uvítala společníka s podobnou vizí který je také sám a chtěl by do toho jít s někým s kým by našel společnou řeč. Nějakým bohatstvím neoplývám a budu štastná v obyčejném srubu, k vlastnímu využití bych si představovala tak 3 ha pastviny nebo louky. Budu moc ráda když mi sdělíte jak si celá věc stojí a zda se něco změnilo či někam pohnulo,popř. jaké první kroky mám udělat. Díky



Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Avale Moon »

je to sice trosku mimo misu, ale ta prirozena komunikace mne velice zaujala. mohla by ste mi prosim poskytnout nejake dalsi info? jestli treba mate nejake kurzy, nebo tak:). taky se snazim o neco podobneho jako vy (a mit tam i kone je takovy dlouhodoby plan kdyby vsechno klapalo:) ). nakonec sem dosla k zaveru ze bude vyhodnejsi koupit pudu uz s nejakou stavbou. pokud by vam nevyhovoval nabidka tyhle skupiny doporucuju se kouknout na http://www.equireality.cz/ treba bude neco tam.


alatna
Příspěvky: 6
Registrován: 24 dub 2012 00:59

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od alatna »

Zdravím! Nevím odkud jste a zda by byl kurz u mě aktuální... Samozřejmě není problém se domluvit. Kurzy dělám spíš individuální a teď i nově pomocí Horse agility (můžete se podívat na facebook - Horse Agility CR. Na equireality jsem se už kdysi dívala a připadají mi tam dost přemrštěné ceny (jako vždy a u všeho pokud jde o koně). Jde také především o stáje, statky a ranče.... Mě by stačila ta zelená louka.. :-)


Richard Pech
Příspěvky: 12
Registrován: 06 kvě 2012 02:23

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Richard Pech »

Také bych se přidal. Jsem původem z vesnice, elektrikář, řeším energetickou soběstačnost, tedy elektřinu a teplo, t.č. z města.
Naposledy upravil(a) Richard Pech dne 22 led 2020 18:50, celkem upraveno 1 x.

Richard Pech
Příspěvky: 12
Registrován: 06 kvě 2012 02:23

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Richard Pech »

Já jsem zase elektrikář a telefoňák, zajistím ti elektřinu pro dojení krav a výrobu sýra :-D Ta idea rodových statků mne zajímá, jsem prepper, tedy ten, kdo je připraven na průšvihy typu ekonomický kolaps a další.. Jsem původem z vesnice. Státu moc nevěřím a budoucnost vidím v obcích, které se o sebe dokáží postarat i bez "pomoci" státu.
Naposledy upravil(a) Richard Pech dne 22 led 2020 18:51, celkem upraveno 1 x.

alatna
Příspěvky: 6
Registrován: 24 dub 2012 00:59

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od alatna »

Naprosto s tebou souhlasím Ríšo! Obce mají být schopné a samostatné a mají mít první a poslední slovo v podpoře podnikání nebo uplatňování svých obyvatel kteří by ve většině případů byly velice rádi užiteční a také žili spokojeným životem.. Realita je ovšem jiná - majetky a pozemky obcí skupují bohatí podnikatelé kteří si zde staví sve sausworky a plíživě si obec přivlastňují.. Protože obec nemá peníze ani na to aby udělala fotbalistúm nebo dětem hřiště... Nakonec to končí tak že obec i obyvatele tyto podnikatelské "pijavice" jen okupují a vydírají, protože bez jejich "svolení" už nikdo pomalu nemůže ani do lesa a skoupené pozemky pronajímají za drahé peníze lidem kteří zde generace žijí :-( Okresní úřady sebraly obcím veškeré pravomoce u kterých se mohla účelově vyjádřit (např, nové stavby, úpravy, změny,ohlášky, koupě pozemků...) Nedávno jsem byla na obecním úřadě pro nějaké informace u kterých jsem byla přesvědčena že jsou v jejich kompetenci a bylo mi sděleno že nic neví, nemají přehled, nepatří jim a nemohou... Byla jsem šokovaná a v duchu jsem se nechápavě ptala - NA CO ty obecní úřady vlastně dnes jsou??? Jsem všema deseti pro vytváření na státu nezávislích komunit... Ale jak tak koukám povídáme si tu jen mezi sebou a lidé kteří by se nám měli ozvat z Doupovských hor a  jen mlčí a mlčí... :-((


Richard Pech
Příspěvky: 12
Registrován: 06 kvě 2012 02:23

Re: Hledáme osadníky a osadnice. Rodová osada, Doupovské hory, 30ha pastvin

Příspěvek od Richard Pech »

Nemlčí z plezíru, jen mají hodně práce.. Zdá se mi to jako dost seriózní podnik, určitě se tam vypravím na čumendu a pro podrobnější informace. Volal jsem tomu pánovi, co skoupil těch 35 ha.. Věř mi, že neví kam dříve skočit. Setkám se s ním, dá-li Bůh někdy příští týden v Praze. Mám na něj telefon i e-mail, rád ti ho poskytnu. Odkud jsi ty? Mohla by jsi se k nám v té Praze připojit? Kdyžtak raději na můj e-mail: richard.pech@seznam.cz.

S těmi stávajícími obcemi to je složitější. Ono hlavně záleží na tom, kdo tam šéfuje, co si nechá od vrchnosti líbit a co si dokáže vydupat. Znám starostu z Vysočiny, který má obec jako klícku, nezadluženou, obecní kasu plnou, nenechá si foukat od vrchnosti a je místními respektován.. Škoda jen, že je to tam z Prahy tak daleko, už bych tam dávno bydlel..
Poté, co komunisti rozkulačili sedláky, tak mnoho selského rozumu na vesnici nezbylo, ale mladí leckde vypadají slibně.. Vesnice je obecně ve stejném svrabu jako město.. Co si neuděláš sama, to nemáš.
Naposledy upravil(a) Richard Pech dne 22 led 2020 18:54, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět