Slepičí les + slepičí traktor.

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od QNX »

RBT: ty jsi to snad vůbec nečetl. Nikdo netvrdí, že to zajistí 100% krmiv a nikdo netvrdí, že neklesne užitkovost ........vlastně to stále tvrdíš jenom ty (tedy z té opačné strany). Dokud si koupíš zrní za pár korun, tak máš pravdu ty .......až jeho cena vzroste na desetinásobek, tak pravda bude někde úplně jinde. Ty prostě hřešíš na to, že máš spoustu fosilních otroků makajících na zrní pro tvé slepice. Marek se snaží hleda řešení minimalizující potřebu fosilních otroků. Je to prostě rozdílný přístup. Já zatím krmím také tím "fosilním zrním" a pro odchov kuřat a kachňat dokonce používám i kupovanou krmnou směs, ale určitě do výběhů pro drůbež vysadím i nějaké vhodné stromy a keře. Asi to nebude zrovna slepičí les, ale nějaké to procento krmiv to zajistí.


Použití slepic k přípravě pozemku pro další pěstování možné je. Slepičí traktor mi k tomu sice nepřipadá zrovna ideální (i když je možné ho použít), ale třeba soustava "rotačních slamenisk" by tak fungovala velice dobře. Takové slamenisko (poradíte jak se to jmenuje česky?) by mohlo být i vhodnou součástí slepičího lesa. Mám vypozorované, že produkce různých (pro slepice chutných a výživných) breberek ve slamenisku je dost velká ........... a to je dalších pár procent krmiv.


Nejsem soutěživý typ, tak tě klidně nechám vyhrát v produkci vajec na jeden kus .............ale jsem tak línej, že budu klidně tvrdě makat, abych si ušetřil trochu práce :-)


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

každý tu meleme své, ty fosilní otroku...!!! to slyším prvně...!!! s tebou to bude asi taky jako s těmi kavárenskými anarchopermakulturníky s el che guevarou na triku, co...??? co je to slamenisko...???

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

jako tu psí budu...???

Martin Gross říká:
Pro usazení někde dál od trvalého osídlení doporučuji:


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od QNX »

RBT: ano, meleš si své a opakovaně dokazuješ, že jsi ty texty na potravinovezahrady.cz:


a) nečetl


nebo


b) nepochopil.


 


Ty tvoje výkřiky s "kavárenskými anarchopermakulturníky s el che guevarou na triku" jsou už vyloženě trapné. Poprvé to možná bylo trochu vtipné, ale ty to stále opakuješ a ta špetka původního vtipu se už dávno vytratila. Najdi si novou průpovídku :-)


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ale, ale...snad ses nenasral...??? já za to nemohu, že mi tak připadáš a i ten autor toho blábolu o slepičím lese jako 100 % zdroji to krmení pro hejno hladových slepic a i jak když do všeho vrtáš a s každým se hádáš...jak s těmi anastazijovci, tak i s jinými...

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já jsem četl jen o tom slepičím traktoru a o slepičím lesu...ostatní mě nezajímá...!!! tak asi...

QNX říká:

RBT: ano, meleš si své a opakovaně dokazuješ, že jsi ty texty na potravinovezahrady.cz:


a) nečetl


nebo


b) nepochopil.


 


Ty tvoje výkřiky s "kavárenskými anarchopermakulturníky s el che guevarou na triku" jsou už vyloženě trapné. Poprvé to možná bylo trochu vtipné, ale ty to stále opakuješ a ta špetka původního vtipu se už dávno vytratila. Najdi si novou průpovídku :-)




Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

a kde teda bydlíš...??? někde okolo toho jevíčka...??? tam jsem jezdil za komoušů na školní výlety...hrady, jeskyně atd...už jsem v tu stranu nebyl snad přes 40 let...jak máš 550 ks. tak to jsi už hospodář a nee žádný kovozemědělec, co...??? jestli by se dalo u toho tvého kolegy pořídit nějaké to obilí za přijatelnou cenu, tak bych vzal cca 3 t na avii...a i nějaká letošní jehňata bych si vzal...tady k tomu není asi prostor...napiš mi na bufaloo@seznam.cz nebo na facebook na : buffalo buffalo tobias nebo po skype : bigbufaloo
přijel bych se vcelku rád mrknout a probrat vše okolo hospodárky, jak navrhuješ...
jarda bon jovi říká:



Budeš se holt mušet stavit u mne a proberem to zgruntu.Takhle to je těžký popsat i fotit.....


