Agroturistika - pozemek

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Agroturistika - pozemek

Příspěvek od míra »

Dobrý den, po několikaleté úvaze a duševním odhodlání bych rád změnil povolání a ubíral se směrem, ke kterému mne to již několik let táhne. V globálu by se mělo jednat o provozování agroturistiky či vesnické turistiky. Konkrétní projekt nemám, zato představu ano:).Rád bych vytvořil svým způsobem jistý "zážitkový park", kde by nosným prvkem bylo malé ubytování v rámci menšího statku. Pro ubytování bych chtěl postavit také slaměný minidomek, jurtu, minikemp, atp. Začít vyučovat archaická řemesla formou kurzů, akce pro děti. Provozovat např. hypoturistiku, prodej místních i vlastních surovin (včely, bylinky, ovoce, atd.), zřídit malé muzeum lokálního venkova. Oblast Vysočina. Vzhledem k tomu, že situace je většinou složitější, což se týká jak jinak než startovních financí, bych rád získal potřebné informace, jak začít. V současnosti bydlím v Brně, rád bych se vydal na venkov. Pro začátek mám tyto finanční možnosti 300tis + možný prodej bytu v hodnotě 1,5mil, nebo jeho pronajmutí. Vypovědět současné zaměstnání a vydat se do neznáma, je jistým riskantním podnikem. Proto bych znal rád Vaše zkušenosti, nápady, informace, s čím nejlépe začít, co by mělo být zdrojem základních příjmů. Dále mne zajímá, jaké pozemky vybrat, aby bylo možno vše výše popsané v horizontu let naplňovat. Nečekám zbohatnutí, o které mne ani nejde. Částečnou soběstačnost, s určitým přivýdělkem. Pokud by měl o podobný projekt někdo zájem, neváhejte mne kontatkovat. Moc děkuji za informace a přeji hezký den






Uživatelský avatar
Ekozámeček Stroupeček
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2014 12:03

Re: Agroturistika - pozemek

Příspěvek od Ekozámeček Stroupeček »

Ahoj,
U nás na Ekozámečku je otevřený prostor pro podobné projekty, ;).

http://stroupec.webnode.cz/novinky/
https://www.facebook.com/pages/Ekoz%C3%A1me%C4%8Dek-Stroupe%C4%8Dek-farma-%C5%BDatec/423243444398062?sk=photos_stream

A jaké máš zkušenosti s tím, co chceš dělat? Už jsi postavil nějakou jurtu? Umíš nějaké "archaické" řemeslo? Bez alespoň minimálních předchozích zkušeností by to nemuselo dobře skončit...


Lucie Pelouchová
Příspěvky: 14
Registrován: 19 úno 2015 20:15

Re: Agroturistika - pozemek

Příspěvek od Lucie Pelouchová »

zatím zeleninová farmička pod mojíma rukama...v místě i nástin venkovského muzea a venkovské ubytování..vize a představy krásné taky mám... vím jen, že srkz nasrkz různými úskalímse k nim dobabrat s velkou radostí hodlám..tady a teď hledá se pomocník na políčko, k nářadí, i čas a  volnost k vlastnímu tvoření



www.zastran.cz   zrovna pracuji na aktualizaci, tudíž můžet trochu blbnout




míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Agroturistika - pozemek

Příspěvek od míra »

moc hezké stránky a asi podobné cíle. Můžu se zeptat, jak dlouho již takto podnikáte a co byl první krok? Uživí Vás tato činnost? Čerpáte nějaké dotace? Pomocníka hledáte v jakém slova smyslu? Hezký den

Lucie Pelouchová říká:


zatím zeleninová farmička pod mojíma rukama...v místě i nástin venkovského muzea a venkovské ubytování..vize a představy krásné taky mám... vím jen, že srkz nasrkz různými úskalímse k nim dobabrat s velkou radostí hodlám..tady a teď hledá se pomocník na políčko, k nářadí, i čas a  volnost k vlastnímu tvoření



www.zastran.cz   zrovna pracuji na aktualizaci, tudíž můžet trochu blbnout







Lucie Pelouchová
Příspěvky: 14
Registrován: 19 úno 2015 20:15

Re: Agroturistika - pozemek

Příspěvek od Lucie Pelouchová »

Podnikám v pěstování zeleniny, teď to bude třetí rok..zatím je to s výdělkem jen tak tak, záleží na počasí a na pracovní síle...,která mi tento rok chybí, minulý rok byla dosti spolehlivá a pracovitá a počásí, také přálo,tudíž se rok, na to že jsem začátečník, vyvedl, jak se to letos vyvine vůbec netuším...Prvním krokem byla chuť biozeleniny, kterou jsem znovu ochutnala a už se nešlo vrátit zpět..tudíž pěstovat pro sebe, a jelikož můj otec vlastní pozemky..tak touha potěšit dobrou zeleninou další lidi začla směřovat mou cestu..dotace moc nečerpám, protože me malé investice nedostačují na limity stanovené dotacemi, ..ale snad se na nějakou reknonstrukci, brzy vyšplhám...panč investice do oprav budou potřeba.....


míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Agroturistika - pozemek

Příspěvek od míra »

Pracovní síle? Vžyť je tolik nezaměstnaných, nedá se vybrat?


Lucie Pelouchová
Příspěvky: 14
Registrován: 19 úno 2015 20:15

Re: Agroturistika - pozemek

Příspěvek od Lucie Pelouchová »

je to celkem náročná práce, potřebuje nasazení, chutˇ vytrvalost a spolehlivost, když je hezky, pracovat jakse tak říká do úmoru a pak ještě nabrat další síly a máknout ještě trochu...a finanční ohodnocení v tomto odvětví není prostě takový


Uživatelský avatar
Ekozámeček Stroupeček
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2014 12:03

Re: Agroturistika - pozemek

Příspěvek od Ekozámeček Stroupeček »

Svatá pravda :)


míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Agroturistika - pozemek

Příspěvek od míra »

Ano, ale jak můžu chtít po jiných, aby pracovali do úmoru na jiného? Pro pár zrnek hrášku? Nebo pro to, že se daný člověk naučí novým věcem? Se vší úctou, kolik času je třeba na naučení? Co je ta motivace?


Uživatelský avatar
Ekozámeček Stroupeček
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2014 12:03

Re: Agroturistika - pozemek

Příspěvek od Ekozámeček Stroupeček »

Ty je k tomu nemáš nutit a nemá to být do "úmoru", lidé to mají dělat dobrovolně, a když se jim to nezamlouvá, mohou toho nechat. Většina dobrovolníků sní o tom, že jednou bude mít své hospodářství a uvědomují si, že bez praktických zkušeností by jim to nefungovalo...


Odpovědět