Včely léčení

Vše o včelaření, hmyzu, ...
Uživatelský avatar
Barbora
Příspěvky: 5
Registrován: 26 lis 2013 09:02

Re: Včely léčení

Příspěvek od Barbora »

Asi máte pravdu, je na nás ve spolku vyvýjen tlak. Zvlášť od těch, co jim včelstva varoázou popadala. Ani já nesouhlasím se zbytečným nadužíváním Varidolu, zvášť pokud jsou včely jen minimálně napadené. Je (funkčí), ale přece jen - pesticid. Předseda sdružení mi na dotaz tvrdí, že má písemné nařízení od krajské veteriny, které předloží. I tak děkuji za upozornění na "nebo" - mám pozorněji číst a nevěřit všemu co se řekne.


Co se týká chemie "přírodní", tedy žíraviny thymolu, nebo s kys. mravenčí, která se v množství odpařovaném v jednom úle za jednu sezonu běžně v přírodě v takové koncentraci nevyskytuje (a to ani když stojí úl přímo mraveništěm), člověk může včelám ublížit dost podobně. Stačí příliš nízké podmety, špatné dávkování a je napřed po matce a pak po včelách. Jak známo, funguje odpařováním, pokud tedy v létě dostatečně nepomůže a včely budou přesto zamořené, na podzim už je z toho nevytáhne. V tomhle varidol zabodoval, když včelstva padala ve velkém. Navíc nejsem sama, kdo má zkušenost, že dvě včelstva vedle sebe reagují na "přírodní" léčbu úplně jinak... Kdyby byla volba nechat je padnout, nebo varidol, pro mě by byla volba jednoznačná.    


Ještě k mému šaškování s vědou pana Emota, dochází vám, že s ním jste ze stolu smetl i veškerou homeopatii, která je   založena v podstatě na stejném principu. Když se léčí homeopatií úspěšně kočky a psi, proč by se nedaly léčit včely? Domnívám se, že to ještě nikdo nevyzkoušel. Pokud ano, těším se, že si o tom na nějakém fóru přečtu. 


Každopádně vidím, že tu přínosem se svými názory nejsem, takže.


Sa majte.


Včelkám zdar.


 


 


   


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Včely léčení

Příspěvek od QNX »

Barbora: Pokud spolek tlačí na své členy a nutí je dělat něco s čím nesouhlasí, tak volba je jasná ..... vystoupit z toho spolku. Thymol ........ je přírodní látka (jeho značná část se získává extrakcí z tymiánu). Jeho jedovatost je malá (ještě jsem se nesetkal, že by se někdo otrávil třeba mateřídouškovým čajem), ale jeho dezinfekční účinky jsou ještě větší než u fenolu.


Kyselina mravenčí ....  ano, koncentrace se používejí větší než jsou ty "nad mraveništěm", ale včela je s mravencem dost příbuzná a tak i jejich metabolismus je dost podbný. Stejně jako mravenci i včely vytvářejí vlastní kyselinu mravenčí. Jako látka je to tedy pro včelu něco přirozeného. Samozřejmě, škoda se dá způsobit včelám i s kyselinou mravenčí, ale většinou bych hledal chybu na straně včelaře, kteří použil chybný postup. S tím odpařováním je to jeasné, prostě při nízkých teplotách už moc nefunguje. Nic však nebrání použít v sezóně kys. mravenčí a když je potřeba léčit při nízkých teplotách, tak nasadit kyselinu šťavelovou aplikovanou sublimací. No, ale jak jsem psal. Jako včelař nemám dost zkušeností, abych mohl radit jak bojovat s VD. To co píšu vychází ze zkušeností jiných a z mých znalostí chemie. Pokud by došlo na nejhorší, tak bych se použití Varidolu nebránil (jenom med bych od toho včelstva už nechtěl), ale on se nasazuje i tam, kde k tomu důvod není.


Emoto a homeopatie ....... to nemá cenu, je to jen otázka víry.


VeronikaX02
Příspěvky: 26
Registrován: 06 srp 2012 08:10

Re: Včely léčení

Příspěvek od VeronikaX02 »

Milá Barboro,


přínosem tu jste. Na permaweb nechodí přece jen QNX :-)


Ohledně p. Emota... tak ty jeho fotky krystalů vody jsou přece důkazem i pro ty, kteří potřebují hmatatelnější důkazy. Ale samozřejmě je každého věc, jestli to chce přijmout do svého života nebo ne.


