Bydlení na orné půdě

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

JBJ: jsou v tom směru nějaké pokusy, ale nevěřím, že by to byla schůdná cesta. Na nějaké pohledové desky, truhlíky, architektonické umění ...... na to by to bylo vhodné. Na stavbu domů to je pomalé, nepraktické a drahé. Bednění na stavbě a používání prefabrikovaných dílů to asi nikdy nepřekoná v rychlosti ani v ceně. Jinak myšlenka je to pěkná a geopolymery mají budoucnost, jenom bych jí nečekal v 3D tisku domů.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od jarda bon jovi »

šak to je výsledek mé dnešní duševní peristaltiky. jen si představ to rameno, které prdí tuhnoucí vrstvu jednu po druhé z hlíny na zpevněný podklad. žádné bednění, milimetrová přesnost, struktura vrstev krasopisná, síla zdí libovolná, a počet potřebných lidí 2 až tři. za den je hrubá stavba...jednou to tak bude, ale bůh ví, kdo se toho dožije. nebo by se mi líbilo mít dům z ledu, kterej se rozpouští při plus padesáti.Ošalovat, odlejt v mrazech a bydlet. Takovej led mi popisoval jeden profesor z brna, z jakýhosi ústavu....Je to sice fantazie, ale kdo ví.....

QNX říká:


JBJ: jsou v tom směru nějaké pokusy, ale nevěřím, že by to byla schůdná cesta. Na nějaké pohledové desky, truhlíky, architektonické umění ...... na to by to bylo vhodné. Na stavbu domů to je pomalé, nepraktické a drahé. Bednění na stavbě a používání prefabrikovaných dílů to asi nikdy nepřekoná v rychlosti ani v ceně. Jinak myšlenka je to pěkná a geopolymery mají budoucnost, jenom bych jí nečekal v 3D tisku domů.





Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Cyril »

jarda bon jovi: Proč si 3D tiskárnou nenaprskat taky třeba šnycl? A pak puding s jahodama. Stačilo by akorát vyměnit proteinovou cartridge za sacharidově ovocnou, přejít ze složky "masové" do složky "moučníky", vybrat příslušný fajl. Chvíli počkat a už se může debužírovat.



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od jarda bon jovi »

Já ti nevím, ale mě to připadá mnohem šetrnější k přírodě, než stavět z ekopanelů, co procestovaly evropu, nebo nakupovat potraviny v supermarketu, ale původně to byla sranda....Viděl jsem totiž 3d tiskárnu na silikonové formy, a velikej plotr by se dal. Ale jak píšeš, tak baští již dnes většina lidí a nebere to tragicky.Jináč, kdybych musel, stavěl bych z hlíny. Jen jsem narazil na totální nedostatek kvalitních zedníků, takže proto stroj.


Jináč jsem fakt tradicionajlista a staromil.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

jbj: ten geopolymer by se také vozil z dálky, na zahradě si ho nenakopeš. Tvoje vize by technicky řešitelná asi byla, ale pochybuju, že by to dávalo ekonomický smysl.  To odlévání do forem prostě vychází nejlevněji. Proto se taky postavilo tolik paneláků. Geopolymer je jedním z kandidátů na ty odlitky pro minidomeček, ale cena asi rozhodne a geopolymer nepoužiju.


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od PetrNJ »

QNX mohu tě oslovovat Mirku ? pokud by byl problém, dej vědět. Ono to QNX ani nevím co vlastně ta zkratka znamená a je to jako oslovovat robota :-)


Máš Mirku hodně zajímavé téma. Kdybych měl více času, tak bych se do toho (studování dokonalého ovládání toho SW i pevnostní analýzu) pustil s tebou, ale jen kvůli svému rozvoji a vzdělávání, ne kvůli kšeftu.



K postoji sdílení či na kšeft. 


Moc nechápu pointu. Chceš si z toho udělat obživu, proti tomu nic není, proč ne. Ale nechápu proč se domníváš, že ti někdo na tomto foru bude dělat takové věci zadarmo a ty pak z toho budeš kasírovat jiné ?. Člověka, který tě naučí dokonale používat to SW a ještě i posuzovat statiku a dimenzovat tyto konstrukce, se obávám, že zde nenajdeš z těchto důvodů:


- pro toto je nutné vzdělání na úrovni min. inženýra VŠ s docela delší praxí a nějakým tím rokem práce s takovým SW a znalosti tak trochu navíc než je běžné. Co si pamatuji, tak takové věci řešili jako brnkačku a přesně věděli o čem mluví snad jen  60 letí profesoři co mě učili na škole (ten můj vždy vyprávěl zajímavosti, jak např. řešil betonové kontejnery pro vyhořelý odpad apod.) 


