Chovatelský standart indického běžce aj.

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

celkem obsáhlé a vyčerpávajíci pojednání o chovu indických běžců ale i jiných hospodářských a domácích zvířat je možno vyhledat na : www.chovzvirat.com ,

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od Martin Gross »

Typově naprosto nevyhovující primitivní - původní ptáci v hejnu


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

oni ale nedbají na nějakou linii...ta je jim ukradená...jde jim jen o maso a vejce...


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od QNX »

RBT: a nám jde o maso, vejce a slimáky :-)


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

a na hubení slimáků zase není nutné si pořizovat jen a jen indické běžce...všechny plemena kachen slimáky přijímají...jen se pak případný budoucí chovatel nesmí nechat zmást zmanipulovanými videoclipy, kdy se běžci nechají předem v kachníku vyhladovět a pak se před kamerou vypustí na amper plný sezbíraných plzáků...myslím, že loňský a letošní poptávkový boom v kšeftu s kachňaty indického běžce, byl patrně zaviněn z velké míry právě těmito neseriózními videoclipy a přiblblými komerkčními radami přemka podlahy z receptáře príma nápadů... přitom běžci nejsou určeni a nikdy ani nebyli, pro produkci masa ale na produkci především konzumních vajec...jako i např. kamphbelky...


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od Martin Gross »

Manipulovat jde jen do té doby, než je možnost srovnávat. Je trochu složitější nafilmovat, jak pták likviduje plže pod mulčem. Navrchu, na povrchu je to trochu průkaznější. Kdo chce, ať si na hubení plžů sežene třeba slepice, nebo březňačky. Taky to sežerou. O tom žádná. Ale co zbyde potěchhle plemenech ze záhonků, to nikomu nepřeju vidět.


 


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

indický běžec snad je tak inteligentní, že rozezná záhonek se salátem aj. a nesežere ho nebo nepošlape...??? pokud není záhon dostatečně vyvýšen nad terénem nebo něčím ohrazen, tak on tam nevleze...??? já nemám nic proti indickým běžcům ale nesouhlasím s povyšováním běžců na permakulturní superkachny a papouškování nějakého názoru...!!! to samé se týká i toho holzera a reynoldse...myslím, že každý by si měl z toho či onoho vybrat to nejlepší, co nabízejí jejich publikované zkušenosti a přispůsobit si je svým potřebám a okolnostem na tom či onom pozemku...


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od QNX »

RBT: máš pravdu, že každý by si měl vybrat to nejlepší ......Martin Gross si z kachen vybral právě IB a my jsme si vybrali také IB :-) Jsou to prostě permakulturní superkachny :-) Spousty dalších lidí chovají také IB .....není to bez důvodu.


Když už jsme u těch kachen .......Kampbelka je kříženec IB a se žlutým orpingtonským kačerem ......... kolik Permakulturních superkachních vlastností zůstalo kampbelkám po IB zachováno?


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

koho myslíš tím - my...??? takové dohadování se o dogmatech a o ničem nikde nevede..ty jsi přesvědčený o vyjímečnosti ib, já zase říkám, že tak tomu není...že na něm není nic tak vyjímečného...kolik slídění na netu tě to stálo abys mi klady hnidopiší otázky jaký je rozdíl v chování běžců a kamphbelek...??? co tím chceš říci...???


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od Martin Gross »

Tak, jako si nevyberu jako psa pekinéze. Taky pes, jako náš ovčák. Ne?


IB. Záhonku se nevyhne. Vyvýšit záhonek - nacpu zeleninu kachně přímo před zobák. Pojednávané plemeno toliko nepošlape, pokud se nebude nudit, neoštípe, Na ohrazení stačí 50cm, Statnějším rostlinám stačí dva klacky, dokud nezesílí. Běžce chovám od r. 2006. jiné plemeno jsem zkusil jen jediný rok. A už to na malé ploše NIKDY nezopakuju, leda bych potřebovat TOTÁLNĚ vyplet (bez třídění na plevel a zeleninu) a odlistit do výšky 60 - 80 cm. Já je nehájím, že bych někomu slepě věřil. Jen doporučuju, co znám a co se mi po 5let naprosto fantasticky osvědčuje. Omlouvám se za to pošťouchnutí s čistotou rázu u toho videa. Slepé držení se tabulek mi příjde groteskní. K smíchu a bojím se ho. Dojeli na něj labradoři (kostra) a německý ovčáci (kyčle), kokři (většinou trochu dementi), rotwajleři (klouby) kolie (zničená povaha psů) atd atd. Už několikrát jsem se zařekl, že nebudu odpovídat na takovéhle komentáře. Ale běžci a spřízněná plemena, či domorodé rázy kachen z Asie, si zaslouží zastání a propagaci. Stejně, jako i jiná plemena kachen. Především ta, která nemají potlačen hnízdní pud. Jelikož nemám půlhektarový rybník a stejně velkou louku, nejdu do jiných plemen kachen. Ani do pižmovek, nebo hus. Běžci jsou pro mě optimum. Za péči, kterou potřebují mi dají vejce a zbaví mě breber, přičemž SKUTEČNĚ zelené baští minimálně. Na sklizených rýžových polích toho asi zeleného k jídlu moc nenašli a tak jejich potřeba zobat zeleň logicky klesla a to i pudově, vrozeně. Jejich vnitřnosti trávu prostě nepotřebují v takových dávkách, jako (poměrově) nedávno domestikovaná plemena z Evropy. Nebo je za tím něco jiného, nevím. Ale dvorek mám zelený a slimáci nikde. Spodní voda v 50cm pod povrchem. Nevidět to denně na vlastní oči, taky bych nevěřil.


Odpovědět