Bydlení na orné půdě

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Eltariel »

Sahaw: Děkuji za upřesnění , hezky jsi to napsal a dochází ti souvislosti a především jseš si toho všeho vědom.


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Eltariel »

Drudo: Administrátor tohoto webu NENÍ QNX už se ti to tu psalo.


Téma je Bydlení na orné půdě.


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od PetrNJ »

No zkusím uhasit zbytečný oheň, každopádně pokud to ostatní nudilo, naopak pro mě to bylo velmi zajímavé sledovat, včetně toho "anonymního" příkladu se dřevem, ze kterého se nakonec vyklubal skutečný, ikdyž na počátku se to deklarovalo jako fikce, ale už v době psaní té story to mělo zcela jasný záměr  - pravděpodobně Drudovi přilít olej do jeho ohně, poněvadž pokud to mělo být myšleno jako pomoc, aby se uklidnil a vzpoměl na svůj ?prohřešek?, pak tato forma nebyla správně použita. Což bych řekl, že u osob, u kterých si myslím, že jsou vzdělanostně docela na výši (posuzováno pouze ze stylu a obsahu psaných článků), se prostě podcenilo. Nevadí, stane se.


Nemohu posoudit kdo má vlastně pravdu či ne a dosvědčení více osob v dnešní době přetvářky a podvodu mezi lidmi či skupinami lidí navzájem ještě nic neznamená. 


Povím Vám že lidská psychologie je velmi zajímavá, inspirující a poučná. :-)



Drudo : zachovej klid, vykašli se na to zda QNX použil nějakou podpásovku či naopak je pravda na jeho straně.


Povím ti jeden zásadní bod.


Rozumný člověk, celou tu story pouze bude mít v paměti, bude vědět cca o co šlo, ale rozhodně nebude ať už tebe nebo QNX, Eltariel atd. považovat za vítěze či poraženého, poctivého či opačnou stranu, dokud sám Vaše osobní profily neověří při nějaké společné činnosti. No a navíc některé to nezajímá vůbec.


Osobně kdybych byl s tebou Drudo v kontaktu, tak si jen díky této anábázi v tichosti při práci ověřím na co upozorňuje QNX zda je to pravda. Nic víc a nic míň, prostě bych tě ihned nehodil do té škatulky, kterou ti tu QNX vytvořil. A musím říci, že vytvořil zbytečně a nešikovně (strana 9 tohoto vlákna), stačilo to napsat obecně, protože stejně tak psal Drudo o jeho konceptu od začátku a je pravda, že za celou dobu na nikoho nic nevytahoval, ikdyž je otázka zda má na  QNX či na ostatní účastníky historky se dřevem vůbec co vytáhnout a zda by se k tomu odhodlal či snížil takto veřejně.


Navíc i kdyby měl člověk zájem pak další díly této zajímavé debaty sledovat, tak si vytvoří jen názor,který může být jakýkoliv (pravda, nepravda) a nikdo rozumný na základě něj nebude kohokoliv z obou stran házet do té které škatulky.


Tzn. pokud byste si na to nezaložili přímo vlákno, kde byste požádali o pomoc s rozlousknutím kdo pochybil apod., tak se tomu nikdo věnovat více asi nebude a patří to opravdu  do soukromých mailů.


Včetně té neštastné osobní narážky QNX - ted je jedno zda je pravdivá či ne, to mimo aktéry příběhu stejně nikdo nebude vědět co je skutečná pravda i přes milion svědků a důkazů z obou stran. V mailu se totiž člověk i jednodušeji někomu omluví, když se někde utnul, než před celou veřejností.



Jak říkám je doba přetvářky a každodenního nesmyslného souboje o to kdo umí víc, kdo má víc apod.. A v této době soutěžení o kdejakou věc málokdo je na takové výši jednání a schopností, že se dokáže věřejně omluvit, když prostě udělá někde chybu. A co je horší - je velká část populace, která takový krok (omluva apod.) naopak považuje za slabost člověka, což je prostě velmi smutný obraz dnešní doby. 


