Chov ovcí

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Odpovědět
MilanX02
Příspěvky: 50
Registrován: 20 bře 2011 18:50

Chov ovcí

Příspěvek od MilanX02 »

ahoj chová tu někdo ovce celoročně venku


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov ovcí

Příspěvek od jarda bon jovi »

Já.Fakt celoročně, ale jen proto, že to samy chtějí.... Jináč mají přístup do hotelu karlton.


Uživatelský avatar
Markéta M.
Příspěvky: 82
Registrován: 15 bře 2010 22:03

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Markéta M. »

Chovali jsme. Minulý čas proto, že už ovce nechováme, nikoliv proto, že je už nemáme celoročně venku :-) Seno na zimu měly v seníku. Jak postupně ujídaly, tak se jim zvětšovalo místo pod střechou. Po obahnění jsme uvolněné místo na pár dnů využili pro matku a jehňata (záleželo na počasí). Seník se ze strany k louce plnil senem, z druhé ovce odebíraly.  Chovali jsme romanovky, potom i suffolky. Přikládám fotky.


Uživatelský avatar
Kahou
Příspěvky: 14
Registrován: 08 zář 2010 06:51

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Kahou »

Já ovce nemám, ale nemůžu nereagovat na Markétiny fotky, prostě nádhera. Nejen seník, ale i dům, to je zkrátka můj šálek, o němž zatím stále jen sním.


MilanX02
Příspěvky: 50
Registrován: 20 bře 2011 18:50

Re: Chov ovcí

Příspěvek od MilanX02 »

Díky za reakce já nemám možnost být na pozemku každý den tak řeším co s vodou v zimě,dost se liší názory kolik litrů ovce vypije za den.Podle těch svých to odhaduju na 5 až 7litrů denně.Seník je moc pěkný právě buduju něco podobného mám taky sufolky.


Uživatelský avatar
Miro Veselka
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2010 12:21

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Miro Veselka »

Marketa,co je to za psa?Aka rasa?


Uživatelský avatar
Markéta M.
Příspěvky: 82
Registrován: 15 bře 2010 22:03

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Markéta M. »

Díky :-) Dávám Jardovi za pravdu s těmi špruslíky. Nějak je ale potřeba vyřešit rovnoměrné užírání sena, aby šly "jesle" dobře poposunout kupředu (tak aby se zvětšoval přístřešek a nemuselo se přihazovat seno). Původní záměr byl, že jak na ně budou tlačit, tak si je posunou samy. Ne vždy se jim to dařilo. To by se hodilo i Milanovi pokud u ovcí nemůže být každý den. Ještě k té vodě. Naše 3 - 4 ovce přes zimu vypily necelý kýbl za den. Problém je spíše zamrznutí vody. 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov ovcí

Příspěvek od jarda bon jovi »

Pokud je přívod vody, jsou běžné nezamrzající napáječky. Spotřeba vody je naprosto odlišná na suchu a nebo na sněhu.


Při jeslích se dává pod jesle truhlík do kterého padá vycuchaná píce.žebřiny jeslí by měly být 7 až 10cm od sebe a zaoblené zahlazené hrany.Běžná spotřeba při senu je 5 až 7  dle váhy ovce a vzdušné vlhkosti, při senáži polovic.

Markéta M. říká:


Díky :-) Dávám Jardovi za pravdu s těmi špruslíky. Nějak je ale potřeba vyřešit rovnoměrné užírání sena, aby šly "jesle" dobře poposunout kupředu (tak aby se zvětšoval přístřešek a nemuselo se přihazovat seno). Původní záměr byl, že jak na ně budou tlačit, tak si je posunou samy. Ne vždy se jim to dařilo. To by se hodilo i Milanovi pokud u ovcí nemůže být každý den. Ještě k té vodě. Naše 3 - 4 ovce přes zimu vypily necelý kýbl za den. Problém je spíše zamrznutí vody. 





Uživatelský avatar
Markéta M.
Příspěvky: 82
Registrován: 15 bře 2010 22:03

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Markéta M. »

Šarplaninec.


Miro Veselka říká:


Marketa,co je to za psa?Aka rasa?





MilanX02
Příspěvky: 50
Registrován: 20 bře 2011 18:50

Re: Chov ovcí

Příspěvek od MilanX02 »

Je ovce schopná nalízat si sníh,když voda zamrzne?


Odpovědět