Ovcí mám i s mladejma asi 500 +- 50....


Začínal jsem s třema romanovkama a takhle to dopadlo.....


Šlechtím to pečlivě, pátý přes devátý to křížím a mám nejbarevnější jehnata a taky hooodně zmasilý. Bere si je jakejsi muslim do Vídně na nějakej ramadán či co.


Křížím zwartbles. berichon du cher a texel. vlna se přetváří na: www.ikovlna.cz


Ten lom je pískovna, kde se dá písek dál těžit, ale je to natolik nádherná doubrava, že bych to nechtěl zažít.


Chtěl jsem stavět keltskou vesničku, z těch bahnitejch jezírek udělat koupací jezírka,malou střelnici na kdeco,na 25 metrů mi udělali i balistický posudek a přijedou i na 50 a 100 metrů.


Až přestanu blbnout, budu bezpečně  vědět, že jsem mrtvej....


 


 




Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od QNX »

RBT: nenaštval jsem se, tím blábolem jsi se netrefil ani v jednom bodu, takže to byla střelba úplně mimo terč :-)


No, právě ty texty o slepičím traktoru a lese + komentáře k tématu jsem myslel. Zdá se, že jsi nepřečetl ani ty.


S anakulturníky jsem se hádal, protože jsem je v té době považoval ze nebezpečný směr plný bludů. Jejich iluze předkládané jako neochvějné fakty se vůbec nedají srovnávat s koncepcí slepičího lesa, která má racionální jádro a je předkládaná pouze jako možná alternativa vyžadující ověření v praxi.


Uživatelský avatar
Jan Frundl
Příspěvky: 8
Registrován: 12 bře 2010 14:07

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od Jan Frundl »

Všechny zdravím. Také chováme slípky. Teď nám jich běhá po dvorku okolo stovky. Zkušenosti máme s plemeny Česká kropenka, Vlaška koroptví a porcelánová, Maranska, Australka, Hedvánička, nově přibyly Brahmánky. Krmíme klasicky pšenicí, šrotem, menší dávky směsí, přes léto samozřejmě hmotovky-pečivo,brambory a co se namane. Volný výběh. Pročetl jsem odkazovaný článek a obě diskuse. Článek mě opravdu obohatil. Je to zajímavá kompilace textů o tzv. krmných systémech pro slepice, které zatím min. v Čechách vyšly. Pro mě inspirace. Musím souhlasit s QNC v tom, že Radim B.T. neumí moc číst a přidal bych to, že mě dost vytáčí jeho agresivní styl používaný v textech. Ale i jemu díky za to krásné označení "anarchopermakulturník" , moc se mi líbí, určitě to budu používat. Dost mě pobavilo spojení anarchista s Che Guaverou na triku, to jsem v Čechách ještě neviděl. Na vysvětlenou odkaz na článek s názvem "Proč anarchisté nemají rádi Che Guaveru".http://che-ernesto.blogspot.com.


Zpět ke slepicím. V našem chovu jsou pro nás nejpodstatnější věci- 1. pohoda zvířat s etologické a hygienické stránky, 2.  rentabilita chovu.  Ty dvě proměnné nejsou na houpačce sami, do hry se přidává cena, za kterou se při daných podmínkách vyplatí prodat vejce a zároveň si ještě najdou kupce.


