Včelaři, za kolik prodáváte svůj med?

Vše o včelaření, hmyzu, ...
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Včelaři, za kolik prodáváte svůj med?

Příspěvek od QNX »

Měl bych dotaz na zdejší včelaře. Jaká je běžná prodejní cena květového medu při odběru cca 100kg? Díval jsem se na netu a našel jsem výkupní ceny kolem 60kč/kg ...... dá se za podobnou cenu nakoupit metrák kvalitního květového medu přímo od včelaře?


Stepan L.
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2013 08:18

Re: Včelaři, za kolik prodáváte svůj med?

Příspěvek od Stepan L. »

60 je dost nizka cena. Ja prodavam za 100 a to si myslim, ze je jeste dobra cena. Pro dobre zname za 80. Ale na trzich a na jarmarcich se bezne prodava kolem 120/130.  Ferovou cenu, tak aby vcelar i neco  vydelal, bych videl minimalne 80-100, pokud je to mensi vcelar. U velkovcelaru je to samozrejme trochu jinak.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Včelaři, za kolik prodáváte svůj med?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, dá. můj soused prodává květoý za 60,tmavý za 80.plus sklenice.

Stepan L. říká:


60 je dost nizka cena. Ja prodavam za 100 a to si myslim, ze je jeste dobra cena. Pro dobre zname za 80. Ale na trzich a na jarmarcich se bezne prodava kolem 120/130.  Ferovou cenu, tak aby vcelar neco rozumneho vydelal, bych videl minimalne 80-100.





Uživatelský avatar
Slavek Krčmář
Příspěvky: 66
Registrován: 07 srp 2010 18:00

Re: Včelaři, za kolik prodáváte svůj med?

Příspěvek od Slavek Krčmář »

Květový med za 60 Kč se dá sehnat. A to nejlépe začátkem června kdy je čerstvě po vytočení. V tu dobu se ho zejména velcí včelaři zbavují za tuhle cenu. Prodávají ho takhle výkupcům. Koupit v tuto dobu za 60Kč by byl malý zázrak,


protože minulý rok byl silně podprůměrný a tudíž medu nedostatek.


Jinak já prodávám květový pastovaný za 100 Kč a 120 Kč za tmavý .Teď jsem bez medu . U nás to je průměrná cena.


 


Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Včelaři, za kolik prodáváte svůj med?

Příspěvek od tomáš hanák »

.... 100kg je už welkoobchodní množství takže prodej ze dvora 100kč/kg asi nebude ten správney model ...kolik je to let kdy byl med ve výkupu za 25kč/kg ? to si děda stěžoval-i když ho tam nedával :)) Bohužel loni byla s medem docela krize všude ,co jsem slyšel a tím i stouply ceny..


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Včelaři, za kolik prodáváte svůj med?

Příspěvek od QNX »

Tak to je dobrá zpráva. Na začátek června si klidně počkám, to není problém. Pokusím se ten metrák koupit :-)


Uživatelský avatar
Martin Macháček
Příspěvky: 2
Registrován: 29 bře 2010 11:32

Re: Včelaři, za kolik prodáváte svůj med?

Příspěvek od Martin Macháček »

Dobrý včelař dělá nákladově kg medu za 34  až 40 Kč /kg. V tom jsou započteny investice do úlů, nafta do aut, a účetní odpisy. Výkupci nakupují velkoobchodně med letos kolem 60 Kč / kg - cena za med v sudech po 300 kg. Ale těm se dá jen nejhorší bordel co nejde prodat ze dvora. Pak se med prodává také do AT,DE a Polska za cenu v sudu kolem 80 Kč. V Polsku stojí med už skoro 200 Kč / kg. Pokud seženeš za 60 Kč, tak to kup. Už od konce roku nemají med ani včelaři mezi s sebou a překupují ho za cenu kolem 75 Kč/kg ( květový - řepka, loni stejně jiný nebyl ). Koukni na www.apiscech.cz a najdi si někoho poblíž, nebo na www.vcelarstvi.cz


Vladimír Hricák
Příspěvky: 1
Registrován: 09 kvě 2013 14:44

Re: Včelaři, za kolik prodáváte svůj med?

Příspěvek od Vladimír Hricák »

Nedávno byla v časopise Včelařství zveřejněno porovnání cen medu v okolních zemích,vč.ČR.Z něho vyplynulo,že máme u nás nejlevnější med ve střední Evropě.Dražší ho mají i poláci,kteří obecně svými cenami potravin válcují konkurenci.


Nejsem příznivec extrémů,ale cenu pod 100,-Kč/kg považuji za výsměch práce včelaře a ignoraci skutečných nákladů na chov.Nemusela by být,jako ve Švýcarsku,kde vycházela v přepočtu 400-500Kč,ale včelaři by se neměli podbízet.Vždyť jsou pak sami proti sobě.


Ještě před 5 lety jsem nakupoval kg mezistěn za 140,-Kč.Dnes je to už 190,-.O cukru ani nemluvím.Kde jsou ty časy,kdy se dal sehnat za dvanáct korun.Přes velkohubé prohlašování českých i unijních úředníků o podpoře včelařů nám nejsou schopni ani zařídit nákup cukru při akcích,kde je povoleno nakoupit za akční cenu pouze jedno balení(10kg) na jeden nákup.Rotuje pak celá rodina,každý s jedním balíkem několikrát za sebou.


Je to jako se vším v této zemi.Všichni mluví,nikdo nechce dělat.Dotace začínajícím včelařům,alespoň v jižních čechách,je také samostatná kapitola.O limitu max. 4 tisíce na jedno včelstvo,potažmo max. 4 včelstva na jednoho včelaře nebudu mluvit.Dotace byla přiznána pouze registrovanému členovi Českého svazu včelařů.Ten ale nesměl mít v této době již registrované ani jedno včelstvo.Přitom podmínky pro podání žádosti byly vyhlášeny 3.1. a konec možného podání žádosti byl 31.3.Jinými slovy,začínající včelař by se pro včelaření musel rozhodnout 3.ledna,musel by vstoupit do místní organizace svazu,nechat se zaregistrovat(přidělení registračního čísla alespoň u mne trvalo dva měsíce) a teprve potom může podat žádost o dotaci.Pokud v té době již vlastní nějaké včely a přizná je,nemusí už o dotaci ani žádat.A potom musí čekat a modlit se,aby na něj nějaké peníze zbyly,protože na žádnou dotaci neexistuje právní nárok,žádosti se (prý) vyřizují v pořadí,v jakém byly podány a rozpočet je pouze omezený. 


Když pak jdu do supermarketu,kde "luční" med prodávají za stovku a lesní za 130,-,oba druhy tečou,jako sirup v polovině března,můžu se jenom dohadovat,čím vším ho dodavatelé "natáhli",aby byl tekutý.


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Včelaři, za kolik prodáváte svůj med?

Příspěvek od QNX »

No, kdyby tady byl nějaký včelař ochotný prodat cca 100kg medu za nějakou rozumnou cenu, tak můj zájem stále trvá. Nechci řepku, ale měl by to být med květový. Nakonec jsem se sice rozhodnul, že se včelařením začnu sám, ale letošní rok bych med ještě nějaký nakoupit chtěl.


PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Včelaři, za kolik prodáváte svůj med?

Příspěvek od PilotPM »

Jak psal Slavek Krčmář, sehnat se za tu cenu dá, ale ne balený (ve sklenicích). Nejlepší bys asi měl se domluvit s nějakým velkovčelařem a přinést mu před vytačením rovnou nádobu, kam to chceš dát.


Odpovědět