Nedávno jsem objevila krásnou publikaci (hlavně pro děti) Tajuplná řeč vody, zde je k dispozici: http://delfino.cz/





Barbora říká:


Asi máte pravdu, je na nás ve spolku vyvýjen tlak. Zvlášť od těch, co jim včelstva varoázou popadala. Ani já nesouhlasím se zbytečným nadužíváním Varidolu, zvášť pokud jsou včely jen minimálně napadené. Je (funkčí), ale přece jen - pesticid. Předseda sdružení mi na dotaz tvrdí, že má písemné nařízení od krajské veteriny, které předloží. I tak děkuji za upozornění na "nebo" - mám pozorněji číst a nevěřit všemu co se řekne.


Co se týká chemie "přírodní", tedy žíraviny thymolu, nebo s kys. mravenčí, která se v množství odpařovaném v jednom úle za jednu sezonu běžně v přírodě v takové koncentraci nevyskytuje (a to ani když stojí úl přímo mraveništěm), člověk může včelám ublížit dost podobně. Stačí příliš nízké podmety, špatné dávkování a je napřed po matce a pak po včelách. Jak známo, funguje odpařováním, pokud tedy v létě dostatečně nepomůže a včely budou přesto zamořené, na podzim už je z toho nevytáhne. V tomhle varidol zabodoval, když včelstva padala ve velkém. Navíc nejsem sama, kdo má zkušenost, že dvě včelstva vedle sebe reagují na "přírodní" léčbu úplně jinak... Kdyby byla volba nechat je padnout, nebo varidol, pro mě by byla volba jednoznačná.    


Ještě k mému šaškování s vědou pana Emota, dochází vám, že s ním jste ze stolu smetl i veškerou homeopatii, která je   založena v podstatě na stejném principu. Když se léčí homeopatií úspěšně kočky a psi, proč by se nedaly léčit včely? Domnívám se, že to ještě nikdo nevyzkoušel. Pokud ano, těším se, že si o tom na nějakém fóru přečtu. 


Každopádně vidím, že tu přínosem se svými názory nejsem, takže.


Sa majte.


Včelkám zdar.


 


 


   


 





Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Včely léčení

Příspěvek od Honza Kral »

Ano, souhlasím v obou dvou bodech, děkuji Veroniko.



Osobně jsem otevřen jakékoliv prevenci varoázy a bude-li fungovat, je mi fuk i kdyby zahrnovala pentagramy kolem včelnic. A taky doufám, že časem si někdo někde všimne, že jeho včely jsou nějakým způsobem rezistentní a dá o tom vědět. Fráňa Drtikol říkával: "Geneze trvá". Sice v jiném kontextu ale já na to spoléhám. :)

Jinak, vzhledem k tomu, že se k nám ze Španělska a Francie šíří afričtí křízenci, nevíte někdo (ne Rimmer, děkuji) jestli jsou výsledné kombinantní kmeny včel stále náchylné?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Včely léčení

Příspěvek od QNX »

Veronika: Fotky pana Emota nejsou žádným důkazem, je to celé podvod. Důkaz by to byl, kdyby pan Emoto zveřejnil postup jak ty fotky dělá, by si to ostatní mohli ověřit. Nic nezveřejnil a to dokonce ani když dostal nabídku 1 000 000 dolarů za to, že postup zveřejní (tedy peníze by dostal jen v případě, že by ten postup opravdu fungoval). V případě VD jsou na víře založené postupy (Emoto, homeopatie, pentagramy  atd.) na škodu, protože odvádějí pozornost od hledání skutečných řešení ........... no, ale obzvlášť absurdní je kombinace víry s tvrdou chemií :-) To mi opravdu rozum nebere. Chápal bych nějakého šarlatána co bude kreslit pentagramy a křepčit kolem úlů magické tanečky (chápal bych ho jako blázna, ale každý z nás je tak trochu podivín, tak proč ne). Chápu i včelaře používající tvrdou chemii, protože to opravdu dobře funguje (a následky prostě každý řešit nemusí. Obzvášť, když dělá med na prodej a ty následky nesou jiní). Chápu alternativní včelaře co hledají funkční, ale mírnější metody ............. ale proč šaškovat s postupem založeným na víře (tedy bez skutečného efektu) a k tomu přidávat jedovaté chemikálie? Ty chemikálie budou fungovat i samotné, tak proč ztrácet čas malováním pentagramů, když už jednou ty jedovaté látky do včel nacpu?


