Chová tu někdo krůty...???

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já taky říkám že z 10 ha se dá uživit rodina...teda co se jídla týče...


Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Dobry den.Jak tady zminujete o odchovu krut ve skleniku.Daji se sirokoprse bile kruty chovat na vykrm pres leto pri dostatecnem odvetrani.Mam stary nevyuzity sklenik,aby se me tam neuvarily.Dekuji za odpoved.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no, dle mého názoru, tak daly...ovšem jak říkáš, ogare, při dobrém větrání a já bych ještě dodal - stínění...určitě bych některé skleněné tabule, tak asi 1/3, vyměnil za pletivo a na stínění rákosové rohože...pokuď ale nemáš chov krůt zmáknutý, tak já bych do toho nešel hned s těmi širokoprsými několikadenními krůťaty z líhně...ve vekoodchovnách tam mají zmáknutý systém a ten jen tak doma nedocílíš bez nějakých zkušeností...jestli ale bys uvažoval o už starších odtostlých, tak zde by něměl být problém...s nejmenšími problémy by ses setkal, kdybys nechal vysedět krůťata pod krůtou nebo ta širokoprsá přimíchal k jiným krůťatům co je vodí kvočna...nebo když ti již krůta dobře sedí, třeba na podkladkách, tak bych pod ní ta několikadenní širokoprsá krůťata v noci normálně přidal...třeba 20 ks. na krůtu...protože ty širokoprsé jsou 2 - 3x větší než ty české...


Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Chci to zkusit a jak říkáte vzal bych už opeřené 8týdenní.S tím stíněním mě to taky napadlo,jestli by nestačilo zevnitř skleníku vyválečkovat malířskou barvou kterou mám.Na výměnu některých svislých skleníkových polí bych použil třeba králičí pletivo,aby se tam nějaká potvora nedostala.Jen jestli jim nevadí průvan,pokuď bych třeba udělal naproti sobě.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

průvan samozdřejmně vadí..ale ty 8 týdenní co se prodávají po cca 250 kč ( uvidíme za kolik budou letos ) by už měly být odolnější...já bych spíše než tu barvu, použil ty rohože nebo ty zelené síťoviny co se věšejí na ploty...podívej se do nějaké chovatelské příručky...tam by měly být nákresy různých odchoven u se schématy větrání...ale ja bych ty protilehlé skleněné stěny klidně odstranil, nahradil je pletivem a měl i něco na jejich zakrytí při chladných nocích....a scháněj si zavčasu nolotil...podívej se i na moderovanou či nemoderovanou diskuzi na www.ifauna.cz v sekci drůbež...

Marek Zimmermann říká:


Chci to zkusit a jak říkáte vzal bych už opeřené 8týdenní.S tím stíněním mě to taky napadlo,jestli by nestačilo zevnitř skleníku vyválečkovat malířskou barvou kterou mám.Na výměnu některých svislých skleníkových polí bych použil třeba králičí pletivo,aby se tam nějaká potvora nedostala.Jen jestli jim nevadí průvan,pokuď bych třeba udělal naproti sobě.





Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Nolotil?Snažil jsem se guglit a nenašel.Nějaký diskuze jsem přečetl o Entizolu.S tou octovou vodou s přídavkem česneku jsem taky něco přečetl.Jinak chovám na výpas jen přes sezónu ovce a žádnou drůbež,tak snad problém s černohlavostí nebude.Díky za info o skleníku,snad ještě do jara seženu nějaký informace.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


sakra...entizol nebo metrozol aj...s tím nolotilem jsem se spletl...a ta octová voda je taky dobrá i pro králíky...ten česnek při dnešních cenách, tak to by tě vyšlo na majlant...tu černohlavost způsobuje cizopasník a tak se ti to do chovu může přenést jakýmkoliv způsobem...já bych ale neriskoval a pár krabiček by jsem měl vždy v zásobě...stojí to cca 25 kč...v lékárně by ti to měli dát i bez receptu...pokud je lékárnice rozumné...někdy se ale setkáš s takovýma krávama, že ti bez receptu nic nedá...já jsem šel tady u nás do lékárny a jak jsem si řekl o několik balení entizolu, tak lékárnice hned, pro krůty, že...??? musíš natrefit...
Marek Zimmermann říká:


Nolotil?Snažil jsem se guglit a nenašel.Nějaký diskuze jsem přečetl o Entizolu.S tou octovou vodou s přídavkem česneku jsem taky něco přečetl.Jinak chovám na výpas jen přes sezónu ovce a žádnou drůbež,tak snad problém s černohlavostí nebude.Díky za info o skleníku,snad ještě do jara seženu nějaký informace.





Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Máme u nás na vesnici dobrýho doktora,takže s receptem nebude problém a jak jsem se dočetl,je lepší už to řešit preventivně,než aby bylo pozdě.Člověk se učí celej život,tak snad napoprvý nebude velkej úhyn.Na zkoušku chci vzít tak 5 krocánků.Taky aby ekonomicky s jídlem to mělo efekt jsem si říkal pytel pšenice.Soused mě říkal,kterej má slepice,že v nedaleké pekárně tvrdej chleba prodávaj za 5 korun.A zahradu mám 1400 metrů,tak si snad něco najdou a napasou.Jinak nevím co by se dalo dál vylepšit a s tím jídlem.Jinak jsem si udělal samodomo nášlapný krmítko na pšenici a koupil 7 litrovou napáječku.Hřady ještě vůbec pro pět krocanů nevím.Mám doma svářečku,tak snad něco pokutím.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

jéééžiš...a já myslel, že jich chceš mít aspoň 100...!!! takže to máš jen takový skleníček o několika m2...jaké jídlo...??? snad krmivo, ne...??? ten pytel pšenice ti rozhodně stačit nemůže...!!! a ten chleba je zase dost drahý...to lepší pšenici než ten chleba...můžeš ale dávat chleby pro spestření...nebo si zajisti kbelík pomyjí někde ze školy či hospody...zamícháš do toho třeba kukuřičný šrot a máš vystaráno...jak máš ten skleník velký...??? 3 x 2 m...??? to by ti stačilo vyměnit ten plast z dvířek za pletivo...hřady jim udělej z lískové tyče tak cca 7 cm v průměru...+ -...tys před tím nic asi nechoval, co...??? jak se ti ty krůty začnou nepozdávat, jako že pospávají a mají svěšené křídla, tak jim dej entizol...třeba 1/2 tabletky po 3 dny...aq co ti radí ten soused co chová drůbež...???


Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Choval jsem teďka dva roky dva beránky vždycky na výpas a na podzim porazil.S tím žádná starost nebyla,jinak nic jinýho.Skleník jsem dělal samodomo před 10 lety a je docela velkej 5x3 metru.Soused  měl krůty za komunistů a říkal,že mu pochcípaly,měl je se slepicema dohromady,teď má jen slepice.Zbytky z hospod nebo školy nemám možnost.Hřady bych udělal třeba nějakou jednoduchou áčkovou konstrukci ze železa a na ní přišrouboval ty tyče.


Odpovědět