Chovatelský standart indického běžce aj.

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

v čem vidíš problematiku hus v sadu...??? právě že ony vysbírají opadané ovoce a spasou trávu...

Caso říká:


Ne, husy na plzaky ne, ty jsou bylozrave, do zahrady i sadu velmi problematicke. Jinak paradni vypasena travicka jako vysledek, takze druhotne by mozna plzaci nemeli sanci, neb by v nizke trave nemeli ukryty a navic by husy vypasly vsechnu zeleninu, takze by uz ani nemuseli vadit :)





Caso
Příspěvky: 144
Registrován: 15 čer 2012 15:00

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od Caso »

Ano, nevyjadril jsem se dobre. Husy jsou problematicke v zeleninove zahrade. V sadu krome travy a opadaneho ovoce take pasou mlade letorosty, takze mlade stromky a kere je potreba oplotit, ale oproti ovcim nebo nedajboze kozam je to pohoda.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

to by musely být ty stromky nějaké zákrsky...


Uživatelský avatar
Lépe žít
Příspěvky: 16
Registrován: 06 led 2013 15:43

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od Lépe žít »

Máte prosím nějakou radu jak dostat Indické běžce každý večer do kachníku? Pokud si tam nevlezou sami, tak čekám většinou až do 23 hod a potom začneme s manželem lézt po čtyřech pod plotem z habrů a lovit s baterkou kachny. Naštěstí jsou jenom 3. Máme je asi tři týdny. Bude to někdy lepší? Už mě to začíná unavovat.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no...já bych je do kachníku zavřel na několik dní a nechal jim jen pletivem zahražené dveře aby mohli pozorovat a seznamovat se s okolím...popř. jim udělat kolem kachníku nějakou provizorní voliéru třeba z nastříhaného karí síta nebo starých oken...a proč čekáš až do 23. hodiny...??? moje pižmovky chodí do chlívku samy už jak se začne stmívat...a jak máš jen 1.2 běžců, tak bych jim tu voliéru udělal...



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od QNX »

Lépe žít: naši běžci chodí domů se soumrakem. Pokud je to chceš naučit, připrav jim tam na večer nějakou dobrotu a oni se tak naučí večer si pro ni dojít. Pokud v kachníku nechtějí být, zamyslel bych se, jestli jim tam něco nevadí ........ problém může být i v tom. Určitě není problém dopracovat se k tomu, aby to fungovalo. Dokonce i slepice máme vycvičené tak, že je vypustíme z kurníky a ony si přeběhnou 100m do slepičího traktoru a zaparkují se do něj. Pak je stačí zavřít. Po otevření slepičího traktoru zase běží do kurníku a zase je stačí jenom zavřít. Pokud kachny potřebujeme někam nahnat tak docela pěkně reagují na gesta rukou a podle toho mění směr pohybu. Není to na 100%, ale většinou to funguje uspokojivě.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

zase ten zcela tupý výraz - slepičí traktor...!!! četl jsem ho prvně na nějakém webu, kde byl vydáván za permakulturní vynález...!!! přitom takové mobilní podsady a košatiny  tady existují od nepaměti...nebo i další co m i připadá dost uvalený - klíčová dírka...!!! ti co ty úchylné názvy vymýšlejí mají pravděpodobně už dost a měli by se zamyslet nad konzumací trávy...!!!


jinak problém s tím návratem drůbeže do chlívku bývá většinou ten, že drůbež neví kam se má vracet když tam nebyla chvíli zavřená s možností pozorovat okolí...to s tím krmením uvnitř je o.k. to jsem zapoměl dodat...když třeba slepice nechtějí jít na noc do kurníku, bývá to třeba přílišným zamořením parasity...

QNX říká:


Lépe žít: naši běžci chodí domů se soumrakem. Pokud je to chceš naučit, připrav jim tam na večer nějakou dobrotu a oni se tak naučí večer si pro ni dojít. Pokud v kachníku nechtějí být, zamyslel bych se, jestli jim tam něco nevadí ........ problém může být i v tom. Určitě není problém dopracovat se k tomu, aby to fungovalo. Dokonce i slepice máme vycvičené tak, že je vypustíme z kurníky a ony si přeběhnou 100m do slepičího traktoru a zaparkují se do něj. Pak je stačí zavřít. Po otevření slepičího traktoru zase běží do kurníku a zase je stačí jenom zavřít. Pokud kachny potřebujeme někam nahnat tak docela pěkně reagují na gesta rukou a podle toho mění směr pohybu. Není to na 100%, ale většinou to funguje uspokojivě.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od QNX »

RBT: Souhlasím. Slepičí traktor je skutečně jenom mobilní ohrádka jaká se používala ještě dřív než vznikla PK a klíčová dírka je zase jenom poněkud neprakticky vytvarovaná cestička. Permakultura ani PK design na těchto věcech naštěstí nestojí.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


mi ten název - klíčová dírka silně připomíná voyerismus ruzných honičů...mimochodem, ten čs. permakulturní časopis klíčová dírka ještě vychází...??? kdysi jsem si ho bláhově abonoval, ale bylo to většinou o ničem ten obsah a ještě vycázel nepravidelně, jak měl kdo čas z těch " redaktorů "...rád bych věděl, co za zhulené ekotlachaly z čajoven a různé militantní ekology a bojovníky za práva toho či onoho živého, co tyto zcela úchylné názvy vymýšlí...!!!
QNX říká:


RBT: Souhlasím. Slepičí traktor je skutečně jenom mobilní ohrádka jaká se používala ještě dřív než vznikla PK a klíčová dírka je zase jenom poněkud neprakticky vytvarovaná cestička. Permakultura ani PK design na těchto věcech naštěstí nestojí.





Uživatelský avatar
Lépe žít
Příspěvky: 16
Registrován: 06 led 2013 15:43

Re: Chovatelský standart indického běžce aj.

Příspěvek od Lépe žít »

Díky za rady, bylo to asi tím, že ty byly tři mladé holky a se bály volné oblohy. Koupila jsem je od paní, která je měla v sadě pod stromy. Když jsem je ráno pustila, běžely hned pod lískové keře a do habrového plotu.  Tam packaly o větvičky, tak jsem jim, plazíce se pod keři vystříhala cestičku kolem plotu. To se jim líbilo. Jedna byla slaboučká a po 14-ti dnech uhynula. Podařilo se mi sehnat kačera, je o 2 měsíce starší než holky. A je z něho dočasně šéf. Protože kachník stál uprostřed plochy a kačule běhaly okolo, udělala jsem ze zatlučených kůlů a vpletených větví naháněcí oplůtky a pak už to šlo. Napřed jsme je asi měsíc každý večer vypudili z pod keřů, ale teď u si do domečku zalézají sami.


Odpovědět