VeronikaX02
Příspěvky: 26
Registrován: 06 srp 2012 08:10

Re: Včely léčení

Příspěvek od VeronikaX02 »

QNX: O tom nezveřejnění postupu fotografování krystalů vody jsem neslyšela. Ale na netu lze najít např. toto: http://objevto.blog.cz/1009/voda-a-masaru-emoto


a tam je postup uvedený - fotky na začátku.


Pozor taky na označování někoho podvodníkem, pokud k tomu nemáme všechny ověřené informace - tzn. že jsme to sami viděli a víme o tom všechno.



Homeopatie není založená na víře. Ta funguje krásně i u zvířat, malých dětí atd.


Např. kamarádka popisovala, jak koza dostala očkování. Vzápětí zkolabovala. Dostala hned homeopatikum-myslím to bylo aconitum na šok - a vzpamatovala se za chvilku. A tisíce případů mohou popisovat veterináři, kteří se zabývají homeopatií.


Ale jinak - ona i taková víra samotná léčí a docela silně. Třeba když dávali lidem placebo, tak to léčilo s podobným úspěchem jako léky. Protože ti lidé věřili, že užívají lék,který jim pomůže.



Kombinace víry a tvrdé chemie... no když už se použije ta tvrdá chemie,tak se to může částečně vylepšit ještě jinými postupy. 


Když to převedeme na lidi, tak si třeba někdo vezme antibiotika,když už je to vážnější. Ale k tomu si vezme ještě něco přírodního, něco na podporu imunity, něco, co pomůže tělu se s tím lépe vyrovnat. A někdo si k tomu přidá ještě tu vodu ze studánky a třeba i prozářenou láskou. Ještě k tomu přidá tu víru, že se brzo uzdraví a že škodliviny z antibiotik tělo zvládne co nejlépe vyloučit. A přemýšlí, proč onemocněl, co mu to má říct.



Takže můžeme zkoušet různé postupy, jak podpořit zdraví včelstev. A naopak my můžeme podpořit svoje zdraví používáním vody "nabité" u včel.



Problémem jsou chemické postřiky řepky, GMO, mobilní vysílače atd.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Včely léčení

Příspěvek od QNX »

To je marný.


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Včely léčení

Příspěvek od Sanča »

Spíš s tebou je to někdy chlape marné:-(. Můžeš si udělat další zářez na pažbě, za dalšího znechuceného člověka z fenoménu zvaného QNX. To musí člověka bavit.

QNX říká:


To je marný.





Uživatelský avatar
Barbora
Příspěvky: 5
Registrován: 26 lis 2013 09:02

Re: Včely léčení

Příspěvek od Barbora »

Veroniko, děkuji... i za odkaz... jsem další případ, který má "asi věřící zvíře". Můj pes měl pravidelné velmi bolestivé záchvaty. Zkoušeli jsme analgetika - různá, v obřích dávkách - je to kus psa a většinou jsem byla ráda, že aspoň na část noci usnula. Pak nám osvícená veterinářka nabídla homeopatika. Zabralo to téměř okamžitě. Něvěřili jsme vlastním očím. Za půl hoďky k nám přišla a vrtěla chvostem. Polehávala, ale žádné kničení. Takže věřím, že až začne víc homeopatů včelařit...


Důkaz... to slovo pro každého může znamenat něco jiného. Pokud je někdo vědec par excellence, a je mu blízká chemie, pak mu musí být blízká i fyzika. Co už věděla kvantová fyzika před 15ti či více lety je, že původním hybatelem všeho je - myšlenka. A na tomto bodě vědcům už nezbylo, než si přizvat teology. (zpopularizované např. ve filmu What the bleep do we know.) Ještě starší jsou práce Rupperta Sheldrake a jeho možná 25 let staré důkazy morfické rezonance. 


