Chová tu někdo krůty...???

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ohledně těch hřadů se podívej do nějaké knihy o chovu drůbeže nebo si to vygoogluj...jestli si ty krůty už samy něco nenajdou na hřadování...na tom nesejde...stejně je zabiješ na vánoce, ne...??? slepuce a krůty můžeš spolu chovat, to nevadí...ale neměl bys je mít se starými slepicemi více jak 2 letými...ty 3.leté jsou už semeništěm všelijakých chorob...slepice by se měly po 2. snáškovém období vyřadit...jý bych k tomu tvému skleníku přistavěl jen provizormí ohrádku třeba z několika vyřazených oken a šlus...a do skleníku bych je zavíral jen na nic a nebo při dešti...stačilo by, jak máš ty dvěře do něj, tam ty vyměnit za pletivové...já jsem před tím myslel, že budeš chovat krůty s kvočnou a ne už 2 měsíční...nejhorší období pro krůty je do těch cca 3 měsíců...měl bys je proto chránit od urousání a zmoknutím...a zeptej se toho souseda, proč mu pochcípaly...jestli ještě jako malá krůťata že se urousala či zmokla a nebo pak už starší, jak měla tak 2 - 3 - 4 měsíce, že začala čepýřit, pospávat a věšet křídla...to bych už zavčasu je zavřel někde do králíkárny a nacpal do nich 1/2 tablety entizolu po dobu 3 dní a pak zase 3 dny přestávku a zase ty 3 dny po 1/2 tabletce na přeléčení...pokud krůťata jsou čilá, je zbytečné něco do nich cpát...a dávej jim pít tu octovou vodu...a hlavně jim nařež mladé kopřivy a řebříček a to vše promíchej s kukuřičným šrotem a nebo si kup pytel směsky pro odchov krůťat...můžeš i použít čistá vejce z líhně, která dobře uvaříš...můžeš srot vlhčit i syrovátkou aj...

Marek Zimmermann říká:






Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Dík za info.Nějak se s tím poperu,hlavně mě šlo na noc až je budu zavírat červencový,srpnový noci,aby na ně nebylo moc tepla,zbytek už se za pochodu budu muset naučit.Moje představa začátkem května koupit.Výkrm tak 5-6 měsíců a pak do mražáku.Když to tak shrnu,mít nakoupenou pšenici a kukuřičnej šrot.Ty granule co jsem koukal ,jsou hrozná pálka.A chleba,zbytky z kuchyně na přilepšenou.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

mužeš jim míchat kopřivy s vařenýma bramborana a šrotem přes den a na noc to nějaké zrní...nebo namočený chleba s kopřivama a šrotem aby to ale nelepilo...pak se jim to nalepí na nohy...na tu podlahu skleníku nasyp štěpku nebo hobliny...nebo třeba plevy...pokud nemáš svoje brambory, tak se dají teď sehnat ty krmné po 1 - 1.50 kč...


Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

To se poptam v hospodě na ty brambory,dobrej nápad.Pilu mám kousek za barákem,hobliny budou.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ale ať ti dají hobliny ze dřeva a ne z těch lepených svinstev...!!!kdybys měl denně z hospody tak 1/2 - 1 kbelík pomyjí, tak bys měl vyhráno...


Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Jasný.Tam dělaj jenom dřevo.Kam chodim,tak je to jenom vesnická pivnice.No zkusím ještě rozhodit sítě na ty zbytky z hospod z města.Času je na to dost.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ale zamluvit si to již můžeš teď, ne...??? a kdybys toho měl více, tak si můžeš vykrmit i prase...


Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Tomu bych se nebránil s tím prasetem,jen mít prostory.Každopádně zkusim někde zamluvit a letošek na zkoušku nejspíš krocany a ne krůty.I když soused říkal,že krůtí maso je lepší.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

a ty dáš na souseda...??? vem si krocany i krůty a pak posoudíš sám...u tak mladého zvířete nebude v kvalitě masa žáden rozdíl...jen z krocana ho máš 2x více než z krůty...manželka od kolegy nejí zase kachny a jeho syn zase i krůty...já bych jim nakopal do řiti...!!! hladu a polských vší na ně...!!! řekni sousedovi že je zplantaný...


Odpovědět