Včelaření

Vše o včelaření, hmyzu, ...
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Včelaření

Příspěvek od QNX »

Vlasatej: Ty znáš nějakýho včelaře co mu včela vypíchla oko? Na očním jsem už po broušení s flexou byl ....... ale taky jsem znal ženskou, která měla poleptaný obličej, protože si na něj nasadila ochranné brýle (které nějaké prase před ní zapatlalo kyselinou)


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Včelaření

Příspěvek od Vlasatej »

:) no znám člověka kterej do oka žihadlo dostal a moc se tomu nesmál když pak ležel v nemocnici aby o to oko nepřišel. Včelař to není.  Já sem to jednou dostal těsně pod oko do víčka asi 10m od úlu , a to sem tam jen normálně seděl a pozoroval co se děje na česnech a najednou frrrr, jedna z úlu vylítla a bylo to tam.


 Nechci se přít jestli přídeš o oko když tě do něj píchne včela, chci jen říct že do včel se mají používat ochranné pomůcky , protože je to hmyz který nemá k člověku žádnou citovou vazbu.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Včelaření

Příspěvek od QNX »

Vlasatej: taky se nechci přít, jenom jsem nikdy neslyšel, že by to bylo tak nebezpečné. Netvrdím, že včela má k člověku nějakou citovou vazbu. Tvrdím, že jejich útočnost/neútočnost je geneticky daná.  Z vlastní zkušenosti pak tvrdím i to, že některé chovné linie jsou velice mírné.


PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Včelaření

Příspěvek od PilotPM »

Jako kluk jsem s tátou taky chodil ke včelám v tričku a kraťasech. Jednou jsem ale dostal žihadlo a začal jsem se dusit. Nic příjemného.


freda vcelar
Příspěvky: 10
Registrován: 20 kvě 2013 07:33

Re: Včelaření

Příspěvek od freda vcelar »

u nas doma byly vcely vzdycky Tata mel 30tery a strejc hned za plotem 20catery Byly to docela divosky Hlavne pri suseni sena jsme si uzivaly ...Ted jich mam 80 vigorky nadherne mirne Ale stejne kdyz jdu do nich tak si vezmu klobouk a rukavice Je to jednoduchy Kdyz te vcela pichne do panenky tak o oko prijdes.A kdyz drzis ramek s medem opsypanej vcelkama a pichne te do briska prstu tak to taky neni nejprijemejsi


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Včelaření

Příspěvek od QNX »

freda vcelar: Opravdu jsou nějaké příapady, že včelař přišel po bodnutí včelou o oko?


freda vcelar
Příspěvky: 10
Registrován: 20 kvě 2013 07:33

Re: Včelaření

Příspěvek od freda vcelar »

v \nasavrkach Na vcelarsky skole nam to rikaly Je nepatrna sance ze te vcela pichne do panenky ale kdyz se to stane tak o oko prijdes Ja mam vcelstev docela dost 80 a protoze jsem u nich v lete prakticky kazdy den tak to ryskovat nechci a radeji klobouk si vezmu


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Včelaření

Příspěvek od QNX »

freda vcelař: No dobrá, jen jestli se pravděpodobnost takové události použitím klobouku nezvětší.  Když se ti včela dostane pod síťku klobouku, tak bych se ani nedivil.


Uživatelský avatar
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 94
Registrován: 09 bře 2010 19:41

Re: Včelaření

Příspěvek od Tomáš Svoboda »

Pro odlehčení posílám odkaz na 'chov' sršňů:) (v druhé půlce odkazované stránky): http://www.prirodnizahrady.com/vcely-bydlo.html


freda vcelar
Příspěvky: 10
Registrován: 20 kvě 2013 07:33

Re: Včelaření

Příspěvek od freda vcelar »

peknej odkaz Diky Tomasi Klaty maj ohromny kouzlo


Odpovědět