Každý má právo myslet si co chce... a třeba se i podělit s radou, když myslí, že to někomu bude k dobru, ale nejvíc člověk stejně obdivuje (ať už z oborů vědeckých, nebo třeba největší mistry hudebníky) když jejich um a poznání jde s pokorou. Není ale třeba kvůli tomu druhé urážet. 


K vodě: na you tube jsou zajímavé odkazy (přesně ten typ dokumentů kterým by si qvé neměl kazit odpoledne) pokud je neznáte, jukněte na to.   http://www.youtube.com/watch?v=5zWgTUr0GwU a http://www.youtube.com/watch?v=q8CJYRiIh9o Vám se odvážím i napsat, že roztoky které připravuji za studánkové vody občas zamíchám rukama. Včelám ale nechávám i hodně jejich medu, ten je léčí nejvíc ze všeho.


pro QNX: K reziduím z varidolu: v tomto ohledu by nás rozsoudily jen výsledky dvou nezávislých laboratoří. Já se domnívám, že pokud během roku léčím kys. mravenčí a v případě, že jsou stále roztoči přítomni ve větším množství (denní spad více než 5 samiček), což bohužel zatím většinou jsou, provedu jedno přeléčení varidolem. Pak se teprve ukáže překvapení, co tam všechno bylo). Včely - létavky které přinášejí nektar jsou z jara narozené, fumigaci nezažily, ani až na malé zbytky zprac. cukru nevyrostly na zimních zásobách, nektar ukládají do souší v medníku, které rovněž nebyly fumigovány. S varidolem do přímého styku nic nepořišlo. Proto říkám, že pokud nemáte úly u postupně kvetoucího sadu uprostřed divočiny, nebo jste v horách na samotě, ani vy nevíte, co vám do medu přinesou. V osídlené krajině plné zahrádkářů a zemědělců je postřikováno, roundapováno, používány jsou přípravky proti plísním a mšicím a tuhle jsem pozorovala, jak včelky pily vodu z přetékajícího okraje dětského bazénku, který se krásně leskl opalovacím olejem :-)... K poznámce "je jim jedno co v tom je, protože to prodávají druhým" to je spíš poznámka pro velkovčelaře, ne chovatele a piplatele několika včelstvev, kteří pokryjí nanejvýš potřeby své rodiny a kamarádů.  


I přesto, co všechno v medu "může být" je to zázračná medicína, včely nektar opatří svými enzymy a především svou energií. Všimněte si, že cokoliv jim dáte do úlu, ony očistí, mrtvolu myši když nemůžou vytáhnout, tak zabalzamují, vše ošetří, přijmou za své. Někdy mám pocit, že když v nich jsem, řeknou si: ...co nám to sem nosíš...?!, v tu ránu začnu zívat a mohla bych u toho usnout. Tak za 1/4 hodiny až 20 minut se to otočí (jako by mi to očištěné vrátily zpět). A hned je člověk jak rozsvícená baterka. 


K předchozí diskuzi Veroniko, vyjádřila jste to přesně. nejde přece o žádnou nejasnost o směřování v ideálech. Je-li někdo na bylinky a dostane sněť do nohy, nechá si ji snad uříznout, aby se nezpronevěřil bylinkovým ideálům, nebo si píchne tetracyklín...? Vyzkoušej vše a podrž to nejlepší, v bibli psáno. Vše je o rovnováze. Až se do ní i včelky dostanou, poté co přestanou umírat na v mnohém námi způsobené problémy, bude třeba opravdu stačit jen v úlu zavěšená mateřídouška. A pokud se to někomu už daří, je to skvělý.  


Právě v tomhle, domnívám se, je výhoda svazu. Můžeme víc než jednotlivec tlačit na místní zemědělská družstva, vyžadovat seznamy toho co používají, dělat jim peklo když kašlou na biokoridory a sekají srnčata, nebo se třeba domluvit o vysetí svazenky na podzim...   je to ale běh na dlouhou trať.


 


 


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Včely léčení

Příspěvek od QNX »

Jak jsem psal, je to marné. Zakládám téma "Léčení včel" na sobestacnost.cz, tam to lze udržet v racionální rovině. Masaru Emoto tam nesmí, tak tam bude klid na zpracování ověřených postupů boje proti VD. Tady se zase budou vyprávět pohádky a budou z toho jenom hádky.  Jenže to včelám ani trochu nepomůže.


Odpovědět