Chov ovcí

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Odpovědět
jednaajedna
Příspěvky: 5
Registrován: 26 čer 2012 16:40

Re: Chov ovcí

Příspěvek od jednaajedna »

U nás zafungoval Helmigal smíchaný s trochou jádra. Existují i různé pasty, pokud máš větší stádo. Stav se u veterináře, nebo ve zvířecí lekárně.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov ovcí

Příspěvek od jarda bon jovi »

o jakých červech to mluvíte a o jaké účinné látce? odčervujete od pasu , nebo na základě symtomů a nebo koprologického rozboru?

jednaajedna říká:


U nás zafungoval Helmigal smíchaný s trochou jádra. Existují i různé pasty, pokud máš větší stádo. Stav se u veterináře, nebo ve zvířecí lekárně.





MilanX02
Příspěvky: 50
Registrován: 20 bře 2011 18:50

Re: Chov ovcí

Příspěvek od MilanX02 »

odčervuju na jaře a na podzim bez rozboru


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov ovcí

Příspěvek od jarda bon jovi »


Ano, jistě, ale proč, proti čemu a čím????
Milan říká:


odčervuju na jaře a na podzim bez rozboru





Uživatelský avatar
Maly Nomad
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2012 14:23

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Maly Nomad »

vyplati se ty rozbory financne i pro malo ovci? Veterinar me nejak nenaplnuje duverou, mrkne do mikroskopu a vysledek ma behem par sekund... Kde nechavate delat rozbory, aby byly trochu duveryhodne? (jinak moc veterinaru ochotnych se venovat drobnemu hospodarskeu zvirectvu tu neni)



Mozna nejlepe poridit si mikroskop a naucit se sam.


Uživatelský avatar
Maly Nomad
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2012 14:23

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Maly Nomad »

Jinak ohledne toho kdy a proti cemu jsem slyzel nazor - na jare a na podzim neco ucinneho proti streckum(byva spis injekcni). Na podzim proto, aby ovce nemely celou zimu problemy s dychanim a na jare uz nevim proc :)



Pak behem leta nejake klasicke do tlamy proti oblym cervum/tasemnicim, podle toho co je zrovna v rozmachu.


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Simona Karolik »

Koprologické vyšetrenie je dobré kvoli tomu, že zasahujete len proti endoparazitom, ktorí sú skutočne v truse prítomní. Čiže videné komplexne-šetríte peňaženku a zároveň neoslabujete zviera zbytočnými farmaceutikami. Kto nemá doveru v svojho veterinára, može sa obrátiť na štátny veterinárny ústav. Na Slovensku Štátny veterinárny ústav v Bratislave, kompletné koprologické vyšetrenie stojí 10 eur. U nás teda musíte mať sprievodku od svojho veterinára, ktorý tam tú vzorku pošle so svojim odporučením.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov ovcí

Příspěvek od jarda bon jovi »


 No jasně, jsou to jedy, ať se nám to líbí, nebo ne. A že to děláe kvůli zvířatům, to je jasný. Stačí školní mikroskop a určitej postup a dá se i doma v kuchyni. a máte to ZADAMO.....


A zkušenej ovčák pozná posraanej zadek u jehněte a včas a cíleně reaguje.Je mi těch zvířat líto, když je někdo futruje ivermectinem nebo albendazolem jen kvůli dogmatům, pohodlnosti a nevědomosti. Třebas je odčervujete úplně zbytečně....dobrej veterinář to udělá za  kilčo, maximálně dvě....
Simona Karolik říká:


Koprologické vyšetrenie je dobré kvoli tomu, že zasahujete len proti endoparazitom, ktorí sú skutočne v truse prítomní. Čiže videné komplexne-šetríte peňaženku a zároveň neoslabujete zviera zbytočnými farmaceutikami. Kto nemá doveru v svojho veterinára, može sa obrátiť na štátny veterinárny ústav. Na Slovensku Štátny veterinárny ústav v Bratislave, kompletné koprologické vyšetrenie stojí 10 eur. U nás teda musíte mať sprievodku od svojho veterinára, ktorý tam tú vzorku pošle so svojim odporučením.





Uživatelský avatar
starej křupan
Příspěvky: 21
Registrován: 20 úno 2012 22:49

Re: Chov ovcí

Příspěvek od starej křupan »

Já odčervoval na základě symptomu řídkého lejna s viditelným napadením. Čím, jsem blíže nezkoumal, natož mikroskopem. Nejraději chodím cestou vody - cestou nejmenšího odporu. Po uvedeném Helmigalu (který mi v lékárně doporučili jako širokospektrální, 2 pytlíčky za 60Kč) a dávkování dle návodu na obalu se do týdne z oven trousily bobky tvrdé jak broky bez známek napadení.


Co na to zkušený ovčák, souvisí konzistence se zdravotním stavem? Podotýkám, že se nejednalo o oveny na chov, ale na výpas od jara do podzimu. Tímto samozřejmě nikoho neodrazuju od koprologických vyšetření, ani jiných ...logických způsobů, třeba použití čistě přírodních odčervovadel (sušený česnek, dýňová semena, pelyněk, ...kopr?). Naopak, má-li někdo vlastní zkušenost, ať se podělí.

jarda bon jovi říká:


odčervujete od pasu , nebo na základě symtomů a nebo koprologického rozboru?




jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov ovcí

Příspěvek od jarda bon jovi »

Dobrej přístup. řidký lejno,  problém..... Většinou tasemničnatost.....


Je jedno, jestli jsem  nebo nejjsem ekologickej. Kopu za zvířata a to nejen proto, že mne živí. jsou to kámoši. takže necpu do nich nic, co není třeba. Alternativa je fakt v pelyňku a vratiči a žaludech.. Dokonce se prodává v minerrálním lizu bylinná směs s odčervovadlem....Je to drahý jako fena, ale co není.....
 
OldaK říká:


Já odčervoval na základě symptomu řídkého lejna s viditelným napadením. Čím, jsem blíže nezkoumal, natož mikroskopem. Nejraději chodím cestou vody - cestou nejmenšího odporu. Po uvedeném Helmigalu (který mi v lékárně doporučili jako širokospektrální, 2 pytlíčky za 60Kč) a dávkování dle návodu na obalu se do týdne z oven trousily bobky tvrdé jak broky bez známek napadení.


Co na to zkušený ovčák, souvisí konzistence se zdravotním stavem? Podotýkám, že se nejednalo o oveny na chov, ale na výpas od jara do podzimu. Tímto samozřejmě nikoho neodrazuju od koprologických vyšetření, ani jiných ...logických způsobů, třeba použití čistě přírodních odčervovadel (sušený česnek, dýňová semena, pelyněk, ...kopr?). Naopak, má-li někdo vlastní zkušenost, ať se podělí.

jarda bon jovi říká:


odčervujete od pasu , nebo na základě symtomů a nebo koprologického rozboru?







Odpovědět