Slepice na každou změnu dávky krmiva směrem dolů reagují prudkým snížením snášky, to je normální, souhlasím s Radimem, že začínám mít problém s rentabilitou. Pak je tu spousta ALE- přechod na krmný systém mi omezí potřebu kupovat zrniny, či je pěstovat. Budu mít spoustu vedlejších produktů, které lze prodat- už jenom odkopky keřů by mohli být zajímavé, samozřejmě sklizeň slušnějších plodů. No a pak následuje to proklaté nacenění versus koupěschopnost zákazníka.


Určitě to prubnu, nemám moc co ztratit, zato by mohl za deset let být  zisk. Ona ta proklatá pšenice určitě levnější nebude. Krmný systém u nás nikdy nebude fungovat jako na Havaji, tady holt máme vždycky půl roku práce a tu další budeme žít ze zásob nebo dovozu. Slepice se ve sněhu nehrabou nezávisle na plemeni, jsou zalezlé v kurníku a chrápou, aby měli co nejmenší spotřebu zásob. Aktivní nosné plemeno je určitě možné uživit přes léto v krmném lese, pokud nemá zastřižená křídla. Taková Češka nemá problém vylétnout na střechu stodoly, takže sklizeň z keře či menšího stromu by zvládla. Snáška bez příkrmu půjde dolů, jak silně, nedokáži odhadnout.


Na každý pád jsou krmné systémy dobrý koncept, funkční jako polštář pro chvíle krize s lehčím průběhem. Při představě  totálního krachu ztrácí význam stejně, jako 9O procent toho o co se snažíme. Těch 10 procent je to nejcenější co máme, tj. znalosti a schopnosti, které jsme získali na cestě při vytváření podobných systémů jako je tento.


Takže dost, anarchopermakulturních kavárenských kydů, jdu naházet slepičákům jézéďáckou pšenici, a odpoledne asi začnu čmarykat plánek vůbec nejkrásnějšího krmného lesa široko daleko...  J.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ten plánek toho " slepičího lesa " si načmárikej ale hodně veliký...slepice není bažant ani krůta nebo perlička...pro extenzivní způsob chovu je dle mě nejvhodnější jen perlička a krůta, ale to stejně tak cca 30% krmiva nejlépe ve formě zrní, jim musíš na noc nasypat...jako neomezený výběh je nějaká keři zarostlá louka ideální, ovšem stejně jim musíš večer nasypat aspoň 100 g zrní na 1 ks...nehledě k tomu, že ti stejně budou v takovém nepřehledném terénu určitě zanášet...to ses už domluvil s kombajnérem, že máš pšenici z nějakého hospodářství...??? deputáty ještě letos nebyly, ne...??? rád bych viděl slepici která skáče po větvích jako třeba kos a ozobává plody...to tak ještě obrat rybíz, to jo...to chováš tolik plemen pokupě...??? jak se ti jeví ty maransky...??? před několika léty je přitáhl z francie posuzovatel ( a i soudní znalec dr. hosp. zvířectva ) ing. šonka a patrně na nich udělal pěkný ranec, když mu jde redakce chovatele na ruku, jen již publikováním jeho článků o nich...píšeš, že máš nově i brahmánky...já je kdysi taky choval...ale snáška je znedbatelná a hodně žerou...je to sportovní plemeno jen na výstavy...příští rok chci toto plemeno použít na hybridizaci, pokud neseženu orpingtonku nebo jerseyského obra...co se týče toho el che a anarchistů...nevím jak tady v česku, ale ve španělsku mnoho městských parazitálních rebelů, co mají na svých hadrech navěšeny symboly anarchistů a všeho možného, tak ty trika s el che nosí...i když neví, kdo a co, to byl...pokud někdo bydlí u lesa a má tu možnost, tak ať nechá slepicím volný výběh do něj a není třeba speciálně žádný slepičí les vysazovat...ovšem v tomto případě se musí počítat se strátami...

Odpovědět