Chov ryb

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Chov ryb

Příspěvek od Martin Gross »

I pro mě to bylo jedno z kritérií. Splněno částečně. Jen hodně vysoká spodní voda, na hranici sezónní stružka, jen výjimečně oněch 25l/sec. I tak plánuju nebesáček, pár tůněk a rzbník pro nějaké odolné kaprovité.


Uživatelský avatar
pk161
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 11:28

Re: Chov ryb

Příspěvek od pk161 »

Ten přítok je malý, na něco většího by to nebylo. Sousedovi by to podle mě nevadilo, stejně se mu tam z toho tvoří bažina. Pozemek jsem koupil v prosinci, tak musím ještě počkat do léta, abych věděl jaký je nejmenší přítok.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chov ryb

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

tak proč tu nedáš fotku toho pozemku pro představu a nezměříš průtok vody z toho pramene...??? třeba to svedeš nějakou starou rýnou do sudu a změříš za jak dlouho se ti naplní...když se sousedovi tam někde tvoří bažina, tak by si měl ten nějaký rybníček vybudovat i on...1 známý naplní pěkný rybníček i jen takovým čůrkem co mu teče z trubky ze země...



Uživatelský avatar
pk161
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 11:28

Re: Chov ryb

Příspěvek od pk161 »

Fotku bohužel nemám, se mi tam vtom mrazu nechce, ale je to fakt jen takový čůrek. Jak velký rybníček má ten známý?


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chov ryb

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

asi tak od oka cca 4 x 5 m...hloubku nevím...musím tam zajít pro líheň a tak se mrknu...někdy...ale pamatuji si ho ještě z doby, kdy se mlíko prodávalo z 25 l. konví do přinesené bandasky...nikdy nevyschl...možná, že do něj má i svod dešťovky ze střechy...


Uživatelský avatar
Lépe žít
Příspěvky: 16
Registrován: 06 led 2013 15:43

Re: Chov ryb

Příspěvek od Lépe žít »

Nejlepší je požádat o posouzení situace a vhodnosti pozemku nějakého autorizovaného inženýra vodohospodáře. Mám výbornou zkušenost s Ing. Lubomírem Novákem. www.avona.cz.  Mám zahradu na úbočí hory, bez stálého  přírodního zdroje vody. Napájím ho dešťovou vodou ze všech střech a zpevněných ploch (když prší), jinak průběžně veškerou odpadní vodou z provozu domu - jde přes biologickou čisírnu ČOV a kořenové dočištění. Největší problém byl se zasakováním, ubýváním vody z rybníčku, to mi p. Novák vyřešil dotěsněním a teď je to v pohodě. Chovám bílo žravé ryby proti zarůstání, jsou dobré. Na hladině plave fontánka se solárním panelem na doplnění vzduchu.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chov ryb

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

myslím, že není třeba pro posouzení situace zrovna autorizovaného inženýra, co si za to veme majlant...stačí snad navštívit někoho, kdo to již má vybudováno, přečíst nějakou knihu, např. přírodní koupací jezírka...a to vše skloubit se selským rozumem...


Uživatelský avatar
Lépe žít
Příspěvky: 16
Registrován: 06 led 2013 15:43

Re: Chov ryb

Příspěvek od Lépe žít »

To co píšeš je velmi logické, ale žijeme ve státě, kde jsou dána pravidla a na každý rybníček i jezírko na vodoteči musí být povolení od Odboru životního prostředí - Vodoprávního úřadu. K tomu je potřeba nějaký zjednodušený projekt s razítkem. Vypadá to jako děsná byrokracie, ale kdyby si každý udělal na potoce, který mu teče kolem domu jezírko, případně odebíral vodu pro zalévání zahrady bez povolení, za chvíli by žádná voda v potoce nezbyla.


Něco jiného je koupací jezírko s uzavřeným okruhem jako bazén, případně doplňované dešťovou vodou nasbíranou na vlastním domě, jako to mám já. Podle velikosti stačí ohlášení nebo stavební povolení. Ne povolení k nakládání s vodami, pokud nechceš přebytky vypouštět mimo svůj pozemek.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chov ryb

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ty to bereš nějak příliš ouředně...!!! byl jsem se 1x ptát na našem místním stavebním oddělení na možnost postavit dřevěnou šopu...zasypali mě tolika byrokratickými nařízeními, že jak skončila ta úřednice, tak jsem jí odvětil, že z toho co mi řekla si stejně nic nepamatuju...tatkt mit pak řtekla, že ať si tu šopu postavím a nerozšiřuji to nikde...ty bys žádal povolení k odběru vody z potoka k zalévání...??? to nemyslíš vážně...???!!! každý si na potoku u domu rybníček dělat nebude a nebude také odebírat vodu na zalévání...takže nemusíš mít strach že by v potoce nezbyla voda...a kdyžý už máš takový strach si nějakou vodu načerpat do sudů bez povolení, třeba i přes noc, tak si to byrokratické kolečko vyběhej...ten rybníček přece můžeš skrýt pod různými názvy, ne...??? třeba i pod to koupací jezírko, vsakovací nádrž a 100x atd...a když mám rozlehlý a členitý pozemek, tak si tasm ten rybníček vybagruju, obsadím vrbama a fertyk...!!! na povolení se jim můžu z vysoka vysrat...


Uživatelský avatar
Lépe žít
Příspěvky: 16
Registrován: 06 led 2013 15:43

Re: Chov ryb

Příspěvek od Lépe žít »

Tak to měli pravdu, protože šopu do velikosti 4x6 m můžeš opravdu postavit jen tak. U nás na Vlašsku tomu říkáme přístřešek pro ovce. Nevím proč Tě trápili byrokracií, to Ti mohli říct rovnou. Jenom dělají zlou krev a s.. si sami sobě na hlavu. 


Z druhé strany, soused si na mokřině vprostřed louky udělal před 15-ti jezírko a osadil stromkama, vrby a smrčky, pro lesní zvěř (je to myslivec) a loni mu přišel z ministerstva ŽP dopis, že při leteckém snímkování krajiny objevili na jeho pozemku významný biotop a že ho nesmí bez povolení zlikvidovat (on si ho chce nechat). Velký bratr všechno sleduje!!!



RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


ty to bereš nějak příliš ouředně...!!! byl jsem se 1x ptát na našem místním stavebním oddělení na možnost postavit dřevěnou šopu...zasypali mě tolika byrokratickými nařízeními, že jak skončila ta úřednice, tak jsem jí odvětil, že z toho co mi řekla si stejně nic nepamatuju...tatkt mit pak řtekla, že ať si tu šopu postavím a nerozšiřuji to nikde...ty bys žádal povolení k odběru vody z potoka k zalévání...??? to nemyslíš vážně...???!!! každý si na potoku u domu rybníček dělat nebude a nebude také odebírat vodu na zalévání...takže nemusíš mít strach že by v potoce nezbyla voda...a kdyžý už máš takový strach si nějakou vodu načerpat do sudů bez povolení, třeba i přes noc, tak si to byrokratické kolečko vyběhej...ten rybníček přece můžeš skrýt pod různými názvy, ne...??? třeba i pod to koupací jezírko, vsakovací nádrž a 100x atd...a když mám rozlehlý a členitý pozemek, tak si tasm ten rybníček vybagruju, obsadím vrbama a fertyk...!!! na povolení se jim můžu z vysoka vysrat...





Odpovědět