PK je především duchovní záležitost, až potom do toho může vstoupit ta technická stránka, která už jen řeší jak to udělat.



Drudo požádej admina fora, aby Vaši debatu nemazal (byla by to hloupost, protože to celé má i vzdělávací efekt), ale přesunul do samostatného vlákna. Tady a ve tvém vlákně pak můžeme řešit ty různé cesty jak dojít k soběstačnosti na maximum. QNX technický způsob, Drudův převážně sociálně duchovní.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od QNX »

PetrNJ: Týjo, koukám, že ty už to máš taky v románovém formátu :-) Vrátím se k bydlení na orné půdě. Shodou okolností jsem se pustil do studia dalšího oboru (tentokrát jsem si asi ukousnul moc velké sousto, ale začalo to právě domečkem pro bydlení na pozemku). Snažím se proniknout do tajů algoritmického modelování a jako příklad na kterém se to chci naučit jsem si vybral právě návrh zahradního minidomečku ....... takové polní poustevny.  Žádný dům, ale kdybych to bral podle vzoru Zeměloď/Earthship, tak by to byl asi "Zahradní člunek" - Lifeboat. Pokud tady je někdo, koho by myšlenka na soběstačný zahradní minidomeček ve stylu organické architektury zaujala, tak by se tím mohlo otevřít zase původní (a snad zajímavější) téma. Moje výchozí představa je: zastavěná plocha do 30m2 včetně integrované kořenové ČOV, organické tvary zapadající do krajiny, jediná místnost, alternativní konstrukce a materiály, částečné osázení rostlinami, energetická soběstačnost (nějaký integrovaný FV panel, možná ohřev vody), prostor pro pobyt a přespání 2 osob,  možnost rychlé stavby, možnost hromadné výroby použitých konstrukčních dílů, co nejnižší cena, dlouholetá životnost.  ........... Je to pro polní permakulturníky zajímavá myšlenka?


Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Sego »

Myšlenka zajímavá (byť hromadná výroba zavání komercí). Nicméně jsem nedávno někde zaznamenal že ani hobiti nebudou mét na růžích ustláno. Stavební zákony a užití orné půdy platí i Tam :-(



Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od Sego »

Nebo si měl na mysli něco jako toto? Mě by se to líbilo :)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od jarda bon jovi »

¨kdepak, u šumící říčky nikdy více... já si před lety koupil barák u řeky svitavy a pak jsem zdědil domek u řeky jizery. šumění potoka je fajn, ale klid je klid. navíc se mi z toho šumění chtělo čůrat a s postupem let bych byl zarputilým prostatikem.Pokoukání pěkný, to jo....jednou budu mít přesně takhle velkej domeček s jedněma kamínkama.a zezadu bude chléxvek na dvě kozy.


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od PetrNJ »

QNX říká:


PetrNJ: Týjo, koukám, že ty už to máš taky v románovém formátu :-) Vrátím se k bydlení na orné půdě. .....






Jdem na to kolegové, ale ty QNX napiš jak si představuješ jak by měla práce vypadat, jak vstupy a výstupy, jak budeme komunikovat apod.. Ikdyž nyní jeden takový větší dům projektuji, počítám i stavím komplet svýma rukama, snad si najdu dost času na tuto věc. ALe musí to mít hlavu a patu, jinak tomu energii nehodlám věnovat. A bude to sdílená práce i veřejně sdílené vše co se projedná. 


Nebude to prdel a uplatníme u toho kompletně celou vědu z PK, ale i z jiných potřebných oborů. Mám ještě kolegy, kteří by mohli také něco přispět. Budu to dělat i zdarma, později napíšu proč a nač.




Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Re: Bydlení na orné půdě

Příspěvek od HonzaK »


QNX, PetrNJ: pro mě více než zajímavé téma, o něčem podobném uvažuji.


dala by se k již QNX zmíněným dispozicím zakomponovat i zimní zahrada/skleník?




Odpovědět