- takový člověk co toto ovládá opravdu neřeší nějakou soběstačnost, PK a jiné tyto bohulibé zájmy, takový člověk je zavalen prací i  odpovídajícím příjmem a nemá zapotřebí  řešit, zda si bude každý den kupovat to nejdražší bio jídlo od svého např. soukromého farmáře , takže tady cilíš asi opravdu mimo


- osobně kdybych já chtěl z místních lidí dostat pro své výnosné podnikání "zdarma" co půjde, udělám to zcela zřetelně a nikoliv takovou pro mnohé "nenápadnou" plíživou cestou, jakou jsi zvolil, lezeto to postupně jak z chlupaté deky :-).


Prostě hodím vlákno (přeženu to) : "mám v plánu bysnys, ale potřebuji zdarma informace ty nejdůležitější a nejdražší informace z celé technologie, jak to udělat, ty jednoduché věci si už spíchnu sám, nebo někde zase obšlehnu. Pak to budeme spolu prodávat jiným a nějak se podělíme - má někdo zájem" - to by bylo asi nejčistčí a ihned jasné řešení mezi (domnívám se) lidmi stejného hodnotového žebříčku.



Domnívám se, že je čisté si toto prostě zaplatit, tak jak tví klienti platí za tvé kurzy. Zvlášť když zde hledáš opravdu něco, co by mělo spíš viset někde na joblistu profíků z vysokých škol. Že to bude minimálně stejně mastné jako ty PK kurzy je jasné, ale zde máš výsledek v podobě jasného produktu, který můžeš autorovi otřískat ohlavu, když náhodou udělá chybu. Ani takoví statici profíci nejsou bezchybní, jsou to pořád lidé. Programy na statiku apod. většinou dnes už počítají vše OK (bez chyb), ale když tam zadáš něco špatně (zde je velmi lehké udělat spíše chybu z nepozornosti a to i přesto, že existují i hrubé kontrolní metody, ketré se to snaží eliminovat) , vycházejí ze špatných vstupních údajů. 



K tématu dům, domeček.


Zde je třeba jen rozlišovat co jsou to za objekty a k čemu mají sloužit. Je technicky jasné, že nějaké letní bydlení je logické (z technické stránky) vymudrovat klidně i jako prefa skořepinu z nějaké tvé tajné směsi, akurát zatím nevím jaký matroš to má být, když by měl být domnívám se přírodního typu a co nejtenčí kvůli ceně. A pochybuji, že jsi tak otevřený abys to byl ochoten sdělit. Pravděpodobně ani materiál vyrobený rychlerostoucími houbami (docela šikovná technologie budoucnosti, moc se mi líbí) to nebude. Ten nesplňuje požadavek na rychlost. Taky se nedá logice nic vytknout.


Pokud bys však měl celoročně v něčem tak mini pidi opravdu bydlet i s dětmi, pak je to nesmysl jak po technické stránce, tak i té lidské provozní. Na to, že sám píšeš, že přirozená skromnost není zrovna tvá modla, tak to už by byla skromost za hranicí přirození skromnosti, kde by naopak po čase vznikl problém spíše špatného psychického stavu celé rodiny z žití ve nějaké  těsné zkumavce. Ve všem jsou limity, kdy když za ně jdeš ať už dole či nahoře, že to vyprodukuje protisíly/protienergii, které se to snaží dostat ten vytvořený extrém do rozumného rozsahu.



K mé spolupráci/sdílení 


Zatím nenajdeš nikde nic. Právě z důvodu, který jsem popisoval dříve. Snažil jsem se být tahounem týmu lidí (díky schopnosti dělat celkem obstojně se SW atd. a díky nutné schopnosti práce s "různými" typy a úrovněmi lidí na stavbách) , kteří sami chtěli, měli zájem, tedy alespoň to tak prezentovali, ale dopadlo to špatně. Už když jsem pracoval na přípravě celého fungování projektu , zjistilo se že to byli lidé neschopní pracovat v týmu na dálku (i pře jejich ujištění, že nou problém), protože jezdit v dnešní době někde xx-xxx km si většinou popovídat, namísto skutečné práce mě prostě nebavilo.  Máme skype, online dokumenty, a plno dalších možností jak spolupracovat, aniž bychom museli být v jedné místnosti a přitom měli výsledky ve velmi krátkém čase a mohli je do světa vypouštět doslova jedním klinknutím myší u počítače. A co je podstatné můžeme zůstat doma u rodiny a čas k práci si zvolit dle potřeby, tak abychom nezlikvidovali rodinný rozpočet ani vztahy. Toto nám internet umožňuje.


