Chov ovcí

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Odpovědět
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov ovcí

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, bez potíží. Většina chovů toho využívá.


MilanX02
Příspěvky: 50
Registrován: 20 bře 2011 18:50

Re: Chov ovcí

Příspěvek od MilanX02 »

Díky za info s tím senem to taky řeším,protože mi připadá,že polovinu roztahají a zadupou. Ze země už si to neseberou.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov ovcí

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, polovičku toho znehodnotí, avšak výrazně  méně, pokud se jedná o hodnotné krmivo.Já krmím pouze na zem, rozkutálím 3 kulaté ballíky denně na zem, ovce si sežerou , co jjim chutná a do zbytku si lehnou.druhý den nanovo.


Kvalitní seno je však kapitola sama pro sebe.

Milan říká:


Díky za info s tím senem to taky řeším,protože mi připadá,že polovinu roztahají a zadupou. Ze země už si to neseberou.





Uživatelský avatar
Taťána Brisudová
Příspěvky: 4
Registrován: 18 lis 2010 09:56

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Taťána Brisudová »

Zdravíčko ve spolek,


  my chováme prakticky celoročně venku (na zimu s možností úkrytu v dřevěné chalupce) stádečko původních  Valašek asi pátým rokem. Raději si většinou svorně pobudou ve volném prostoru i na sněhu a nebo se namlsají čerstvě spadaného. Také naši si z jeslí pěkně nastelou- no snad vědí, co dělají :)  a když voda v kbelíku zamrzne prokousají si zpravidla včas v ledu díru. My dohlížíme na dění ve stádě každý den. Chovu zdar!


     ..a pokud má někdo zájem, je u nás k mání švarný únorový 100% beránek vhodný na chov i když bez PP.. 


 



milan paldus
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2012 12:01

Re: Chov ovcí

Příspěvek od milan paldus »

Ahoj, je nutný aby ovce do chovu neměla ocas,mě připada zbytečný jí o něj připravit.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov ovcí

Příspěvek od jarda bon jovi »

Tak samozřejmě, že ti to připadat zbytečné může, ale chce to vršit   nějaké argumenty na misky protilehlých vah.


Proti ocáskům či ocasům jsou tyto důvody:čistější a hygieničtější pozadí ovcí,protože ne vždy mají sypké bobky a ocáskem si řidší lejno rozpajcují po celé řiti. Ocas přiklopí nejen zadnici, ale i rozmnožovací orgány a v teplém létě se v Těchto podmínkách množí bakterie, cizopasníci, hmyzáci a ostatní nekalá čeládka.Nemůže být přítomen čerstvý větřík, jenž by vše osušil a neřády mumifikoval.


Přirozeně, že největší radost má beran, který , jsa vedem pudem MUSÍ  do naprosto nekřesťanských podmínek a případné záněty a potíže vzniklé podocasními podmínkami zvesela roznáší po stádě.Eventuelně i jehňata, které musí ocasem opatlané struky hledat nikoli po čichu, ale i po hmatu.


Kupírování ocásků jest však pro mne, co by ekologického ovčáka přísně zapovězeno ekoteroristickou klikou, pak tedy musí zvířata trpět a kretilní úředníci mohou  slavit pyrhovo vítězství nějakou úřední sodomií na pracovišti.


Samozřejmě že se musí ocásky odstranit devitalizací , pomocí strangulačního gumového kroužku do měsíce věku jehněte.Pro ocásek argumernty můžete vršit vy, mne nic nenapadá.



Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Sanča »

Zdravím,


nechci vršit argumenty pro či proti ocáskům. Pokud jsem měl ovce, tak to byly kříženky východofríských oveček, ty mají v exteriéru chovného rámce tenký ocas obrostlý pouze krycí srstí a né huňatou vlnou. To byl i jeden z důvodů, proč jsem měl toto plemeno. Nerad co si z živých zvířat cokoliv ořezávám, byt' za pomoci gumiček:-(.


Nicméně vaše argumenty beru, zvláště u velkých stád, případně u chovu, kdy zapouštějí bahnice 2x do roka, je to u ostatních plemen, asi nutností.


Uživatelský avatar
Maly Nomad
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2012 14:23

Re: Chov ovcí

Příspěvek od Maly Nomad »

Zatim stale se da vyzadat vyjimka. Tusim sice ze je jen na par let a stoji nejakych 1000kc ale dikybohu ze se to da obejit i legalni cestou (stejne tak lze v EZ na vyjimku resit vazne ustajeni dobytka)

jarda bon jovi říká:


Kupírování ocásků jest však pro mne, co by ekologického ovčáka přísně zapovězeno ekoteroristickou klikou, pak tedy musí zvířata trpět a kretilní úředníci mohou  slavit pyrhovo vítězství nějakou úřední sodomií na pracovišti.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov ovcí

Příspěvek od jarda bon jovi »


 Je to tak, můžu těm parchantům úřednickejm platit odpustky či výpalné.....Pak bych se nemohl  podívat do zrcadla, kdybych té lůze platil za vyjimky.....
Maly Nomad říká:


Zatim stale se da vyzadat vyjimka. Tusim sice ze je jen na par let a stoji nejakych 1000kc ale dikybohu ze se to da obejit i legalni cestou (stejne tak lze v EZ na vyjimku resit vazne ustajeni dobytka)

jarda bon jovi říká:


Kupírování ocásků jest však pro mne, co by ekologického ovčáka přísně zapovězeno ekoteroristickou klikou, pak tedy musí zvířata trpět a kretilní úředníci mohou  slavit pyrhovo vítězství nějakou úřední sodomií na pracovišti.








MilanX02
Příspěvky: 50
Registrován: 20 bře 2011 18:50

Re: Chov ovcí

Příspěvek od MilanX02 »

Ahoj, jak se jmenuje prášek na odčervení sypaný do tlamy.Dík za info


Odpovědět