Pořad " přidej se " a bláboly o kachnách vs. plzáci.

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Pořad " přidej se " a bláboly o kachnách vs. plzáci.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

dneska byl před chvílí na čt.2 v pořadu - přidej se, odvysílán pořad o přírodních zahradách...rád bych věděl, proč tam v něm jana. bochníčková z mutišova, zas tak zcela tupě a dogmaticky pouští do éteru a mate s tím zas další neoruralisty, ty bláboly, že jen a jen indický běžec je schopný si poradit s plzáky...!!! že jiné kachny je neberou...!!! jak sama v pořadu řekla národu, teprve asi loni si pořídila indické běžce a letos má 1. odchov...jak může někdo něco takového tvrdit, když neví o kachnách ani prd...???!!! a takových tvrzení se pak chytají nevědomí neoruralisté a nahrává to kšeftařům a množitelům indických běžc, co pak za káčata požadují nepřiměřené částky, jak to bylo třeba hlavně loni a v měnší míře i letos...


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Pořad " přidej se " a bláboly o kachnách vs. plzáci.

Příspěvek od Martin Gross »

Radime, prosíííííím, to už tu bylo......


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pořad " přidej se " a bláboly o kachnách vs. plzáci.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ano, bylo to tu, ale ten pořad se vysílal právě dnes...!!! ale mi jde jen o to, že se stále opakujou ty bludy a nepravdy, že na plzáky je jen a jen indický běžec, jako by jiná plemena kachen neexistovala...!!! a ještě tam řekne takovou blbost, že jiné kachny plzáky nežerou...!!! a nevím, proč tam do toho míchá husy, které jsou býložravé a nemají se slimákama co dělat...sama řekla, že si ty běžce pořídila nedávno a letos má teprv káčata...tak co i tom mele, když ví lautr hovno...???


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Pořad " přidej se " a bláboly o kachnách vs. plzáci.

Příspěvek od Martin Gross »

OK. Nabídni na ně čínky.  S adresou. ukamenujou Tě a přestane tě to irritovat.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pořad " přidej se " a bláboly o kachnách vs. plzáci.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

jáké čínky máš na mysli...??? plemeno kachen čínky neexistuje...jako i husokachna atd...to je jen obchodní název který myslím navrhl nestor českého drůbežnictví fr. tuláček...myslíš tím kachnu pižmovou nebo kachnu pekingskou...??? mnoho lidí si to totiž zaměňuje...


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Pořad " přidej se " a bláboly o kachnách vs. plzáci.

Příspěvek od Martin Gross »

Takový drůbežář, a nevíš, komu tak chovatelé říkají?


Čínky, alébrž kachna pižmová, domastikovanáž to pižmovka velká, z pralesův Ameriky jižní.


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Pořad " přidej se " a bláboly o kachnách vs. plzáci.

Příspěvek od Martin Gross »

Oprava: Domestikovaná.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pořad " přidej se " a bláboly o kachnách vs. plzáci.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no právě že tak jmenuje každý něco jiného...každý si představí pod tím názvem jinou kachnu...jak pekingskou, tak pižmovku...jinak já pižmovky mám...samy si vysedí kachňata 2 x do roka a nemusím se tak strachovat, zda mi pak nějaká kachna uteče z vajec, když už náhodou sedne...lidi by se měli zaměřit i na ostatní plemena kachen a ne jen slepě a dogmaticky následovat blábol, že na plzáky a jiné slimáky jsou jen a jen indičtí běžci a že jiné kachny je nesbírají...!!! ten je možná pro někoho zajímavý svým kolmým držením těla a jinému se zase nelíbí...veganům zase vyhovuje, že na něm moc masa není oproti jiným plemenům, když oni mají k masu odpor...ale permakulturu nepraktikují jen fanatičtí radikální vegani...i když by si to mohl leckdo myslet, když si přečte pozvánku na nějaký ten workshop, kde se nebízí jen bezmasé menufutro... za vyzkoušení by stálo i plemeno kachen kampbel...je jen o něco těžší než původní a příbuzný indický běžec a snese 2x více vajec...až okolo 200 ks...takové zbožšťování indického běžce na pemakulturní kachní božstvo je k hovnu...


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Pořad " přidej se " a bláboly o kachnách vs. plzáci.

Příspěvek od Martin Gross »

Lidi chovají i další plemena kachen. A to i v setelitních sídlištích. Viděl jsem to. Mrkni se na moje fotky ze zahrady, kterou moje drůbež obývá 360dní v roce, od 06:00 do 18 - 22:00. Představ si tam pižmovky, nebo barbarie. (i to už mám za sebou - barbaria a měsíční krajinu kol doomu)


Ta paní tam trochu přestřelila, ale v části měla trochu pravdu. Pokud koupíš kuřice a subadultní drůbež obecně, z velkovýkrmny, tak budou po plzácích dupat a ani si jich nevšimnou. Slepice to budou baštit taky po kilech, pokud jim to dáš od doby těsně po vylíhnutí.


Neustoupím ale od toho, že ono plemeno kachen má prostě v zásadní míře raději maso, než bejlí. Za 6 let chovu o tom něco vím.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pořad " přidej se " a bláboly o kachnách vs. plzáci.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ale mi jde jen o to dogmatické prosazování a vyvyšování indických běžců a jejích zbožťování na permakulturní superkachnu...!!! ...!!! každý si může vybrat i jiné plemeno kachen jaké mu nejvíce vyhovuje k danému pozemku a jeho rozloze a tady je stále podsouván jen a jen indický běžec...barbarie jsou vyloženě masné kachny...ta ženská tam to nepřestřelila trochu ale dost...!!! jednak zase uvedla neoruralistické neználky v omyl že jiné kachny plzáky nepřijímají a také když tam uvedla, že si pořídila 3 páry...k čemu má 3.3 když by mohla mít 1.3 nebo 1.5...??? ti 2ks. 1.0 jsou k ničemu...pokud ovšem nemá 3 různé barevné varianty...každý indický běžec snese do cca 60 - 80 vajec a tak i při chovném kmenu 1.2 může mít pak kachňat do aleluja...ale ty by musela zase chovat odděleně aby se jí to nepokřížilo...tak to chovají i poláci, že mají vše pokupě a pak jsou ty barevné rázy tak domíchané jak šlak...!!! jinak všechny plemena kachen jsou masožravé a na to bejlí, jak říkáš, jsou zase spíše ty husy...a co se týče té jiné drůbeže...je to přece jasné, že kuřice z velkochovů s řízeným světelným režimem dne nebudou přijímat běžné krmivo které má drobnochovatel k dispozici nebo co je k dispozici ve výběhu a na pastvě, když na to nejsou zvyklé a nikdy to neviděly...každý přece neinvestuje do krmných směsí a skrmuje jen to, co si sám vypěstuje nebo nakoupí někde na trhu...ti co mají deputát mají vystaráno...mi slepice plzáky přijímají a i krůty...


Odpovědět