většinou 90 % práce je totiž příprava projektu, technologie, propočty apod.. A toto vše se dá v rozumném týmu zmastit po internetu, bez jediné zbytečné ztráty času cestováním, apod. nesmyslným přístupem k práci.   Až zbytek je něco co má smysl stát u toho spolu ve výrobě, na stavbě atd.   



Pokud budu někdy něco věřejně sdílet sám nebo v týmu, věř tomu, že to nebude třeba přes jakéhokoliv prostředníka.


Razím názor, že skutečně vychytané věci či výrobky  reklamu ani podporu nepotřebují a šíří se lavinovitě samy, obvzláště ty co jsou zdarma.



Z těchto výše uvedených důvodů jsem vše co se týče jakékoliv spolupráce na neurčito zamrazil. A nehodlám se znovu pokoušet to dělat (na úkor času věnovaného své rodině) , pokud to nebude mít opravdu jasný tým lidí a a jejich schopností a souhlas, že budou spolu opravdu zvládat makat, tak jak je to nutné aby z toho něco vylezlo. A také jasnou vizi nejen co (to je méně podstatné při práci v týmu), ale hlavně jakým způsobem komunikace a spolupráce se k tomu dostat.



Proto jsem hodně opatrný, když vidím jak to z tebe leze postupně a už na začátku avizuješ, že sám chceš pustit jen něco, ale určitě rád bys sám přijal maximum možných fíglů, znalostí apod.


Možná to vidím špatně, ale za ty roky komunikace po netu jsem se naučil číst lidi z textu, aniž bych je musel vidět osobně. Sem tam se mýlím, dělám chyby jako každý normální člověk, ale většinou se potvrdí co mi dobrý čuch napovídal už v počátku. :-)


Takže pořád jsem pro spolupráci, když se dokáže najít parta lidí, kteří umí spolu dělat a mají k tomu i odborné vědomosti.  


Navíc beru do party každého, kdo se bude chtít přidat i malou pomocí, i přesto že není na daný potřebný obor odborník. Někdy je totiž profesní slepota sviňa a je dobré mít u toho i lidi nezatížené technickou stránkou pohledu, kteří nevinným dotazem mohou i podstatně měnit kurz vývoje a především i popis výsledného produktu/technologie (kuchařku) pro ty co to zatím nikdy nedělali, ale rádi by např. sami postavili ten dům tak, jak kdyby jim to dělali skuteční profíci.


Možnosti toho dosáhnout tu jsou, technika i internet to zvládne.  Kdo to zatím nezvládá jsou lidi.



P.




PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od PetrNJ »

jarda bon jovi říká:


Jináč, kdybych musel, stavěl bych z hlíny. Jen jsem narazil na totální nedostatek kvalitních zedníků, takže proto stroj.





Jardo, ono to není o kvalitě zedníků, plácat rovné zdi z hlíny či jiného mátrošu zvládne i šikovný laik, když se mu sdělí figle jak na to. Když si levý či nemáš ochotu můžeš se řemeslu učit déle a stejně s mizerným výsledkem na konci


Ale zrovna u stavění z hlíny, pokud nemáš na barák miliony navíc (nerentabilní cena potřebných mechanizmů k tomu co tím získáš, to už je levnější beton skelet), tak je to především ruční  a poměrně časově náročná dřina a to je logické, že ti to nebude někdo dělat za almužnu. Nejsme v Arábii, kde jim staví stadiony pro fotbal chudáci lidi, kteří jsou natlačení v té nejhorší životní  situaci do ještě horší otrocké práce, kde nedostanou ani jídlo a musí žít jak krysy.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

PetrNJ: Člověče, ta jsi jako umanutej.


1) Nehledám žádného člověka od kterého bych se naučil ovládat SW a nehledám nikoho na pevnostní výpočty. Já si s tím poradím, jenom mi to bude nějakou dobu trvat. Nespěchám a učím se rád. První krůčky v Grasshopperu už dělám, pevností výpočty občas dělám taky (už pár let). Ve srovnání s tím domečkem jsem dělal i složitější věci, tak v tom problém nebude.


