Chová tu někdo krůty...???

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já je měl taky ale prodal jsem je...na ostravsku s tím popílkovým spadem byly neustále ušmudlané jak cikáňata...jinak se mi líbí i ty červené - bourbon...ty tedy ale jsou...!!! tady k nám se nejlépe hodí ty české bronzové bíle lemované...teď zrovna hledám 1 krůtu...buď ji ukradli cikáni tady odvedle nebo liška nebo někde nanesla vejce a teď sedí...uvidím za cca 3 týdny, zda přivede krůťata...už asi 4 dny jí postrádám...


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

dej jim okamžitě ten entizol...!!! přímo do zobáku...!!! zastrč tu tabletu malíčkem dost hluboko...tady prodávají 8 týdenní za 240 kč a když chceš jen krocánky, tak připlatíš o 20 kč navíc...třeba v odchovně krůt rychvald...ty granule jsou ale moc drahé, ne...??? tady chtějí 400 kč za 30 kg...per jim nařezané kopřivy a řebříček prosypaný kukuřičným, pšeničným a ječným šrotem a i brambory, mrkev, řepu, kvaky...pokud máš možnost, skrmuj syrovátku...!!! to je dobrá prevence jakož i voda s octem...!!! najeď si na diskusi na www.ifauna.cz v sekci drůbež...je tam moderovaná i nemoderovaná...


Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

S krůťatama jsem vzal rovnou granule.Vyrábí je firma Bocus Letohrad a platil jsem za 25 kg pytel 300kč.Pozítří pojedu do města,tak hned zkusím tu lékárnu dvě balení a dám se do léčení.Díky za rady.


Stepan L.
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2013 08:18

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Stepan L. »

nj z velkochovu brat je dost riziko, velkochovy byvaji doslova semeniste chorob a drzi to nazivu casto pouze na lecivech, moc zvirat na malem prostoru = pruser


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

pozítří už může být pozdě...!!! to jsi měl mít sehnáno už dávno...!!! a ne těď, jak to je třeba podat co nejdříve...za ty 2 dny ti to už může vše vychcípat...

Marek Zimmermann říká:


S krůťatama jsem vzal rovnou granule.Vyrábí je firma Bocus Letohrad a platil jsem za 25 kg pytel 300kč.Pozítří pojedu do města,tak hned zkusím tu lékárnu dvě balení a dám se do léčení.Díky za rady.





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


není to pravidlem...je mnoho velkochovů na různých úrovních...
Stepan L. říká:


nj z velkochovu brat je dost riziko, velkochovy byvaji doslova semeniste chorob a drzi to nazivu casto pouze na lecivech, moc zvirat na malem prostoru = pruser





Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Lékárna mě nedopadla,tak jsem koupil u veterináře jedno balení za 45 kč.Prý stačí půl tablety.Cyklus tři dny podávat,pak tři dny pauza a opět tři dny podávat,celá tableta se  dává na dospělou krůtu.Dnes jsem zahájil léčbu.


Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Takže první rok mám odchovu krůt za sebou.Jen varuju na podvodnou firmu http://drubez.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-5/tema-11258/#prispet ..Zkrmil jsem dva metráky granulí,pytel pšenice,zbytky s kuchyně+ztvrdlý pečivo.Z Údajných krocanů se ukázali krůty a z plemena Big 6.(těžké plemeno).Se ukázalo na Big 9(střední).Takže dvojí podvod.Na počet pěti krůt měli všechny kolem 9 kil čistou váhu po vykuchání.Kdyby někdo věděl nějakej tip na příští rok prodejce drůbeže kolem Jablonce nad Nisou,tak dejte vědět.Děkuji.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


granule vyjdou strašně draho...!!!pro krůty je nejlepší pastva, kde si cca 60 % krmení najdou samy...podvodníci jsou všude...!!! nakopat jim tak do řiti...!!!
Marek Zimmermann říká:


Takže první rok mám odchovu krůt za sebou.Jen varuju na podvodnou firmu http://drubez.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-5/tema-11258/... ..Zkrmil jsem dva metráky granulí,pytel pšenice,zbytky s kuchyně+ztvrdlý pečivo.Z Údajných krocanů se ukázali krůty a z plemena Big 6.(těžké plemeno).Se ukázalo na Big 9(střední).Takže dvojí podvod.Na počet pěti krůt měli všechny kolem 9 kil čistou váhu po vykuchání.Kdyby někdo věděl nějakej tip na příští rok prodejce drůbeže kolem Jablonce nad Nisou,tak dejte vědět.Děkuji.





Marek Zimmermann
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2013 20:37

Re: Chová tu někdo krůty...???

Příspěvek od Marek Zimmermann »

Pastvu(výběh) mám cca 1000 metru ctverecnich..No snad se me podari pristi rok sehnat solidniho prodejce.


Odpovědět