Chová tu někdo krůty...???

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Poslechnu názory souseda a stejně udělám po svým.Ještě co tu nezaznělo,tak porážka krocanů.Nejlepší je asi ten plechovej trychtejř,ale když ho člověk nemá.Tenhle způsob se mě docela líbil   http://www.youtube.com/watch?v=QlWpX4fBeKI  Anglicky neumím,ale něco tam říká,že to děděj tenhle způsob po více generací


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ten chlapík, co zabíjel toho krocana a věřel mu na hlavu nějaké to závaží, to byl nějaký cyp...!!! chtěl bych teda vidět, jak by věšel 20 kg krocana který mlátí křídly za nohy někde na větev...!!! já myslím, že jednodušší je, mu svázat nohy, přiklopit ko kolečky nebo dětskou plechovou vaničkou a tu hlavu mi na dřevěné podložce useknout nebo podřezat v zátylku jak třeba husu nebo kachnu...hlavu mu ohnu ke krku a pak oddělím hlavu těsn ě od páteře většinou na 1 - 2 šmiky nože...je to snad jednodušší než vešet těžkého krocana za nohy na strom...


Stepan L.
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2013 08:18

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Stepan L. »

No premyslel jsem nad tou mobilni odchovnou a nejlepsi mi prijde uplne jednoduche reseni. Lehka obdelnikova konstrukce ze stresnich lati a kraliciho pletiva na vsech stranach. A nahore jednoducha plechova strecha s presahem. Pak uz staci jen posouvat. Podle me je dulezitejsi sucho nez teplo. Teplo musi obstarat kvocna. V prirode je divoka kruta taky odchova...


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

divoký krocan je něco jiného než ta naše již zdomestikovaná...i když ne jako třeba slepice...dle mých zkušeností a i jiných chovatelů je teplo také velice důležitý faktor...sucho a teplo...kvočna sice teplo obstará ale kdybys ten výběh obložil vyřazenými okny nebo igelitovou fólií, tak bys těn krůťatům jen prospěl...kolikrát okolo dost fouká a je chladno a ta tím sklem se krůťata vyhřívají...klidně stačí to těma oknama jen podélně obložit...když prší nenaprská ti tam voda a dělá to i závětří...


Stepan L.
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2013 08:18

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Stepan L. »

jj to mas asi pravdu, zkusim se zaridit podle pocasi... u nas uz byva v kvetnu casto letni pocasi


Stepan L.
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2013 08:18

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Stepan L. »

Tak kruty uz obe sedi. Do tydne by se mely zacit lihnout krutata, tak uvidime... 


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já jsem ty svoje prodal...


Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Zdravím po dlouhý době.Pořídil jsem  5 krocánků z velkochovu a po 14 dnech vykazují příznaky černohlavosti.Ten Entizol jim na přeléčení mám dávat přímo do zobáku každýmu zvlášť?Jinak si nedokážu představit jim to dávat do žrádla,aby mělo každé krůtě stejně.Dík za odpověď.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

každé zvlášť...!!! já bych dal po tabletce denně po 3 dni do zobáku a pak po dalších 3 dnech přeléčit...co ti dělají, jaké mají příznaky...??? pospávají, postávají a jsou načepýřené...??? a jak staré sis je pořídil...??? měl jsis trochu připlatit a vzít již 8 týdenní nebo starší...zvláště jak s tím nemáš moc zkušeností...jsou ale i přípravky rozpustné do vody ale to tě by vyšlo draho...entizol je za cca 20 kč...solidní lékárník ti ho prodá i bez receptu...


Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Příznaky jsou pospávání a svěšený křídla.Stolici maj zatím pevnou.Mám je na granulích a ve velkým výběhu.Stáří 12 týdnů,platil jsem za jednoho 300 kč.Zkušennosti nemám žádný.



Odpovědět