P

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Brrtrr
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 15:44

P

Příspěvek od Brrtrr »

v
Naposledy upravil(a) Brrtrr dne 25 dub 2020 08:43, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od Marek Hrdina »

Viděl jsem ha za 1000Kč/měsíc, ale nevím jak to odpovídá průměru.

KatkaX01
Příspěvky: 7
Registrován: 19 úno 2011 20:53

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od KatkaX01 »

Ahoj.


Já mám nyní nájemní smlouvu se soukromým zemědelcem a ten mi ročně dává za hektar 11,64 Kč.Pronajímám mu celkem 82 230 m2.Některé pozemky jsou vhodné i pro rodinou farmu (navazují na zástavbu).Mám je na Bazoši v nabídce pod svým mailem.


Pokud by si měl zájem ho trumfnout 1000Kč za měsíc tak tě k tomu poli budu osobně vozit.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od QNX »

Katka: 11,64 Kč roční nájem za hektar? To by tě měl všude uvádět jako sponzora :-) V podstatě ho sponzoruješ hodně velkou částkou.

Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od Marek Hrdina »

Souhlas.



QNX říká:
Katka: 11,64 Kč roční nájem za hektar? To by tě měl všude uvádět jako sponzora :-) V podstatě ho sponzoruješ hodně velkou částkou.


KatkaX01
Příspěvky: 7
Registrován: 19 úno 2011 20:53

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od KatkaX01 »

No šak se taky těším až mu sklapne a komplexní pozemkové úpravy mu zruší smlouvu.Já to bohužel takto koupila.



Marek Hrdina říká:
Souhlas.

QNX říká:
Katka: 11,64 Kč roční nájem za hektar? To by tě měl všude uvádět jako sponzora :-) V podstatě ho sponzoruješ hodně velkou částkou.




jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od jarda bon jovi »

Běžný nájem je dvě až tři procenta z odhadní ceny.u nás stojí hektar 65 tisíc a nájem je kolem 1200kč ročně za hektar. Mluvím o nadmořské výšce 350 m....


Je otázkou smlouvy, kdo hradí daně z nemovitostí.... U konkrétních pzemků, o které mám eminentní zájem, opřených o předkupní právo platím daně z nemovitostí já, jako nájemce.









Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od Marek Hrdina »

Jo, tuhle dobu si budu pamatovat a říkat  :) : Škoda, že jsem neměl peníze a nemohl si koupit kus pole, louky a lesa, tenkrát a to mi věřte stála půda méně než auto, méně než byt, méně než dům. Dnes už volná půda není a nemám co žrát. Berte to jen jako povzdech :)

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od jarda bon jovi »

Si pronajmi od pozemkovýho fondu nějakou ostatní plochu a zveleb si jji a za 3 roky máš předkupní právo... Já tak začal taky....Nějakou zmolu, strž nebo půdu k rekultivaci, nad kterou zemědělci ohrnujou rypák.... Bys čučál, co je volné půdy....klidně mokřinu....Já vypásl mokřinu s palachem, kde se třicet let topili traktory a dnes tam je nádhernej angličan a jezdím tam s tím svým těžkým verglem...


Já si takhle loni kopil starej pískovej lom... Maličkej, má as hektar a v dražbě chtěli 10 tisíc. Já dal dvacet a padesátikorunu. Ta padesátikoruna to vyhrála.... sedm amantů nabídlo dvacku, já jedinej pade pro štěstí.....Je to nádherná doubrava se spoustou mladých , as třicetiletých dubů a dvěma jezírkama, co tam žije spousta žlutejch salamandrů a vodních potvor.....


Ničeho se nebát a huurá kupředu.


Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Ber to jako návod, nikoli kritiku... já nadělal sám kopanců, že bych.....blul.


 


 





Marek Hrdina říká:


Jo, tuhle dobu si budu pamatovat a říkat  :) : Škoda, že jsem neměl peníze a nemohl si koupit kus pole, louky a lesa, tenkrát a to mi věřte stála půda méně než auto, méně než byt, méně než dům. Dnes už volná půda není a nemám co žrát. Berte to jen jako povzdech :)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, bběžně se tak draží každá píď naší republiky. Přednost mají zemědělci a pak ti důležití.... Ostatní nemají mnoho šancí zapojit se do hry.....pokud si neseženeš restituční nárok.


Hektar za 65 tauznů je běžná cena.... jjá koupil pár hektárků po koruně metr. Ten lom jsem musel získat, páč jsem ho moc chtěl. Zapadl totiž do mé skládačky jako puzle.Takových pozemků je.... jenže, já už mám dost.... Zní to šíleně, ale fakt na těch 80 hektarů sotva stačím.Jsem sám..Pořídil jsem ještě pár pozemků jako luxusní stavební parcely a tím to hasne.


Mrkni sem, tady vpravo nahoře uvidíš můj grunt.Tenhle sad budu muset opatrovat. 37 km stromořadí.....půda zavazuje... heslo jarda


http://www.uloz.to/8791571/7457-jpg


Je to velká fotka, nejde to sem dát....



Bohůdík Vyliztalalir Balalajkin říká:


a to se takhle běžně draží lomy nebo podobně nevyužívané plochy nebo to byla nějaká výjimka? máš nějaké další tipy na nákup obdobně levných ploch?


 










Odpovědět