2) Nedělám to na kšeft, je to neziskový projekt. Tuhle práci by mi stejně nido nezaplatil, protože kdybych si tam měl ty  hodiny napočítat, tak vyjde naprosto nesmyslná cena. Dělám to pro radost z učení se nových věcí.


3) Vzhledem k tomu, že v příbuzném oboru podnikám už řadu let (stejné technologie, jiný druh výrobků), tak opravdu nepotřebuju z nikoho tahat rozumy jak se taková skořepina dělá. Naopak s tím projektem domečku bych asi musel nějakou tu vychytávku pustit do světa.


Souhrn k bodu 1,2 a 3 ......... jseš ještě horší rypák než já. Pořád se mi něco snažíš podsouvat a jen útočíš. Jsi zcela nekonstruktivní a neinspirativní.



4) tedy domeček ........  Máš jinou představu, já ti ji neberu. Vzhledem k tvému přístupu nemá smysl to s tebou dál řešit.


5) tedy sdílení ........ rozumím, jsi tedy rypák na druhou. Po ostatních bys chtěl bezplatné sdílení, ale sám nesdílíš nikde nic. Místo bezplatnému sdílení se věnuješ vydělávání peněz ........ To považuji za pokrytecké a nad každou tvojí další poznámkou o sdílení a bysnysu se můžu už jenom pousmát.



Vzhledem k tvému přístupu o spolupráci s tebou zájem nemám. Pokud by však někoho jiného myšlenka skořepinové zahradní poustevny zaujala, tak na tom budu dál pracovat a výsledky selektivně sdílet :-)



PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od PetrNJ »

Umanutej  ?  - promiň, ale absolutně mě nechápeš zase ty. A navíc máš stejný problém jako občas já, s tím, že někdy něco přečteš, resp. nepřečteš vše,ale přeletíš určitý text. Abych se přiznal to se mi stalo v tom příspěvku kde jsi popisoval co je to za ten tvůj letní domeček. Ano přiznávám, přetletěl jsem to a pak zpětně přečetl ještě jednou a taky podle toho upravil další vysvětlení v textu.


Navíc možná jsi vzdělaný, hodně toho umíš, ale sebeovládání moc nezvládáš a trochu trpělivosti a slušnosti by si mohl přidat. Pokud do tebe rýpu, je ještě slušné říci, že jsem Rýpal, ale nazývat takto veřejně někoho rypákem ? Navíc když sem tě ani neměl potřebu takto označovat sám ?. Manželka, když dělá ten kaučink by ti buď měla kapku s tím pomoc, nebo naopak nepodporovat tak silně už tak silné tvé ego.



Ale abys mě opět zbytečně nenazýval termíny, které už jsou mimo slušnost, vezmu tvá slova a nechám je proti sobě argumentovat, nechť si pak každý sám udělá obrázek. Pokud máš trochu soudnosti snad si přiznáš, že se ti taky stane že občas znatelně ujedeš v tom co si myslíš, že si napsal dříve a co tvrdíš později.


Nemáš-li už ani zájem se mnou cokoliv zkusit a je mi jedno zda bychom spolu makali na tom parametrickém modelování a pevnostních analýzách, tak klidně. Oslovili mě zde už jiní lidé o spolupráci, takže když tam nebudeš, nebudeme mít sice v týmu jednoho asi schopného člověka, ale naopak tam nebude asi nikdo dělat tak dusno, jak se prezentuješ zde Permawebu. Stejně pokud do toho půjdeme, tak budeš mít možnost "sosat" :-) co potřebuješ i tak, ikdyž je jasné že navenek to nepřiznáš. Vlastně si často sám kazíš veřejně to dobré co v tobě jinak je. Ale budiž. Je to tvá volba 


Osobně  tě napadat nehodlám, stačí zde porovnat tvé texty a to odpovídající označení  si už každý člověk odtud zvolí sám. To, co jsem popsal je prostě můj pocit na základě toho co jsi postupně zveřejnil. Klidně může být i špatný, ale zatím tomu nic nenasvědčuje



Ad1) 


QNX: Nehledám žádného člověka od kterého bych se naučil ovládat SW a nehledám nikoho na pevnostní výpočty. Já si s tím poradím, jenom mi to bude nějakou dobu trvat. Nespěchám a učím se rád. První krůčky v Grasshopperu už dělám, pevností výpočty občas dělám taky (už pár let). Ve srovnání s tím domečkem jsem dělal i složitější věci, tak v tom problém nebude.



