P

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od jarda bon jovi »

Chceš li pozemek za rozumné peníze, pak musíš vědět, kolik ho chce a co ne něm chceš dělat. Ono se dá všechno, záleží na tom, zdali máš nějaký ekonomický možnosti.


Kdybych hledal pozemek, hledal bych NEUŽÍVANOU A NEOBHOSPODAŘOVANOU  plochu. Klidně s náletovými dřevinami do 30 cm průměru. Silnější nálet ti může klidně nějakej úřední kokot prohlásit lesem a jsi v troubě.Les je špatný. Tam se musíš řídit lesním zákonem a svoboda je v troubě. Takže, brát pozemky s jakýmkoli statusem, kromě lesa.Přirozeně to neplatí o lese se statutem ostatní plochy... Já sám zachraňoval ostatní plochu motorovou pilou a lesním metrem před úředníkem. Ustál jsem to a ostatní plochu jsem ubránil.Na té můžeš cokoli. Klidně i stavět, pěstoval nebo.....chovat.


10 let jsem pásl po pozemku uzavřeném v lese.. Louka v lese se statutem louky. Neuvěřitelné místo. Loni jsem tam před podpisem smlouvy jel, lehl jsem si na záda do té rozkvetlé peřiny a...... uviděl jsem , jak se tam nad lesem točí vetrná elektrárna.Nově postavená. Pozemek jsem zatratil, nekoupil,páč to kouzlo kusu půdy mimo civilizaci ztratilo význam. Záleží na kritériích, a na nárocích, jaké máš. Pro mne to je 500 metrů od okresky, 100 metrů od sousedního domu, železnice nesmí být ani vidět, ani slyšet, a veliká pole musí být vzdálena 30 metrů skrze postřiky.Určitě má každej svoje nároky dané svojí situací.


Nejlacinější pozemky budou neobhospodařované plochy mimo intravilán obcí, nebo i v něm.


 


Uživatelský avatar
Neon Proto
Příspěvky: 90
Registrován: 06 dub 2011 19:43

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od Neon Proto »

Jardo, díky za informace.


Ale stále ještě nechápu, kde se po takových pozemcích obecně shánět, poptávat, informovat, nakupovat?


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od jarda bon jovi »

Jo, tak to je jasný.... tam, kde jsou.... Já takhle kolikrát jedu na čtyřkolce po vesnici a vidím zarostlý místo... zastavím a ptám se, koho že to je. Ukážou támhle babky... Zeptám se panímámy, mocli by za ty kopřivy chtěla a když jí nabídnu půlku tržní ceny, tak na ni jdou z té hromady peněz mrákoty.


Stačí vzít auto, neb motocykl a projíždět kraj křížem krážem.... Dá se i z netu, mapy cz a odtud si prohlídnout a v katastru prolustrovat. u pf je dobrý, že po 3 letech  nájmu máš předkupní právo.


Je třeba si uvědomit, že každej kousek půdy někomu patří.  Hledejte a naleznete, neboť nekonečné jest milsrdenství boží.


Jasně, je třeba si uvědomit, že žádná databáze laciných nepotřebných pozemků není. Je zde svět, kterej se neustále zmenšuje.


V katastru je jasně označená ostatní plocha, louka.pole, orná.... tam je třeba hledat. klidně v remízkách, lesíkách, křoviskách.


Jezdit a hledat.Zjistit majitele a jjednat.


 


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od Romana SM »

Takže jestli to dobře chápu, když je vlastník pozemkový fond a dohodnu se na pronájmu, mohu to po třech letech odkoupit?

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od jarda bon jovi »

Jako nájemce získáš předkupní právo a pak musíš sledovat, kdy vyhlásí pf  prodej. Nikkdo jiný to nemůže koupit, než ty, kromě obce, v jejímž katastru pozemek je, a které pf nabídne všechny pozemky k bezůplatnému převodu....


Když se nepřihlásíš jako kupce s předkupním úprávem, klidně pozemek prodají někomu jinému. Jsou to děsný fašouni a nějaký lidský zákony tam nenajdeš.......


