Chovatelský standart indického běžce aj.

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

mi taky vadí ta různá přešlechtěná plemena...ale myslím, že ty mé komentáře na běžce vznikly jako reakce na ty inzeráty, co nabízely různé křížence coby indické běžce a často za horentní sumy 500 kč za 2.měsíční kachňata a pobláznění neználci za to ty prachy dali...a taky mi vadí to až fanatické vyzdvihování předností běžců...taky je to asi i tím, že já jsem nikdy se nesnažil na malém prostoru něco pěstovat a zároveň i chovat...já jsem pro 1/2 extenzívní či extenzívní způsob chovu...čím více plochy na 1 kus, tím lépe...co roste na sklizených rýžových polích v asii nemohu posoudit...zatím jsem tam nebyl...patrně tam taky bude dost vodních rostlin, ryb a hmyzu, když tam je furt teplo, ne...??? ale vím co roste na rýžovištích ve španělsku v deltě řeky ebro...tam jsem byl...voda se z pole vypustí a zaplaví se až na další sázení...takže tam stačí se něco i zazelenat...


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od QNX »

RBT: Ohledně kampbelek jsem na netu neslídil ....mám i papírové knihy o chovu drůbeže :-)


Ty jako odborník na drůbež jistě odpověď znáš .........je i kampbelka použitelná jako permakulturní superkachna? Tvrdíš, že IB není jediná PKSK (PermaKulturníSuperKachna), tak třeba to je zrovna tohle plemeno. Já je nikdy nechoval, tak nevím.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

vždy čekám, co zase vyhrabeš...jsem toho názoru, že všechny plemena kachen lze využít pro eliminaci plzáků na pozemku, takže i khaki kampbelka...já ale netvrdím, že jsem nějaký velký odborník na drůbež, jak se to tady snažíš podsunout...jen vím, co vím...je cítit tvá ironie z výrazu permakulturní superkachna, za kterou vy někteří indického běžce fanaticky považujete...patrně se mě snažíš dostat do nějaké roviny, což...???


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od QNX »

RBT: PKSK je tvůj termín ......... moc pěkný a proto jsem ho začal používat. Díky :-)


Tvé odborné znalosti o chovu drůbeže ........ bez jekékoliv ironie - zatím se zdá, že na permawebu největší odborník na chov drůbeže opravdu jsi............... jenom ty PKSK ti leží v žaludku.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já vím že je to můj termín a použil jsem ho v případě dle mého mínění až zfanatizovaného vyzdvihování vlastností indického běžce...připadá mi to, jak by jste si vy někteří z něho udělali modlu...!!!


Uživatelský avatar
Ján Haluška
Příspěvky: 7
Registrován: 14 pro 2011 21:42

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od Ján Haluška »

Kvoli slimakom-plzom  sme si zadovazili 4 kacky (broilery), ktore sa pasu v zahrade volne a prestavenie lokality- 30  m ochranneho plastoveho plotika vysky 50cm je hracka. Teda nie indicke bezce.  Zeru vsak plze jedna radost ...  ked im ich nazbierate. Problem je v tom, ze plze vyliezaju a zeru v noci (staci pozriet baterkou niekedy po polnoci a budete zdeptani ich poctom), kym kacky vtedy sladko spia. Naviac kacaci zrak nie je najlepsi. Vie niekto poradit (napr. ako zabezpecit aby sa premenili obycajne kacky v aktivnych likvidatorov plzov)? Alebo tie indicke bezce pracuju prave v noci? No tu je nebezpecenstvo dravcov (lisky, kuny, tchory,...), ktore tiez "pracuju" v noci.  Dakujem za dobru radu!


      Jano Haluska



Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

zbývá jedině ty plzáky v noci sbírat nebo pustit kachny brzy ráno...


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

mi se osvědčila v záhoně zakopaná flaška od okurek a v ní nalité pívo...ráno je ve flašce plno utopených slimáků...


Uživatelský avatar
Ján Haluška
Příspěvky: 7
Registrován: 14 pro 2011 21:42

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od Ján Haluška »

Dakujem za odpoved. Manzelka rano vstavala na svitani, uz ma toho dost. S pivom som plzaky tiez napajal. Na webe som videl anglicke video, kde mi radia urobit   uprostred noci tri noci za sebou dosledne zatahy a po case opat. Pocita sa s tym, ze rastliny rastu rychlejsie ako populacia slizniakov. To je samozrejme problem pri uplne mladych rastlinach, napr. mrkve. Tiez sme mali nemecke eko-granule, ktore plzaky zeru a potom sa rozkladaju zdnuky a dalsie  plzaky  ich pozeru a proces sa opakuje. Vraj to nie je nebezpecna chemia.  Su ale velmi drahe, toto nie je riesenie pre riadnu uzitkovu zahradu, ked je uz riadna vegetacia - je to vyhadzovanie penazi. A tiez sa do nasej eko-zahrady hrnu plzaky od susedov.  Jedine riesenie je vacsie zviera,  ktore ich samo aktivne vyhladava a poziera. Bystrusky, stonozky, jezko - funguju ale slabo. Zaby nemaju ziadnu sancu kvoli mackam, asi by bol dobry had (neskusam). Kacky su pokrok v boji, az na ten posun casu a to, ze su absolutne slejdrianky - ked chce zobne, ked sa jej nechce zohnut - nezobne. A tiez kacky nie su do velkej travy, co je nedostatok v ekozahrade. Mozno husi? S tymi nemam skusenost.   J.H.


Caso
Příspěvky: 144
Registrován: 15 čer 2012 15:00

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od Caso »

Ne, husy na plzaky ne, ty jsou bylozrave, do zahrady i sadu velmi problematicke. Jinak paradni vypasena travicka jako vysledek, takze druhotne by mozna plzaci nemeli sanci, neb by v nizke trave nemeli ukryty a navic by husy vypasly vsechnu zeleninu, takze by uz ani nemuseli vadit :)


Odpovědět