Chov ovcí

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Odpovědět
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Chov ovcí

Příspěvek od mastnacek »

Hele ja si myslim ze JBJ ma velkomnozstevni slevu a dovi jestli k tomu neprihodil jedno pekny jehne :) Co jsem koukal tak si i jinde rikaj cca korunu za 1cm prumeru.

Maly Nomad říká:


Prave se chystam si nechat pobalit nejake seno a u nas taky neukecam pod 120kc/balik.





Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Marion »

120 za balík? O jaké hmotnosti???


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Chov ovcí

Příspěvek od mastnacek »

Nevim, taky bych rad vedel kolik vazi ale vahu tak velkou nemam. Breptal neco okolo 200kg.

Marion říká:


120 za balík? O jaké hmotnosti???





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov ovcí

Příspěvek od jarda bon jovi »

tak ur¨čitě bude stát 400 balíků jinou cifru, než 10, nebo 30, to musí být jasný. Za den si týpek na mně vyjdělá měsíční mzdu, takže jsem pro balíkovače dobrej hejl....


Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Marion »

Já se ptám proto, že mi loni balíkoval soused 400 balíčků o hmotnosti 10-12 kg za 1000 kč, takže 120 za kulatý balík mi připadá hrozně moc... snad kdyby to byla 180ka ta má až 400 kg, ale jinak je to šílená cena, to bych se na to z vysoka, když spočtu vlastní dřinu s obracením a řádkováním na hrábích, tak už bych si je radši koupila hotové...

Marion říká:


120 za balík? O jaké hmotnosti???





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Chov ovcí

Příspěvek od mastnacek »

Vsechno je drahy, kdyz mas penize muzes si koupit vsechno :) Ja jeste vyplaznu prasule zamecnikoj za kulatej krmelec se striskou a uz do ovci nechci letos nic vrazet chci uz jen kasirovat za jehnata!



Tady se musim pochlubit s letosni jehnickou, nechla jsem si tu nejhzeci ze vsech.

Marion říká:


Já se ptám proto, že mi loni balíkoval soused 400 balíčků o hmotnosti 10-12 kg za 1000 kč, takže 120 za kulatý balík mi připadá hrozně moc... snad kdyby to byla 180ka ta má až 400 kg, ale jinak je to šílená cena, to bych se na to z vysoka, když spočtu vlastní dřinu s obracením a řádkováním na hrábích, tak už bych si je radši koupila hotové...

Marion říká:


120 za balík? O jaké hmotnosti???








Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Chov ovcí

Příspěvek od mastnacek »

Pekna knizka v anglictine o chovu ovci, je to pekne zpracovany s obrazkama :)
http://www.fao.org/docrep/009/ah651e/AH651E00.htm#Contents


Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Marion »


:-D Mě nejvíce pobavila ta věta "uz do ovci nechci letos nic vrazet chci uz jen kasirovat za jehnata!" to je fat gool...:-D


No, moje zkušenosti s chovem čehokoli rádoby užitkového jsou takové že pokud člověk nebere dotace, tak ty peníze z prodeje pokryjí v ideálním případě náklady... Al já třeba letos velice dobře prodala kůzlata Holanďanům, tolik kolik mi za pracho byčené kříženky dali oni by čech nikdy nedal...



mastnacek říká:


Vsechno je drahy, kdyz mas penize muzes si koupit vsechno :) Ja jeste vyplaznu prasule zamecnikoj za kulatej krmelec se striskou a uz do ovci nechci letos nic vrazet chci uz jen kasirovat za jehnata!



Tady se musim pochlubit s letosni jehnickou, nechla jsem si tu nejhzeci ze vsech.

Marion říká:


Já se ptám proto, že mi loni balíkoval soused 400 balíčků o hmotnosti 10-12 kg za 1000 kč, takže 120 za kulatý balík mi připadá hrozně moc... snad kdyby to byla 180ka ta má až 400 kg, ale jinak je to šílená cena, to bych se na to z vysoka, když spočtu vlastní dřinu s obracením a řádkováním na hrábích, tak už bych si je radši koupila hotové...

Marion říká:


120 za balík? O jaké hmotnosti???











Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Chov ovcí

Příspěvek od mastnacek »

Proc gool? :) Novy bahnice jsem letos kupoval, berana... nejaka ta lecba protoze bahnice byly dve z peti nemocny. Dotace beru akorat na plochu kterou secu a pasu a to je nejakych priblblych 2,5 hektaru. A ted budu brat jeste dotace na krmej den na berana. A kdybych mel tech bahnic aspon 14 coz ale momentalne neplanuju, tak bych mel i neco na ne a vubec se za to nestydim. Kdyz nad tim premejslim, dal bych malo "kolchoznikum" jeste vic. Vetsinu dotaci sbiraj hajzlove typu Babis a velkokolchoznici. Tem bych nasral do dlane s prominutim, ty se maj ohanet aby prodali. To my mrnousove co secem kazdou stran xkrat do roka dostanem naplivano. Znam pripadi co seknou louku jednou, zbalikujou, dostanou dtoace a pak ejste ten stoh sena podpalej a dostanou jeste od pojistovny :) A covek tady v ruce obraci kazdou kacku aby bylo na spravovani ohrad a staveni novejch. Kdyz se da starej kul pouzit znova aspon na tok, tak ho prdnu do zeme a tak dale. Ty kraso a pak tady vznikne nova strana, ktera chce rozhejbat cestovni ruch na broumovsku a podobny sragory. Zase lizt sudetakum do riti. Pritom minimalne pulku z tech starejch germanu zajima jak dopadly jejich honosny statky v okolnich vesnicich. No nic, jsem se zase vyblil z pocitu :)



Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Chov ovcí

Příspěvek od mastnacek »

Otazka na zkusene ovcaky. Lidi jak mate ustajenyho prez rok berana? Mam novyho s POP. Momentalne ho mam v jedny z ohrad na kterych rotuju. Hodil jsem k nemu nejstarsi ovci s jejima jehnatama aby nebyl sam a neblbnul. Kdyz je sam tak na sebe rvou na dalku a navic mam souseda taky s ovcema. Ten je ma teda s beranem furt ale taky po sobe rvou jak ujety. Jak resite ustajeni berana v roce? Chystam pro nej extra ohradu cca 380m2 uplne bokem od ovci z ovciho pletiva a mozna dvou rad el. ohradniku 15 a 50 cm od zeme. Ale nezda se me, ze by tam moh bejt po vetsinu roku sam kdyz je to to stadovy zvire. Uskodi necemu, kdyz bude beran se stadem od jara rekneme az bude jehnatum aspon 3 nedele az po odstav cca cervenec - srpen? Letos chci pripoustet listopad az prosinec.


Odpovědět