Vhodný prostor

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Kateřina Šonková
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2016 13:59

Vhodný prostor

Příspěvek od Kateřina Šonková »

Zdravím všechny,


jsem zde nová a stránky jsem našla v rámci hledání pozemku s vlastním zdrojem vody a možností vytvořit nezávislé, soběstačné bydlení.


Současný stav většinové společnosti je v rozporu s mou představou a s nadšením vidím, že nejen tou mou. Jenže. Jak se eventuelně k někomu přidat? Zapojit se do již fungujícího projektu?


Pročítám zde fóra a různé příspěvky, ale zatím se moc neorientuji. Možná je to tím, že ti, kteří již fungují, se z těchto míst vytrácejí, jelikož mají plné ruce práce se životem...


Přesto sem vkládám svou prosbu. A co přesně hledám?


Buď:



  1. Pozemek se stavbou, kde by bylo možné realizovat projekt, který již dlouho nosím v hlavě. Jde o vytvoření prostoru, kde koexistují senioři, děti, pořádají se vzdělávací akce a mnohé další. Více k tomuto projektu na www.uceni-je-hra.cz. NEBO

  2. Pozemek, alespoň hektar, na kterém by se dalo začít budovat soběstačné fungování. Podmínkou je vlastní zdroj pitné vody. NEBO

  3. Zemědělskou usedlost, i v horším stavu, zato na krásném, klidném místě. Opět s vlastním zdrojem pitné vody. NEBO

  4. Jakýkoli kontakt na ty, kteří již po této cestě jdou a uvítají pomoc a zároveň se rádi podělí o své zkušenosti.


V minulosti jsem již na zemědělské usedlosti žila, věnovala se chovu zvířat a pěstování rostlin, ale osud mě dočasně zavál do Prahy, odkud ráda odejdu jakmile to půjde.


Všem moc děkuji za jakoukoli radu, nasměrování a pomoc.


Katka


Anna Schánělová
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2016 12:33

Re: Vhodný prostor

Příspěvek od Anna Schánělová »

Ahoj Katko,


pátrám po netu cca měsíc, informací pár už mám, jak to teď asi je v tématu osad, a tomu podobného /prostě tvoření nového způsobu života, než ten, který už nám nevyhovuje../


Pochopila jsem, že info na netu jsou spíš starší a aktuálně-teď v létě všichni makají venku:) Tak třeba přes zimu se info zaktuální..


Proto hledám i osobně a propojuji se s lidmi, toho času v jihočeském kraji, např. ze skupiny budsob.cz


Ozval se ti někdo?


tady nic není vidět..:) sama jsem vložila pár takových inzerátů, sama představa se den ode dne upravuje...


Scháním ke koupi pozemek s nějakou stavbou pro přetvoření nadomov, nebo zboření a postavení.


Rozpočet je do 700.000Kč, které mohu investovat do svého.


Ty to máš s financemi jak?


Vzhledem k tomu hledám primárně v levnějších lokalitách a kvůli lásce k přírodě v jihočeském/moravském kraji nebo východní Čechy/střed.Morava, v přírodě s kopci /cca 400 m n.m., u zdroje vody, řeky/potoku, v blízkosti města..


Přeji si sdílet s ostatními lidmi v blízkosti například výpěstky, a tvorbu z oblastí /hudba, tanec, jídlo, vitalita) a zároveň se ráda podílím na vzdělávání, péči o děti, zvířata,... líbí se mi myšlenka jakési "pospolitosti" nebo prostě jen obyčejného sousedského spolužití, ...


Tvořím si trochu přehled, jak se do dnes v ČR má. Většinou jsou názory, že to chce poznat lidi a s těmi pak něco společného koupit... takže na delší dobu..


Nebo prostě začít někde sami, třeba jen v páru a postupně záměr šířit a přitáhnout další.


Rozhazuji sítě a zjišťuji, buď už spolky/komunity/osady fungují a jsou "plné"


nebo jsou to jednotky, které začínají například svou stavbou, nebo pozemkem, ale většinou jsem nenašla možnost se připojit..


nebo lidi, kteří zvažují to samé, ale časem, třeba 1-3 roky...


Jak je to pro tebe aktuální?


Můžeme se kontaktovat pro bližší propojení:)


I s kýmkoliv, s podobnou vizí, kdo to čte:)


Děkuji za tip či sdílení vaší představy.


Děkuji za prostor k diskuzi a přeji krásné letní dny.