ONX v pátek: Jak jsem psal, tak jsem si to zvolil jako příklad pro výuku algoritmického modelování (parametrický generativní design, pevnostní výpočty skořepinových konstrukcí atd.).  Zatím to vůbec neumím a postupuju velice pomalu, výsledky mám zatím žalostné. Pokud se někdo algoritmickému modelování věnuje a k práci používá SW Rhinoceros a Grasshopper a nevadilo by mu, že jsem v tom oboru naprostej začátečník, tak spolupráci vítám



 ONX v pátek: 


je to studijní případ na kterém se chci naučit nové metody, ověřit nové konstrukce a materiály (experiment s nejistým výsledkem od samého začátku) ....... samozřejmě by se to pak mělo zrealizovat a postavit (pozemek na terém se to bude stavět už je připravený).




Připadá mi, že se toho jednoduchého záměru (pokud jde o ty celkové rozměry i tvar, které jsi popsal) až moc bojíš. Ano jak jsem psal každá stavba, je hlavně o perfektní projektové a představební přípravě, a také s jde o zkušenosti v tom jak být připravený i na případné předem nepodchytitelné věci, které se při samotné stavbě jakéhokoliv objektu vždy vyskytnou. Prostě je třeba uvažovat několik kroků dopředu co se může na stavbě či výrobě všechno podělat. Pohlídat lidi na stavbě je už spíše jen nepříjemná buzerace z naší strany coby stavbyvedoucího, pokud jsou zrovna na stavbě amatéři či začínající mladí řemeslníci. Když jsou na stavbě dobří pracanti, je tam stavoš jen technická a koordinační podpora těm fachmanům nic víc. 


Abys trochu pochopil čím se profesně zabývám, tady máš ukázku z pár mých staveb coby stavbyvedoucího i projektanta dohromady - vše co se týče dřevěných především atyp kcí . Podotýkám, že jsem pouze zaměstnancem, nikoliv sám podnikatelem. Hold jsem musel často ty kolegy projektanty usměrňovat hlavně u těch nesériových a složitějších staveb či dodělávat to co běžně projektanti jaksi neřeší a přitom jsou pak vážné průsery ve realizovatelnosti spojů při montáži či např. téměř pokaždé nedořešený kondenz v konstrukci , který se projeví ani ne během stavby, ale až  při provozu stavby.



Ale to dnes umí/dělá snad každý stavoš, který opravdu staví trochu více a má něco za sebou.



Zeptám se kolik zatěžovacích stavů a jejich kombinací, případně tříd běžně uvažuješ u toho 30 m2 domečku v tom Grashoperu/Rhino SW ? Když už jsi před tím něco dělal, určitě budeš vědět o co jde.


 


Ad2)


Ok. Neziskovka ? - no pak pak dost divný přístup. Neziskovka sice může mít mnoho podob, ale když si nevydělává, tak většinou musí být dotována zvenčí. A takové slušnější neziskovky zveřejňují svou práci, tak že nerozdělují co si schovají jako svoje know-how a co lidem za někým do toho poskytnuté prachy zveřejní.  Pokud chceš plně provoz té neziskovky financovat, pak máš můj obdiv, ale stejně když se bude opravdu dařit dílo, nevěřím, že z toho pak neuděláš po tom co se vše vyšperkuje v rámci práce lidí a financí "neziskovky", naopak hodně uzavřený lukrativní bysnys pokud možno s pořádnou autorskou ochranou.


Já bych se ani tomu nedivil, protože v dnešní době, kdy mladí lidé mají čím dál méně možností samostatného vstupu do života, bez finanční pomoci rodičů je to velmi dobrý nápad pro velkou část populace, která by si to mohla dovolit i těch almužen co mladí vesměs dostávají coby plat při vstupu do života. Navíc pokud by se tím ani nezabírala půda pod obydlím, tak ještě lépe. Kdo z mladých lidí by nechtěl bydlet alespoň přes léto v plně soběstačném obydlí a když se to povede hodně dobře, tak zcela bez potřeby napojení na jakoukoliv inž. síť ? . Sám bych si to rád v mých počátcích takto vyprodukoval, byla by na internetu podrodbně popsána kuchařka jak na to. 



