Pozemek v Čechách

Nabídka, poptávka, rady, tipy, ..
Odpovědět
Ruda
Příspěvky: 8
Registrován: 24 kvě 2013 23:48

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Ruda »

Ahoj o kruhovém domu taky přemýšlím,
zrovna tak stejný způsob získávání energie.


Pokud by jste byli  pro rád bych se s vámi setkal a probral nápady osobně pro inspiraci.


Česká kanada je supr ale pro mě možná daleko, snažím se o něco do 30km od prahy prác e volá :-)
Václav Fous říká: 30


Dobrý den, 


ano stále ještě hledáme místo pro trvale udržitelný a veselý domov :)


Důležitá je čistá příroda, zahrada jako základ pozemku,
louka směrem na jižní/jihozápadní stranu a dobří sousedi.  km 
Naším záměrem je žít soběstačně, eko-logicky, péčovat o půdu a
vytvořit ráj na zemi pro nás, naše děti a přírodu kolem nás.

1) V plánu je pro začátek jurta, je již koupená, celoroční úprava.
2) Dům - Stavba domu bude kruhová a zapuštěná částečně v zemi.
Finální plány jsou ještě v hlavě... (Off-grid systém, pec-srdce domu, FV panely, solární kolektory,
separační záchod, čisticí jezírko aj. permakulturní procesy)
3) Pozemek - 1ha, ale spokojíme se i na 3.000 - 5.000m2, najít to pravé v časové tísni je složitý a psychicky náročný počin. Přeci jenom se v Čechách hektarové pozemky shání mnohem hůř než v Rusku (Americe, Kanadě atd.)
4) Zjistili jsme, že mě to táhne k rodovým kořenům, to jsou Jižní Čechy (Příbram) a Veroniku zase na Jižní Moravu (Brno)
takže hledáme tímto směrem a mezi tím. Napadá lokalita jako je Blanicko, Česká Kanada atd.
5) Termín. Včera bylo pozdě ;) Končí nám podnájem v Praze...

děkujeme za případné rady nebo sdílení poptávky
ať se Vám daří

Václav Fous
a Veronika Alexová





Uživatelský avatar
Václav Fous
Příspěvky: 16
Registrován: 09 srp 2012 16:24

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Václav Fous »

Rudo, 30 km od "Prahy" je třeba Kostelec n/Č lesy, stavební pozemky tam jsou za 1.700 - 2.000,- a to radši nepíšu ceny hned vedle v Jevanech :) My to vidíme 60km a více od Prahy, ale dost možná i o dost víc. Ideální je nastavit pracovní proces na freelance nebo home office. Ohledně kruhové stavby klidně napiš do pošty.


Ruda
Příspěvky: 8
Registrován: 24 kvě 2013 23:48

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Ruda »

co j free lance?


Uživatelský avatar
Václav Fous
Příspěvky: 16
Registrován: 09 srp 2012 16:24

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Václav Fous »

česky "na volné noze" - 100% pracovat z domova, být svým šéfem :)


home office - částečná práce z domova, např. v pátek nechodíš do práce


Ruda
Příspěvky: 8
Registrován: 24 kvě 2013 23:48

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Ruda »

Aha aha no já jsem řemeslník takže těžko můžu pracovat z domova, leda že bych byl truhlář ovšem jako tesař, zedník, a pokrývač těžko můžu dělat z domova :-)


Uživatelský avatar
Václav Fous
Příspěvky: 16
Registrován: 09 srp 2012 16:24

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Václav Fous »

jj, máš recht. Tesařina nepůjde provozovat jen tak z domova... ;)



Ruda říká:


Aha aha no já jsem řemeslník takže těžko můžu pracovat z domova, leda že bych byl truhlář ovšem jako tesař, zedník, a pokrývač těžko můžu dělat z domova :-)





Berenika Černá
Příspěvky: 4
Registrován: 30 kvě 2013 13:52

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Berenika Černá »

Mám pozemek na Kokořínsku. B.Č.


Uživatelský avatar
Václav Fous
Příspěvky: 16
Registrován: 09 srp 2012 16:24

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Václav Fous »

Rás se dozvím více. Klidně pište i na: vaclav.fous@gmail.com. Díky VF

Berenika Černá říká:


Mám pozemek na Kokořínsku. B.Č.





Uživatelský avatar
Evelínka
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2010 19:15

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od Evelínka »

Zdravím, jak pokračujete v hledání? My hledáme vhodný pozemek již 13 let. A nemyslím si, že bychom byli nějak moc nároční..i když jak se to vezme.


Mezitím jsme se párkrát spálili a přišli tak o moooc peněz. Čas utíkal a tak jsme si pořídili děti a hledáme dál.


Nejprve jsme hledali  do 50km od Prahy, teď již kdekoliv, kde se dá pěstovat- tedy musí být přiměřená nadmořská výška.


Nesmí být severní strana, záplavová oblast, nesmí to být u dálnice, toxické skládky, továrny, pily ( když má člověk děti, váží si každé chvilky klidu a ticha :-), Temelína, Dukovan a pod.


Momentálně jsme z naprostého zoufalství rozhodli, že půjdeme tedy i do hypotéky, jen aby děti mohli být již na venkově. ( Během května stihli prodělat šest různých nemocí.)


Ale prostě sehnat pozemek a přímo u nemovitosti, to se prostě nedá..ne s tak velkou plochou- tj. nad 10 000m2. Každý vše parceluje na stavební, aby na tom vydělal. :-( Ne v úrodném kraji.


 


V současnosti jsem vyjednávali o nemovitosti, vše se zdálo ok. No nakonec se ukázalo, že nemovitost je vlhká, sklep na 1,5m výšky zatopený- nelze odčerpat a zahrada celá podmáčená- celoročně, takže by tam asi ani nic moc kromě vlhkomilných rostlin pěstovat nešlo. :-( Jinak to byla krásná lokalita- na Kutnohorsku, 16000m2. Chvíli jsem byla tak zoufalá, že jsem byla odhodlaná nabídku přijmout a koupit to. Ale zřejmě mám i trošku racionálního myšlení a tak budu muset hledat dál. :-(


 


Stejně jako vy bychom moc rádi sousedy podobného zaměření. Prozatím každý, kdo o to měl stejný zájem, se buď nakonec vydal jiným směrem nebo slevil z velikosti pozemku- např. na 1500m2 či odešel do hor. Někteří se svého snu dokonce vzdali. To my nechceme. Věříme ve smysluplnost ekozahrady, permakultury atd.


 


 


Uživatelský avatar
EvaX05
Příspěvky: 4
Registrován: 17 čer 2012 00:14

Re: Pozemek v Čechách

Příspěvek od EvaX05 »

Ahoj, také scháníme pozemek dokonce více hektarů. Právě doděláváme celoroční maringotku, takže se můžeme kdykoliv přestěhovat... Rádi bychom měli na pozemku pitnou vodu, abychom byli nezávislí na vodě. V ideálním případě i potůček :-) Můj přítel je od Liberce a já ze západních čech tak hledáme tam i tam a mezi :-) Moje vysněná vize je, že by se sešla skupinka lidí a koupila větší pozemky, kterě by si rozparcelovali a vznikla tak osada... :-)


Také máme vizi ekozahrady, soběstačnosti a čisté přírody. Eva



Odpovědět