KatkaX01
Příspěvky: 7
Registrován: 19 úno 2011 20:53

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od KatkaX01 »

Pedkupní právo je pouze u domů a bytů.Pozemků ve zjednodušené evidenci se to natýká.To jsem dala za úkol zjistit advokátce a podle zákonů je pouze na mé dobré vůli zda současného nájemce jako vlastník oslovím.


Katka Jičín


KatkaX01
Příspěvky: 7
Registrován: 19 úno 2011 20:53

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od KatkaX01 »

Já jsem si jž několikrát ověřila,že vše záleží na tom kdo dá víc a někdy (většinou) kdo dá víc bokem do kapsy.Prodala jsem pole za 48 Kč za m2 i když je skutečná hodnota 13 Kč,jen pro to,že kupující měl projekt,který chtěl realizovat zrovna v těch místech.Nájemce který to pole orá se musel smířit s tím,že se mu vlastník mění.Určit cenu za kterou to město bude ochotné prodat je těžké.A bohužel město je povinné vyhlásit výběrové řízení.Jak jsem psala tak předkupní právo se těchto pozemků podle zákona netýká,pokud to není ošetřeno ve smlouvě.


Potom stačí aby přišla realitka a cena rázem stoupá do neuvěřitelných rozměrů.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od jarda bon jovi »

No jasně, já psal o předkupním právu, že pouze od pf, tedy pozemkového fondu české republiky.....


Od města pozemek...... To bude potíž, páč na rathaus se slízá ta nejhorší veteš a pouze budou špekulovat, ešli na tom sami nemůžou něco vyvařit.


Pokud někdo orá zem půdu a nemá smluvu na 5 let, tak je osel, páč dotační období je právě 5 let,  Takže nmůže mít zaděláno na průser.....


 


 


 


Uživatelský avatar
Vilém Kerouš
Příspěvky: 5
Registrován: 23 dub 2011 00:15

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od Vilém Kerouš »

Ahoj, výše pronájmu závisí na domluvě zúčastněných stran, nebo se vypočítává podle hodnoty BPEJ. (nevím jak) Vím jen, že jsem asi rok pronajímal zemědělskému družstvu 3,7 ha a dostal jsem tak 1400,- za rok. Je lepší pronajmout to soukromníkovi (pokud si ošetříš, že ti zaplatí). Mě někdo nabízel třeba 1000,- za hektar/rok. Ale stále dost směšná částka :)

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Prodej lesního pozemku po těžbě dřevní hmoty

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


A VE ŠPANĚLSKU SE DÁ KOUPIT110 HA FARMA, 1 HA ZA 1700 € A HNED VEDLE PŘÍRODNÍHO PARKU A I SE 100 M2 KAMENNÝM DOMEM...A K TOMU ZA JISTÝCH PODMÍNEK I 30 HA ZCELA ZADARMO...OVŠEM JE TŘEBA SE UPSAT NA 5 LET...TADY TO TEĎ ASI VYKOUPÍ HOLANĎANI A NADĚLAJÍ EVROPSKÉ PRASEČÁKY, JAK JSEM KDYSI ČETL 1 ČERNÝ SCÉNÁŘ...


...jarda bon jovi říká:


Ano, bběžně se tak draží každá píď naší republiky. Přednost mají zemědělci a pak ti důležití.... Ostatní nemají mnoho šancí zapojit se do hry.....pokud si neseženeš restituční nárok.


Hektar za 65 tauznů je běžná cena.... jjá koupil pár hektárků po koruně metr. Ten lom jsem musel získat, páč jsem ho moc chtěl. Zapadl totiž do mé skládačky jako puzle.Takových pozemků je.... jenže, já už mám dost.... Zní to šíleně, ale fakt na těch 80 hektarů sotva stačím.Jsem sám..Pořídil jsem ještě pár pozemků jako luxusní stavební parcely a tím to hasne.


Mrkni sem, tady vpravo nahoře uvidíš můj grunt.Tenhle sad budu muset opatrovat. 37 km stromořadí.....půda zavazuje... heslo jarda


http://www.uloz.to/8791571/7457-jpg


Je to velká fotka, nejde to sem dát....



Bohůdík Vyliztalalir Balalajkin říká:


a to se takhle běžně draží lomy nebo podobně nevyužívané plochy nebo to byla nějaká výjimka? máš nějaké další tipy na nákup obdobně levných ploch?


 












Odpovědět