Ad3)


prosím Tě, v jakém příbuzném oboru a jaké výrobky profesně tedy děláš, ať si udělám představu. Předpokládám pak, že PK je tedy už jen tvá zaliba, ne živobytí. Neútočím, nepodsouvám - jen to tak citím z dosud napsaného textu a taky na základě jak to podáváš. Pokud se domníváš že to mu tak, je i přesto, že ti ukazuji rozpory v ad1) pak se ti věřejně přede všemi omlouvám. Osobně s tím problém nemám, se někomu omluvit. Beru to jako normální věc a slušné vychování.


Nekonstruktivní samozřejmě nemohu být, zatím nebylo nad čím, zvláště když ty absolutně nevidíš rozdíly s objektu pro bydlení pro dva a přes léto a objektu, kde má bydlet rodina celoročně a ve vyšší nadmořské výšce, kde je vhodné mít i nějakou tu místnost, kde můžeš na jaře předpěstovávat dopředu. Prostě chápu, že si nečetl taky dostatečně pozorně co píšu. V tom jsme si asi rovni. V malém skleníku v plastové  pixli od rybiček, na který by ti zbyl v tom tvém konceptu prostor, toho moc neuděláš. Přeháním, i tam by se našlo dobré řešení, jak to do toho zakomponovat. Dva lidé pro letní život opravdu nepotřebují téměř nic a i těch 30m2 je zbytečně moc.


Neispirativní ? - no to nemohu posoudit, ale ani se o to nesnažím, honit si na své jméno nějaké bodíky, mě je to fuč. Když někdo bude mít zájem     



Ad4) moc tě nechápu, ale jak je libo


Ad5) sorry že se živím jako stavbyvedoucí, jednou bych chtěl být na tvém kurzu, abych mohl taky prohlásit, že prodáváš např. chcíplého a nepoužitelného zajíce v pytli, který jede jen na vlně pěkných obrázků, ale velmi málo kopírovatelných výsledků za sebou.


To, že zatím nechci sdílet kompletní podklady ke své stavbě domu je logické, ještě to nemám doděláno a nechtěl bych být pak jak zvířatko někde v zoo a řešit v době kdy, potřebuji čas na stavbu nějaké návštěvy, atd.. I rodina chápe, že při stavbě nemohou furt jezdit na návštěvy a ptát se na million věcí. Toto je možné až po stavbě a jak dlouho budou chtít. 


Pokud to nechápeš, tak si vlastníma rukama toho asi moc zatím nepostavil, jinak bys měl páru o čem hovořím. Jinak mi nedělá problém sdílet s kýmkoliv a cokoliv ze své praxe, narozdíl do tvého zatím čistě vyčů.....  selektivního sdílení .  Už jsem pomáhal poradenstvím mnoha svým známým, ale nepotřebuji je zde zatahovat tak, aby to tu dokazovali , jak se to ukázovalo v jednom tématu nedávno. Promiň, mám sice jazyk ostrý jak břitva, ale nejsem podpásovák. To u mne nečekej.


Ad6 )


Chceš-li naši spolupráci na jakémkoliv technickém tématu opravdu pohřbít, tak to ještě jednou potvrď. Mě je to jedno, já zde hledám jiná moudra než ty stavařská, a ty nechci nakupovat, když to není nutné. Ti co poskytnou v praxi lehce ověřitelnou a funkční radu v tom co neumím já, dostanou jednoduše nazpátek zase v tom co zvládám profesně zase já. To je prostě neselektivní bártr, který se mi líbí a můj oblíbenec je zde např. Jarda BJ. Na nic si nehraje, je upřímný, umí jednoduše a prakticky poradit v tom co zná a víš přesně co od něj člověk může čekat.


Nemusím se věřejně podbízet, ale když někdo hledá pomoc a mám čas i vědomosti, nevím proč bych nemohl pomoc.  Když nechceš, nic se neděje. Já se z toho nepodělám, že mě slavný PK QNX onálepkoval a on zůstal čistý :-) .


Čus jdu spát, ráno vyrážím zase makat rukama....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

PetrNJ: Přečetl jsem pár řádků co jsi napsal a pak jsem to přeskočil. Zase se jenom snažíš přesunout diskuzi k nějaké osobní hádce. Nemám k ničemu takovému chuť. Chtěl jsem zde otevřít téma minidomečku pro polní/zahradní použití, ale měl jsem představu o poněkud konstruktivnější komunikaci. Tohle nikam nevede. Piš si co chceš, já už tvůj text budu přeskatovat, stejně reaguješ na něco úplně jiného, než píšu.


Odpovědět