Anna Schánělová, 775704883


(Anička Přirozená na Fcb)





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vhodný prostor

Příspěvek od QNX »

Myslím, že si tu cestu musí každý prošlapat sám. Komunity většinou nefungují, nebo je v nich skrytý nějaký háček (spíš to jsou pořádné háky). Lidé co se spojují z nějaké nespokojenosti, nebo z nedostku většinou ani neví jak si zajistit dostatek a spokojenost a tak se to většinou rozpadá. Lidé co si tou cestou úspěšně prošli, tak už si žijí ve svém spokojeném světě a o narušování  někým bez znalostí, dovedností a zkušeností moc nestojí (pokud si na tom nezaloží nějakou živnost, ale to už je zase o něčem jiném). Asi nejlepší cesta je makat na sobě. Jakmile se posunete dál, najednou se vám začnou ukazovt další kousky cesty a to včetně kontaktů na soudruhy z podobného levelu :-)


Martin HorňákX01
Příspěvky: 118
Registrován: 02 bře 2016 08:33

Re: Vhodný prostor

Příspěvek od Martin HorňákX01 »

naprostý souhlas s QNX


Kateřina Šonková
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2016 13:59

Re: Vhodný prostor

Příspěvek od Kateřina Šonková »


Děkuji za reakci a ano, došla jsem k velmi podobnému názoru:-)
QNX říká:


Myslím, že si tu cestu musí každý prošlapat sám. Komunity většinou nefungují, nebo je v nich skrytý nějaký háček (spíš to jsou pořádné háky). Lidé co se spojují z nějaké nespokojenosti, nebo z nedostku většinou ani neví jak si zajistit dostatek a spokojenost a tak se to většinou rozpadá. Lidé co si tou cestou úspěšně prošli, tak už si žijí ve svém spokojeném světě a o narušování  někým bez znalostí, dovedností a zkušeností moc nestojí (pokud si na tom nezaloží nějakou živnost, ale to už je zase o něčem jiném). Asi nejlepší cesta je makat na sobě. Jakmile se posunete dál, najednou se vám začnou ukazovt další kousky cesty a to včetně kontaktů na soudruhy z podobného levelu :-)





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vhodný prostor

Příspěvek od QNX »

Kateřina Šonková: Je to asi dva roky co v našem sousedství bylo na prodej hned několik domů a tak jsem je nabízel permakulturníkům (s tím, že bych jim případně mohl pronajmout i některé z našich pozemků,  předat i nějaké z našich zkušeností a případně poskytnout i nějakou tu technickou a designérskou pomoc) ........ ale ona zase taková rvačka o život někde za vesnicí není.


Kateřina Šonková
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2016 13:59

Re: Vhodný prostor

Příspěvek od Kateřina Šonková »

Míjení na časové ose je bohužel dost časté...našla jsem nabídku na pozemky se studnou, inzerát byl stále aktivní, byť rok starý. Majitele jsem kontaktovala, ale již měl s pozemky jiný záměr. Počítám, že tyto domy jsou také již prodané :-)


Je až neuvěřitelné, jak těžko se v dnešní době, kdy sdílení informací je tak rychlé a snadné, člověk dostane ve správný čas k těm správným informacím.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vhodný prostor

Příspěvek od QNX »

Kateřina Šonková: Dva domy jsou prodané a u dalších dvou už z prodeje sešlo. Zajímavé na tom bylo, že 20 let se tady neprodával žádný a pak najednou 3. Ale myslím, že to dopadlo dobře. V těch dvou zůsávají starousedlíci a i ti co se nastěhovali jsou v pohodě a dokonce to koupili na trvalé bydlení.


Kateřina Šonková
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2016 13:59

Re: Vhodný prostor

Příspěvek od Kateřina Šonková »


To je moc dobře :-)
QNX říká:


Kateřina Šonková: Dva domy jsou prodané a u dalších dvou už z prodeje sešlo. Zajímavé na tom bylo, že 20 let se tady neprodával žádný a pak najednou 3. Ale myslím, že to dopadlo dobře. V těch dvou zůsávají starousedlíci a i ti co se nastěhovali jsou v pohodě a dokonce to koupili na trvalé bydlení.





Anna Schánělová
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2016 12:33

Re: Vhodný prostor

Příspěvek od Anna Schánělová »

jojo, je to dobrodružství:) 


a ukazují se i kousky cesty i se přitahují lidi, takže tak tak... šlapi šlap... 


a součástí těch kroků jsou i tyto diskuse:)


děkuji za ně a ať se daří:)


Odpovědět